Menu Region

Co najmniej 10 tys. dzieci-imigrantów zaginęło po przybyciu...

Co najmniej 10 tys. dzieci-imigrantów zaginęło po przybyciu do Europy. Trafiły w ręce handlarzy?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aleksandra Gersz, Sylwia Arlak (AIP)

2Komentarze Prześlij Drukuj
Co najmniej 10 tys. dzieci-imigrantów zaginęło po przybyciu do Europy. Trafiły w ręce handlarzy? Co najmniej 10 tys. dzieci-imigrantów zaginęło po przybyciu do Europy. Trafiły w ręce handlarzy?

(© Darko Bandic)

Co najmniej 10 tys. podróżujących samotnie nieletnich imigrantów zaginęło tuż po przybyciu do Europy. Dzieci mogły trafić w ręce handlarzy ludźmi. Tymczasem premier Wielkiej Brytanii David Cameron odmówił przyjęcia do swojego kraju 3 tys. sierot, które przybyły do UE na fali imigrantów.
Tę przerażającą liczbę podała brytyjska gazeta „The Guardian”, która oparła się na danych podanych przez Europol. Szef sztabu Brian Donald powiedział w wywiadzie, że większość z zaginionych dziesięciu tysięcy dzieci mogą być ofiarami kryminalistów i handlarzy ludźmi, którzy zrobili biznes z kryzysu imigracyjnego.

Europejski Urząd Policji obawia się, że nieletni mogli zostać uprowadzeni i wykorzystani przez przestępców.
Dzieci mogą być zmuszane do świadczenie usług seksualnych czy angażowane w inną nielegalną działalność, jak np. niewolnictwo. Szef sztabu Europolu dodał, że istnieją dowody na to, iż część zaginionych jest wykorzystywana seksualnie.

- Szukamy dziś ponad 10 tys. dzieci. Nie twierdzę, że wszystkie wykorzystano. Część z nich mogła bezpiecznie trafić do swoich rodzin. Nie mamy jednak pewności, jakie były ich dalsze losy. Nie wiemy gdzie są, co robią i z kim – mówił Brian Donald.
Tysiące dzieci zniknęło tuż po rejestracji w krajach europejskich. do których przybyły. Z Włoch zniknęło w zeszłym roku 5 tys. dzieci, ze Szwecji – tysiąc. Duża część zniknęła również od razu po przybyciu do Grecji – podaje BBC.

Rzecznik Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji Leonard Doyle przyznaje, że tak duża liczba zaginionych szokuje, jednak nie dziwi. - Należało spodziewać się, że wiele z tych ludzi zostanie wykorzystanych. Miejmy nadzieję, że Unia Europejska robi w tej chwili wszystko, aby pomóc dzieciom – mówił Doyle. Łącznie do Unii Europejskiej przybyło w 2015 r. 26 tys. dzieci pozbawionych rodziców i opiekunów - poinformowała organizacja Save the Children.

Jednak mimo, że tysiące dzieci potrzebuje pilnej pomocy, brytyjski premier David Cameron ogłosił, że nie przyjmie 3 tys. sierot z m.in. Syrii czy Iraku. Jego zdaniem, przyjmowanie kolejnych uchodźców jeszcze bardziej zachęci obcokrajowców do uciekania do przepełnionej już Europy. Szef brytyjskiego rządu zgodził się jednak przyjąć więcej dzieci z obozu dla uchodźców na Bliskim Wschodzie.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Tzw "uchodzcy" pewnie sami je sprzedali handlarzom i teraz świrują .Bo wiedzą ,że głupi europejczycy

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

to kupią . Tak jak zdjęcia utopionego chłopca były zmanipulowane pod liberalne telewizje (gość)  •

Dlaczego rodzice tych dzieci nie są ścigani ? Każdy inny rodzić dostałby wyrok .Te zwierzęta mają gdzieś własne dzieci ,a co dopiero europejczyków ...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Stawiam na pedofilów i handlarzy organami.

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

i to by było na tyle (gość)  •

Muszą jakoś sobie radzić.
Czy katabasy lubią takie dzieci nawracać?

odpowiedzi (0)

skomentuj