Menu Region

Małgorzata Szumowska ważna jak Meryl Streep

Małgorzata Szumowska ważna jak Meryl Streep

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Urszula Wolak

Prześlij Drukuj
Małgorzata Szumowska oceni filmy na festiwalu w Berlinie Małgorzata Szumowska oceni filmy na festiwalu w Berlinie

Małgorzata Szumowska oceni filmy na festiwalu w Berlinie (© fot. Tomasz Bołt)

Kino. 11 lutego rozpocznie się w Berlinie Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Decyzję o tym, kto zwycięży, podejmie m.in. Małgorzata Szumowska.
Reżyserka pochodząca z Krakowa, która - przypomnijmy - wyjechała w minionym roku z Berlina ze Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię filmu „Body/Ciało”, zasiądzie w jury obok takich filmowych sław, jak Meryl Streep, niemiecki aktor Lars Eidinger, włoska aktorka Alba Rohrwacher, brytyjski aktor Clive Owen, brytyjski krytyk filmowy Nick James oraz francuska fotografka Brigitte Lacombe.

Szumowska nie jest jedynym filmowcem z Polski, który kiedykolwiek zasiadał w gremium międzynarodowego jury na słynnych festiwalach. Ostatnio choćby taka zaszczytna funkcja przypadła Pawłowi Pawlikowskiemu w Wenecji.

A co czeka nas w tym roku w Berlinie?

- Motywem przewodnim filmów rywalizujących o główne nagrody festiwalu jest walka o prawo do szczęścia - powiedział dyrektor Berlinale Dieter Kosslick. - Twórcy wybranych filmów pokazują ludzi walczących o miłość, o samorealizację, o życie lub po prostu o przeżycie - zwrócił uwagę Kosslik.

O Złotego Niedźwiedzia będzie rywalizował także film z Polski. To „Wszystkie stany miłości” Tomasza Wasilewskiego, w doborowej obsadzie: Marta Nieradkiewicz (związana z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie), Magdalena Cielecka i Julia Kijowska.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się