Menu Region

Szef kontrwywiadu Niemiec: Wśród uchodźców jest wielu...

Szef kontrwywiadu Niemiec: Wśród uchodźców jest wielu wojowników ISIS. Sytuacja jest poważna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aleksandra Gersz (AIP)

7Komentarzy Prześlij Drukuj
Hans-Georg Maassen, szef niemieckiego Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji, powiedział w piątek, że Państwo Islamskie wysyła do Europy swoich bojowników, którzy udają uchodźców - podaje Reuters.
1/2

Hans-Georg Maassen

(© Stephanie Pilick)

- Terroryści prześlizgują się zakamuflowani lub pozują na imigrantów. To fakt, z którym muszą zmierzyć się dziś wszystkie agencje bezpieczeństwa - mówił szef niemieckiego kontrwywiadu na antenie niemieckiej stacji ZDF. Hans-Georg Maassen dodał, że pokazały to już m.in. listopadowe ataki w Paryżu. Kilku zamachowców, którzy łącznie zamordowali 130 osób, przybyło do Europy z Syrii. Jak cytuje Reuters, Maassen dodał także, że Federalny Urząd Ochrony Konstytucji próbuje "ustalić czy w Europie jest więcej wojowników i ekstremistów z ISIS, którzy się tu dostali".


Niemiecki kontrwywiad otrzymał już ponad 100 doniesień o osobach współpracujących z Państwem Islamskim, które obecnie znajdują się w Niemczech. Z kolei w czwartek niemieccy policjanci zaaresztowali dwie osoby, które miały planować zamach w Berlinie. Maassen uspokoił jednak, że służby są czujne i reagują na każdą taką pogłoskę. - To poważna sytuacja, a ryzyko, że dojdzie do ataku jest naprawdę wysokie. Ale agencje bezpieczeństwa, służby wywiadowcze i policja są postawione w stan gotowości, a naszym celem jest zminimalizowanie ryzyka najlepiej jak umiemy - mówił Niemiec. W zeszłym roku do tego kraju w zachodniej Europie przybyło aż milion imigrantów, głównie uciekinierów z Syrii, Iraku czy Afganistanu.
7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

12 miliardów dolarów przychodów z przemyty ludzi, ile polityków skorumpowali aby inters się kręcił

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Taka Prawda (gość)  •

1. Intelektualny upadek. Panaceum na wszystko w UE to limity, kwoty, przydziały, dotacje, ulgi rabaty, dopłaty. Do tego mechanizmu dotyczącego produkcji rolnej i bydła włączono tez ludzi w postaci migrantów.
2. Merkel popełniła błąd polityczny otwierając niekontrolowany proces wędrówki ludów przez Europę i powodując chaos. Konsekwencje są nie do przewidzenia.
3. Pytanie zasadnicze. Dlaczego płacą 5000 Euro/osobę za miejsce w łajbie skoro nasza kultura jest zdegenerowana, obyczajowość grzeszna, religia bluźniercza i obraża Allaha, a prawa człowieka Koran. Dlaczego nie wybiorą sąsiednich krajów bliższych kulturowo. Nie bądźmy naiwni - chodzi tylko pieniądze. Nie będzie żadnej integracji ponieważ wymaga przede wszystkim dobrej woli, wysiłku mentalnego, dobrej edukacji, nauki języka, poznania kultury, etyki i obyczajów społecznych gospodarza. W skrócie Europa musi, a oni jak zechcą. Praktyka pokazuje gettoizację islamu. Patrz Szwecja.
3. W Brukseli myślą że cały świat wygląda jak Bawaria z dochodem 40 tys. Euro na głowę i zasiłkiem 1300 Euro. Dlatego każą wszystkim budować mieszkania socjalne dla emigrantów. W Polsce średnia oczekiwania na takie mieszkanie wynosi 7 lat, nierzadko 15 lat.
4. Złamanie ustaleń z Dublina przez Niemcy. Azyl przydziela pierwszy bezpieczny kraj, uchodźca nie ma prawa decydować w jakim kraju zamieszka. Polityka migracyjna jest sprawą każdego kraju, a nie UE. Ta ludzka masa to de jure nielegalni emigranci. A słowami Merkel to afrykańska klasa średnia.
5. Eksperci od pomocy są zgodni - takiej masie ludzkiej nie można pomóc skutecznie na dłuższą metę, poza wodą i zupą. Najtańsza i najefektywniejsza pomoc, to ta najbliżej ich miejsca zamieszkania. Merkel stworzyła iluzję milionom Afrykańczyków, którzy już są w drodze do UE, niektórzy zapłacą za to życiem. Zadam pytanie - ilu tłumaczy z arabskiego, pasztuńsiego, hindu narzecza suachili ma do dyspozycji Polska w służbach socjalnych w szkołach, sądach urzędach pracy czy policji?
6. W żadnym kraju służby bezpieczeństwa nie są przygotowane do kontroli i weryfikacji takiej ilości ludzi. Teraz terroryści zyskali zaplecze, w którym mogą się ukrywać i łowić frustratów. Za chwilę,za migrantami pojawią się również mułlowie, a bogate państwa Zatoki opłacą budowę meczetów, szkół koranicznych, domów wsparcia i kultury islamu. Wszystko poza kontrola państwa.
7. Dla Polaków niemiecki rynek pracy był zablokowany w UE przez ponad 10 lat. A teraz 800 tysięcy utrzymanków, bez znajomości jakiegokolwiek języka czy porządnego fachu, pomnożone przez 670 euro/osoba/miesiąc to nie problem. A za chwilę czeka nas łączenie rodzin.
8. Pytanie zasadnicze - Czym ubogacą Europę tysiące funkcjonalnalnych analfabetów (wg ONZ PISA-1, czyli w Polsce II kl podstawówki) z Darfuru, Erytreii, Albanii czy Afganistanu. Już mamy zamieszki wewnątrz schronisk i obozów. Ludzie, którzy żyli w środowisku wojny, tą wojnę przynieśli w głowach do miast Europy. Podziały plemienne, fanatyzm religijny, wojny etniczne, klanowe, państwowe, kasty oraz kultura przemocy i zbrodni honorowych i fatw nie znikną z głów wraz przekroczeniem granic UE i tak samo nie pojawią się tzw. wartości europejskie, wysoka kultura i etyka pracy czy szerzej humanistyczny uniwersalizm, którym się szczycimy.
9. Zadajmy proste pytanie - Jak zachowałby się świat islamu gdyby na ulicach Kairu, Algieru, Bejrutu, Damaszku, Bagdadu, Rijadu, Abu Dabi, Dohy, Chartumu pojawiło się setki tysięcy Europejczyków bez pieniędzy, wierzących chrześcijan lub homoseksualnych ateistów.
10. Na pytanie, kiedy islam przestanie zabijać wpływowy europejski mułła odpowiedział aż Europa i świat uzna, że "Nie ma boga nad Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem... Słowem mamy dać wszystko i niczego nie wymagać, a w zamian może nie utną nam głów. Amen

skomentuj

Komentarz raczej do zaakceptowania, gdyby nie ówże...

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

„Merkel popełniła błąd polityczny” (gość)  •

Wobec każdego, wobec wszem znanej kobiety, powinno istnieć zwyczajowe: Pani, Frau, Dame, Lady, Madame, Senora... I raczej nie jest pożądanym termin „popełniła”. Komentarz nie jest uzasadnieniem wyroku. Nadto, wcale niewiadomym któż i co właściwie stoi u przyczyny masowego exodusu tak znacznej ilości społeczeństw.
I najważniejszym, politycy cuda wymyślają. Następnie, poprawiają latami czego de facto poprawić się nie da.
Gdyby każdy polityk odpowiadał materialnie za szkody przez niego popełnione, niebyłoby wielu strat i tragedii.

odpowiedzi (0)

skomentuj

W Polsce dzieci to wiedzą...

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

abcd (gość)  •

... a w Niemczech musiał zabrać głos szef kontrwywiadu. Nie wiadomo czy Niemcy mu uwierzyli. Herzlich willkommen!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Cap.Sweeden

+10 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tolerancja (gość)  •

Szybko!!! Wpuście wszystkich!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie wojownicy a bandyci

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

neron13 (gość)  •

Dziennikarze piszą jakby to im ISIS płacił.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Poniekąd istniej adekwatne rozwiązanie!

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ale teraz na przyszłość bo obecenie jest nieco ex post (gość)  •

Prezesowi PiS należy na przyszłość zaproponować korzystną umowę doradczą. I bez wątpienia wyłożona kasa nie pozostanie wyrzucona w błoto.

Oto statement Mr Kaczyńskiego w Sejmie i w czasie jeszcze dalekim od obecnego chaosu, bo z dn. 16.09.2015 roku.

(...) Pani Marszałek, Wysoka Izbo... Tak naprawdę ważne jest pytanie: czy, mianowicie, rząd ma prawo pod obcym naciskiem, zewnętrznym naciskiem i bez wyraźnie wyrażonej woli narodu podejmować decyzje, które z wysokim stopniem prawdopodobieństwa mogą mieć negatywny wpływ na nasze życie, codzienność, przestrzeń publiczną, na naszą realną sferę wolności. Wreszcie, co tutaj podnoszono, na nasze bezpieczeństwo. Chcę powiedzieć jasno: PiS uważa, że rząd nie ma prawda do podejmowania takiej decyzji. (...)

(...) Co więcej, uważa, że podejmowanie tego typu decyzji bez wyraźnej zgody społeczeństwa jest łamaniem konstytucji, łamaniem zasady suwerenności narodu i praw obywatelskich. Nie ma tutaj naszej zgody. Nie chodzi tutaj o przyjęcie tej czy innej liczby cudzoziemców. Chodzi o to, że istnieje poważne niebezpieczeństwo, że zostanie uruchomiony proces, który będzie wyglądał tak: najpierw liczba cudzoziemców gwałtownie się zwiększa, później nie przestrzegają oni naszego prawa i obyczajów, a później narzucają swoją wrażliwość i swoje wymogi w przestrzeni publicznej w różnych dziedzinach życia. I to w sposób bardzo agresywny i gwałtowny. Jeśli ktoś mówi, że to nieprawda, to niech się rozejrzy po Europie... Czy chcecie państwo, żeby to pojawiło się także w Polsce? Żebyśmy przestali być gospodarzami w swoim kraju? Polacy tego nie chcą i nie chce tego Prawo i Sprawiedliwość! (...)

skomentuj

Polityków polskich się słucha i nawet bardzo często!

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ale wyłącznie tych łatwych do przekonania i do obróbki (gość)  •

Takim politykiem, łatwym do urobienia i do wdrożenia po obróbce, nie jest Mr Kaczyński ani mało kto z PiSu.
Nim akurat był, na dany moment, Mr Tusk z PO. Inaczej mówiąc, PO zawsze dobrze zasłyszała w PiS i dalej
podała jako swoje. PO nawet ma, wraz ze swoim estetyczniejszym Petru, program na bolące ich PiS-kie 500+
Gdzie bankowiec Petru dane PiS na Excel przeliczył i pozmieniał, a PO je wpuściła do medialnego obiegu.
Jednak PO nie miała w ofercie nic dla ludu przez 8 lat, oprócz wielu budujących obietnic. Ale dla samej siebie
miliardów jej nie brakowało i pożyczonych na konto wszystkich. PiS zabezpieczył ulatniające się miliardy z SP.
I stąd, PO wydumała obecnie jakiś tam KOD, zarazem myśląc, że przy jego pomocy powróci do tych miliardów.
Nawiasem mówiąc, intelektu i oporu Kaczyńskiego obawiają się w UE znacznie więcej, niż tysięcy imigrantów.

odpowiedzi (0)

skomentuj