Menu Region

Pink Lips Project. Walczą z nowotworem, malując usta na...

Pink Lips Project. Walczą z nowotworem, malując usta na różowo

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Jacek Losik

3Komentarze Prześlij Drukuj
Pink Lips Project. Walczą z nowotworem, malując usta na różowo Pink Lips Project. Walczą z nowotworem, malując usta na różowo

(© Mat. prasowe)

Trwa tydzień walki z nowotworem szyjki macicy. Również w Łodzi, studenci medycyny prowadzą akcję edukacyjną, której symbolem są...
„Niech róż będzie z nami” - to hasło tegorocznej edycji „Pink Lips Project (ang. projekt różowe usta)”, czyli akcji edukacyjnej, poświęconej nowotworowi szyjki macicy. Organizuje ją Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, w tym oddział w Łodzi.

Przyszli lekarze zorganizowali w łódzkich instytucjach kulturalnych oraz centrach handlowych wydarzenia, podczas których zachęcali do profilaktycznych, regularnych badań oraz... malowania ust na różowo.

- Chcemy zwrócić uwagę na problem dużej liczby zachorowań na raka szyjki macicy wśród młodych kobiet - tłumaczy Anita Łuczak, z IFMSA Łódź. - Na znak solidarności z kobietami walczącymi z tą chorobą, propagujemy symbol jedności, jakim są pomalowane na różowo usta.


Jednym z elementów akcji jest tak zwany Pink Challenge (ang. różowe wyzwanie). Kobiety i mężczyźni robią sobie zdjęcie z różowymi ustami i wrzucają je na swój profil na Facebooku, oznaczając fotografie specjalnym tagiem: #pinkchallenge. Jednocześnie zachęcają znajomych do takiego działania.

Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone przez patronów akcji. Fotografie można przesyłać do soboty, 30 stycznia. Zdjęcia przesłało już ponad 250 osób.

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w skrócie
18 - 24 stycznia 2016 roku
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

chyba nie tak miało być

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

K (gość)  •

Inicjatywa bardzo fajna szkoda tylko ,że zrobił się z tego kolejny fb challenge ,który nie wnosi nic poza kolejnym zdjęciem. 3/4 dziewczyn ,które pomalowały te swoje usta i wstawiły foteczkę ,która pokazała się na mojej tablicy w życiu nie były u ginekologa, a już na pewno nie chodzą tam regularnie. Niejednokrotnie poruszany przeze mnie temat takowej wizyty w gronie moich koleżanek budził o dziwo zażenowanie i jego szybką zmianę na inny. Także chyba nie taki był cel projektu, żeby się polansować.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie umaluję ust na różowo!

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wojtek (gość)  •

Mowy nie ma.

A zamiast do szminkowania, namawiałbym raczej do szczepienia przeciwko wirusowi, który powoduje zachorowania. Dorosłym to nie pomoże, ale młodszemu pokoleniu już tak.

skomentuj

Maluję!

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kasia (gość)  •

Jednak namawiałabym do malowania, może Pan Wojtek miałby wtedy okazję wejść na stronę projektu i dowiedzieć się więcej, ponieważ szczepienie dorosłym również pomaga. Ale lepiej skrytykować i szczerzyć nie prawdziwe informacje! :)

odpowiedzi (0)

skomentuj