Menu Region

Wygasają pozwolenia przewoźników na wjazd do Rosji

Wygasają pozwolenia przewoźników na wjazd do Rosji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Maciej Pietrzak

Prześlij Drukuj
Wygasają pozwolenia przewoźników na wjazd do Rosji Wygasają pozwolenia przewoźników na wjazd do Rosji

(© T. Bołt)

Od poniedziałku całkowicie sparaliżowany albo bardzo mocno ograniczony może zostać drogowy przewóz towarów między Polską a Rosją.
Wciąż bowiem obie strony nie porozumiały się w sprawie nowych zasad transportu, a w niedzielę wygasa ważność ostatnich pozwoleń dla przewoźników.

W czwartek i piątek w Gdańsku miała się odbyć kolejna tura rozmów w tej sprawie. Delegacja Federacji Rosyjskiej, która była inicjatorem spotkania, na negocjacje jednak nie przyjechała, w żaden sposób się nie tłumacząc.

- W tych dniach rozstrzygają się relacje transportowo-logistyczne między naszymi krajami na wiele lat. Rosjanie swoim działaniem dążą do wyparcia naszych przewoźników ze swojego rynku - mówił na specjalnie zwołanej konferencji Maciej Wroński ze Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.

- Ta nieobecność to próba wywarcia presji. Strona rosyjska liczy zapewne, że w tych ostatnich dniach obowiązywania zezwoleń rozpoczną się dyskusje wśród polskich przewoźników, żeby złagodzić stanowisko. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, podobny paraliż był przez dwa tygodnie w 2011 roku - podkreślał wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

W piątek wystosował on list do swojego rosyjskiego odpowiednika z zapewnieniem, że strona polska dalej jest gotowa do rozmów w dogodnym terminie. Powinny się jednak one odbyć w Polsce, zgodnie z ustaleniami.


Cały artykuł na ten temat przeczytasz w sobotnim, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego"z 30 stycznia albo kupując e-wydanie gazety
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się