Menu Region

Opozycja o programie "500+": Tego rodzaju programy to swego...

Opozycja o programie "500+": Tego rodzaju programy to swego rodzaju kiełbasa wyborcza

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Deja (AIP)

Prześlij Drukuj
Kształt sztandarowego programu rządu Beaty Szydło „500 plus”, zakładającego wsparcie finansowe dla rodziców, budzi coraz większe kontrowersje. Temat ten zdominował medialne rozmowy z politykami w czwartkowy poranek.
1/2

Ryszard Petru

(© Piotr Smolinski )

Gośćmi poranków medialnych byli w czwartek liderzy dwóch partii opozycyjnych, którym sondaże dają największe poparcie – Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zapowiedział na antenie telewizyjnej Jedynki przedstawienie alternatywnego dla „500+” programu.

– Chcemy pomóc PiS w realizacji obietnic wyborczych – powiedział. Polityk związany z Wrocławiem zapowiedział, że projekt zostanie zaprezentowany już jutro, tymczasem chwilę później gościem programu Polsat News był Rafał Grupiński, który mówił, że stanie się to „w najbliższych dniach”.


Na antenie TOK FM gościł z kolei założyciel .Nowoczesnej, który mówił o poprawkach, jaki jego partia złoży do projektu rządu. – Wprowadzimy poprawki zakładające objęcie programem samotnych matek. Jestem zszokowany podejściem PiS-u do tej grupy – powiedział. Petru zaproponował również ustalenie progu dochodowego, powyżej którego świadczenie nie będzie przysługiwało.

Były ekonomista wyraził wątpliwości, czy program okaże się faktycznym impulsem, który zatrzyma niekorzystne tendencje demograficzne. – Obawiam się, że to będzie zwykła forma pomocy socjalnej. Tego rodzaju programy to swego rodzaju kiełbasa wyborcza – powiedział Petru.

– Od początku przygotowywaliśmy program z myślą o każdym dziecku, począwszy od drugiego – broniła się na antenie RMF minister pracy, rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. – Być może pani premier w emocjach powiedziała o świadczeniu na każde dziecko, ale w tej chwili to bezprzedmiotowy spór – powiedziała szefowa resortu.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się