Menu Region

Koprzywnica zaprasza na Walentynki do ...patrona zakochanych...

Koprzywnica zaprasza na Walentynki do ...patrona zakochanych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Małgorzata Płaza

Prześlij Drukuj
Koprzywnica zaprasza na Walentynki do ...patrona zakochanych Koprzywnica zaprasza na Walentynki do ...patrona zakochanych
W walentynkową niedzielę warto wybrać się do Koprzywnicy w powiecie sandomierskim. Dlaczego? W tamtejszym zespole pocysterskim, w XVII-wiecznej, dobudowanej do kościoła bibliotece znajduje się teraz kaplica świętego Walentego ze słynącym łaskami obrazem i relikwiami patrona zakochanych.

Miasto przygotowało na niedzielę 14 lutego sporo atrakcji. Na parkingu przykościelnym od godziny 8 do 13 odbywać się będzie Kiermasz Walentynkowy. Będą stoiska przygotowane przez koprzywnicki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Będzie można popróbować “cysterskiego jadła”.

O godzinie 17 w kościele odprawiona zostanie msza święta z błogosławieństwem narzeczonych oraz poświęceniem pierścionków zaręczynowych. Po mszy na wszystkich będzie czekać serduszko-niespodzianka.

Ponadto po wcześniejszym umówieniu będzie można zwiedzać pocysterski zespół kościelno-klasztorny w formie gry terenowej - questu.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się