Menu Region

Lublin: Nietrzeźwi uczniowie na lekcjach

Lublin: Nietrzeźwi uczniowie na lekcjach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ośmioro uczniów jednego z lubelskich gimnazjów przyszło na lekcje będąc pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło wczoraj około południa. O tym, że uczniowie trzeciej klasy znajdują się w stanie nietrzeźwości policjantów powiadomiła dyrekcja szkoły. W trakcie lekcji nauczycielka wyczuła od dwóch uczennic alkohol. Na miejsce oprócz rodziców przyjechali policjanci.
Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że uczennice są nietrzeźwe, a każda z nich ma ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości pozostałych uczniów tej klasy. Jak się okazało, ponad połowa z nich znajdowała się pod działaniem alkoholu. Nieletni w wieku 15 i 16 lat mieli od niespełna 0,3 promila do prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że młodzież przed przyjściem do szkoły spożywała piwo. W sumie mieli 40 pół litrowych puszek z alkoholem. Obecnie policjanci sprawdzają gdzie młodzież spożywała alkohol i kto dokonał jego zakupu. Nietrzeźwi gimnazjaliści zostali przekazani rodzicom. Teraz uczniowie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się