Menu Region

Projekt ustawy ws. programu "Rodzina 500+" złożony w Sejmie....

Projekt ustawy ws. programu "Rodzina 500+" złożony w Sejmie. "Dotrzymaliśmy słowa" [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Plaskota (AIP)/TVN 24/X-News

1Komentarz Prześlij Drukuj
Premier Beata Szydło poinformowała dziś na konferencji prasowej, że składa marszałkowi Sejmu, Markowi Kuchcińskiemu projekt ustawy o programie „Rodzina 500+”. Rządowy program przygotowywano w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
1/2

Beata Szydło

(© Piotr Smolinski)


TVN 24/X-News

- Mam ogromny zaszczyt i satysfakcję poinformować, że dotrzymaliśmy słowa z kampanii wyborczej – powiedziała premier Szydło prezentując program „Rodzina 500+”, który ma wesprzeć polskie rodziny.


- W kampanii wyborczej mówiliśmy o tym, że ten program jest potrzebny dlatego, że dzisiaj wiele spośród polskich rodzin potrzebuje wsparcia materialnego. Ale ten ważniejszy cel, jaki stawiamy sobie, to kompleksowa, systemowa polityka prorodzinna, całościowe spojrzenie na wsparcie rodzin. To jest właśnie demografia, te wyzwania, które przed nami stoją i dzisiaj robimy pierwszy krok – mówiła szefowa Rady Ministrów.

Premier poinformowała, że jeszcze w poniedziałek w kancelarii marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego złoży projekt ustawy o programie „Rodzina 500+”. - Od kiedy zaczęliśmy prace nad tym programem, mówiliśmy, że jest potrzebny w Polsce z kilku względów i nie należy patrzeć na niego tylko w kontekście finansowym, choć jest on niezwykle ważny, dzisiaj budżet musi zabezpieczyć na realizację tego projektu – mówiła premier i dodała, że pieniądze w budżecie na ten cel są. Prace nad budżetem będą trwały w Senacie i którą musi podpisać prezydent, zabezpieczono pieniądze na niego.

Premier nawiązała do swoich słów z jesiennego expose. - Dziecko to jest najlepsza inwestycja w przyszłość. To nie jest koszt, ale inwestycja. Wszyscy politycy muszą o tym pamiętać. Wsparcie rodzin jest najważniejszym priorytetem mojego rządu – mówiła Szydło.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Efekty będą widoczne dopiero w 2017r. dla budżetu

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gabriel (gość)  •

Pani Premier jeszcze nie wypłaciła , a już się chwali ? Może zaczekajmy do 2017r. jak
doradzają panowie profesorowie od finansów i ekonomii ? Pnadto jeżeli Pani tylko część społeczeństwa wyróżnia, a nie całe społeczeństwo to też mają Panią chwalić wszyscy ?
Ten program ma jedną zasadniczą wadę : zamożni których dziś stać na wszystko to stać ich również na dzieci, ale nie chcą mieć więcej dzieci i ten zasiłek nie spowoduje w tym zakresie żadnego przyrostu naturalnego.Poza tym dawanie tego zasiłku i jednoczesne odradzanie jego odbioru jest działaniem śmiesznym w odniesieniu do zamożnych. Jeżeli ktoś ma prawo do zasiłku finansowego to dlaczego ma skorzystać ? To jakiś absurd Pani Premier ? Chyba nikt nie chce być " samobójcą " ?

odpowiedzi (0)

skomentuj