Menu Region

Modelka Michalina M. z zarzutami. Rodzina celebrytki...

Modelka Michalina M. z zarzutami. Rodzina celebrytki wyłudziła ponad 6,5 miliona?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki Zdjęcie autora materiału

Jarosław Kosmatka

17Komentarzy Prześlij Drukuj
Michalina M. zyskała popularność po występie w programie Top Model Michalina M. zyskała popularność po występie w programie Top Model

Michalina M. zyskała popularność po występie w programie Top Model (© X-news/TVN / archiwum)

Znana modelka Michalina M. wraz ze swoją najbliższą rodziną prawdopodobnie oszukała sąsiadów i innych kontrahentów na ponad 6,5 miliona złotych. Usłyszeli już zarzuty.
Modelka, 26-letnia Michalina M. znana między innymi z telewizyjnego show usłyszała prokuratorskie zarzuty. Kobiecie oraz jej najbliższej rodzinie Prokuratura Okręgowa w Sieradzu zarzuca gigantyczne oszustwo na ponad 6,5 miliona złotych oraz ukrywanie majątku przed wierzycielami.

Wszystko zaczęło się w październiku 2010 roku kiedy rodzina M. założyła w Szadku firmę. Przedmiotem ich działalności była budowa domów z drewna. Dwa lata później we wpisie ich działalności gospodarczej pojawiły się dodatkowo w nazwie firmy imię i nazwisko, wówczas 22-letniej Michaliny M., która rozpoczynała telewizyjną karierę modelki. Miała być gwarantem sukcesu. Była już bardzo rozpoznawalną osobą, gdyż w 2011 roku wystąpiła znanej modowej imprezie w Paryżu, a później wzięła udział w telewizyjnym show.

Firma rodziny M. podpisała intratny kontrakt z kontrahentem z Lutomierska - Przemysławem K. Rodzinna firma miała wybudować dla przedsiębiorcy drewniane domy, które następnie miały być wywiezione do Szwecji. Tam przedsiębiorca miał stworzyć osiedle drewnianych bliźniaków. Łącznie miało powstać 66 domów (33 bliźniaki).
Kontrakt opiewał na trzy lata, a firma miała dostarczać po 11 bliźniaków rocznie - mówi Józef Mizerski, rzecznik Prokuratora Okręgowego w Sieradzu.

Inwestor zaciągnął kredyt o równowartości 5 milionów złotych i przekazał pieniądze firmie z Szadku. Środki na zakup materiałów budowlanych, głównie drewna, przekazywane były sukcesywnie na konto firmy z Sadku. Łącznie rodzina otrzymała od inwestora 5 milionów 304 tysiące 200 złotych. Bardzo szybko okazało się, że pieniędzy nie wystarczy. Zleceniodawca znalazł dodatkowego partnera do biznesu, był nim Dariusz M.. Współinwestor przekazał rodzinie z Szadku blisko 1,5 miliona złotych (dokładnie 1 milion 400 tysięcy złotych). Pieniędzy jednak dalej brakowało.

W 2014 roku policjanci otrzymali informację, że doszło do wyłudzenia kilku milionów złotych na rzekomą inwestycję w Szwecji. Sprawcami miała być rodzina M. z Szadku - mówi kom. Adam Kolasa z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Łodzi.

Firma otrzymywane pieniądze inwestowała tylko w części na zakup materiałów do realizacji inwestycji w Szwecji. Znaczną część pieniędzy rodzina wydawała na spłatę wcześniejszych długów, a także na zakup luksusowych dóbr, w tym między innymi zakup drogich kompletów bielizny.

CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

Zobacz skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w skrócie
25 - 31 stycznia 2016 roku


1 »
17

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Jadwiga M . Powiedziala w prost ....

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Oszukany (gość)  •

Nawet jak mnie skażą te nieudolne sady , to i tak nie póde siedzieć ...... są zwolnienia lekarskie itd hahaha . To jest kraj dla zlodziei i bandytów , tzw republika bananowa .....

odpowiedzi (0)

skomentuj

co to jest ?

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

heniek (gość)  •

to ma być modelka ? haha pół k****, pół dzikiej kaczki :D matka z ojcem sponsorowali TVN z kasy z osustw i przez to takie" coś" przeszło dalej aż do półfinalu

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ciekawe do którego pierdla ją/jego wsadzą

+8 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

łdz (gość)  •

ja kw tytule...wsadzą do męskiego to się chłopaki pod celą ucieszą...wsadzą do damskiego to ten się napatrzy pod prysznicem. Tak czy siak robili przekręty to teraz rodzinnie niech idą pierdzieć w pasiaki i pozabierać to co po przepisywali na innych

odpowiedzi (0)

skomentuj

Sprawiedliwosc

+14 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Trynkiewicz (gość)  •

Niech odpracuje dupą w Warszawie !

odpowiedzi (0)

skomentuj

oszuści

+16 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

anonim (gość)  •

W okolicy kazdy wie, że z nimi interesów sie nie robi... Od wielu lat oszukiwali swoich pracowników, wspolników, usługodawców oraz państwo polskie... Na majatku juz dawno komornik siedział ale teoretycznie nie było co brać..

odpowiedzi (0)

skomentuj

jaka telewizja(TVN) taka gwizda

+28 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

maniek (gość)  •

a 6 mln poszło na majty

odpowiedzi (0)

skomentuj

celebrytka:)

+43 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lokaj (gość)  •

Jaka celebrytka? Zwykła lampucera, która za kasę mamusi i tatusia oraz znajomości wypromowali w telewizorze. Ot tacy to teraz celebryci.

skomentuj

Zzz

+25 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zzz (gość)  •

Jak miał jajca a teraz ma pipke to cerebrytka. Blee i teraz wez taka a po jakimś czasie dowiesz się że byl mężczyzną...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Panie Kosmatka

+57 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czytelnik (gość)  •

Rozgrzebałeś pan kolejny temat, a może warto zakończyć stary wątek? Więc, co w sprawie rzekomego zabijania psów i przyrządzania psiego mięsa w "chińskim" barze na Rekini??? Jakoś cicho u pana, a takiś był pan nadgorliwy... Kiedy opisze pan finał sprawy, zamiast chować głowę w piasek? Może warto ruszyć 4 litery i ponownie zainteresować się sprawą?
Przecież od jakiegoś czasu wiadomo że odebrane psy Wietnamczykom należały do nich od 7 lat. Ci ludzie wzieli je ze schroniska w 2009 roku. Teraz te psy trafiły tam z powrotem. Okazało się że są dobrze odżywione, w dobrej kondycji...tylko tęsknią za swoimi opiekunami. Podjęta też została decyzja o powrocie psów do swoich opiekunów – tego też pan zapewne nie wie.
Jakie wieści z Sanepidu, panie Kosmatka??? Czy pobrane resztki mięsa z baru okazały sie być psim mięsem?? .... Pomogę panu, otóż resztki okazały się być w 80 % pochodzenia drobiowego, reszta to najprawdopodobniej szczątki z wołowiny.
Okazało się także, że po kontroli i zaleceniach Sanapidu doprowadzono bar do stanu uzytkowania zgodnie z przeznaczeniem - i to zaledwie po dwóch, dniach od afery którą żeś pan rozdmuchał na całą Polskę.... Czekam na pański, autorski komentarz, mam tez nadzieję że tym razem bedzie on rzetelny.... Miłego nowego roku panie redaktorze

skomentuj

ad czytelniku

+13 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Koniec tematu z psami bo mięso już zjedzone i przetrawione

odpowiedzi (0)

skomentuj

czy coś podpisywała?

+7 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czy była tylko twarzą do reklam? (gość)  •

Jak nie to samo odszkodowanie od gazety wystarczy na spłatę długów.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bo w biznesie najważniejsze jest pokazanie

+20 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

erotomania pospolita (gość)  •

kawałek cycka albo wargi sromowej i doradca finansowy dostaje małpiego mózgu.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »