Menu Region

Przeciwnicy NATO pikietowali na dziedzińcu Uniwersytetu...

Przeciwnicy NATO pikietowali na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Około dwudziestu studentów i przeciwników NATO z Inicjatywy Stop Wojnie pikietowało na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. Protestowali przeciwko konferencji o roli Sojuszu, jaka odbywa się na terenie Uniwersytetu. Sprzeciwiali się też stoiskom wojskowym "Miasteczka NATO", które rozłożono przed wejściem na konferencję.
Uczestnicy pikiety wznosili antywojenne i antynatowskie hasła. Manifestujący protestowali przeciwko - jak mówili - organizowaniu militarystycznej propagandy na Uniwersytecie, który jest autonomiczną jednostką. Studenci podkreślali, że misja w Afganistanie wygląda zupełnie inaczej, niż na zaprezentowanych na dziedzińcu zdjęciach.

Dziś przypada 10. rocznica wstąpienia Polski do NATO. 12 marca 1999 roku minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek przekazał amerykańskiej sekretarz stanu Madeleine Albright dokument ratyfikacyjny Traktatu Północnoatlantyckiego. Wraz z Polską do NATO wstąpiły Czechy i Węgry.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się