Menu Region

Nocne głosowanie nad budżetem. PiS mówi „nie” dużym...

Nocne głosowanie nad budżetem. PiS mówi „nie” dużym pomorskim inwestycjom

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Ewelina Oleksy, Maciej Pietrzak

7Komentarzy Prześlij Drukuj
Pomorscy politycy obiecali, że most w Sobieszewie powstanie w 2018 r., nawet bez wsparcia rządu Pomorscy politycy obiecali, że most w Sobieszewie powstanie w 2018 r., nawet bez wsparcia rządu

Pomorscy politycy obiecali, że most w Sobieszewie powstanie w 2018 r., nawet bez wsparcia rządu (© Tomasz Bołt)

Jeśli pomorskie samorządy chcą zrealizować duże i zapowiadane od dawna inwestycje, muszą się liczyć z tym, że są zdane na siebie lub na dotacje z Unii Europejskiej. Finansowego wsparcia ze strony rządu w tym roku bowiem nie będzie. Tak zadecydował Sejm podczas ostatniego - nocnego - posiedzenia, na którym uchwalano budżet na 2016 r.
Na liście pomorskich inwestycji, które pieniędzy z budżetu państwa na pewno nie dostaną, są: budowa Obwodnicy Metropolitalnej, drugi etap remontu zabytkowego mostu w Tczewie, budowa nowego mostu na Wyspę Sobieszewską oraz Drogi Zielonej z tunelem pod Pachołkiem.

Poprawki w tej sprawie do projektu budżetu na 2016 rok złożyła Małgorzata Chmiel, posłanka PO. - Wszystkie te inwestycje są bardzo potrzebne mieszkańcom mojego okręgu wyborczego. Niestety, przewodniczący Komisji Finansów Publicznych i poseł z ziemi gdańskiej, pan Andrzej Jaworski, głosował przeciwko - informuje Chmiel.

Inwestycje drogowe w 2016 r. Które drogi wyremontują na Pomorzu? Sprawdź! [ZDJĘCIA]

Najwięcej emocji budzą dwa projekty gdańskie. Jaworski ripostował, że od dawna nie zgadza się na budowę Drogi Zielonej. - Nie możemy wchodzić w bizantyjskie inwestycje, które niszczą Gdańsk, niszczą przyrodę. A jeżeli chodzi o most na Wyspie Sobieszewskiej, to przecież marszałek województwa i prezydent Gdańska z PO wielokrotnie zapewniali, że ten most powstanie ze środków unijnych i budżetu województwa - zwracał się do Chmiel w Sejmie.

W rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” dodał jeszcze, że dopóki szefuje Komisji Finansów Publicznych, ani jedna złotówka nie zostanie wydana na tunel pod Pachołkiem i Drogę Zieloną w takim „bajońskim kształcie”. - Pani posłanka Chmiel, jako czołowy działacz PO na Pomorzu i architekt, powinna lepiej zająć się sprawą planowanej okropnej zabudowy gdańskiego Młodego Miasta - stwierdził Jaworski.

Choć budowa Drogi Zielonej ma w Gdańsku wielu przeciwników, to nawet oni krytykują postawę posła PiS.

- Cieszy nas odłożenie problemu Drogi Zielonej, bo krytykujemy jej zaproponowany przebieg. Czym innym jest jednak zdobywanie środków na tę i inne inwestycje ważne dla regionu. Polityczne motywacje posła Jaworskiego są naganne - uważa Karol Spieglanin, prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej.


e.oleksy@prasa.gda.plCały artykuł na ten temat przeczytasz kupując e-wydanie gazety

7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Droga kaszubska też???

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mieszkanka (gość)  •

Ciekawe co z drogą kaszubską. Czy też spadła i będziemy tkwić w korkach na obwodnicy, bo drogą szybkiego ruchu to już dawno nie jest?? Może ktoś wie.........???????

odpowiedzi (0)

skomentuj

S7 też w plecy?

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

adrem (gość)  •

S7 też w plecy? ..setki bezrobotnych straty materialne ,upadłość firm ale...POmorskie ukarane za wybory... Ciekawe co z przekopem Jaworskiego? też spadł z budżetu...

odpowiedzi (0)

skomentuj

8 lat mieli na robotę to stadion pusty wybudowali, ecs pusty, czarny teatr pusty.

+10 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wiktor (gość)  •

Teraz pisu się czepiają głąby.

skomentuj

ww

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hh (gość)  •

stadion jest wizytówką Gdańska głąbie

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wypowiedzi p. Jaworskiego zostały zmanipulowane jak to zwykle gazeta robi albo

+7 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jędrek (gość)  •

jeżeli nie to nie powinien być politykiem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ściemnia jak zwykle niemiecka gazeta w Polsce.

+13 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kaszeba (gość)  •

Nie podaje z czego ujęła poseł Chmiel by przenieść na te niby inwestycje. Niby, bo zielona droga nie ma nawet dokumentacji, pachołek też. Most miał być samorządowy, obwodnica metropolitalna - projekt w powijakach. He he a czy PO w projekcie budżetu ujęła te wszystkie obiecane cuda? Nie, ale chodzi o to by obrzydzić polski rząd i by wrócił wasalny niemiecki..

odpowiedzi (0)

skomentuj

dobra nocna zmiana dla Pomorza

+15 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

i co na to zbawca stoczni
i co na to zbawca stoczni jaworski?

odpowiedzi (0)

skomentuj