Menu Region

Waldemar Pawlak o układzie towarzysko-biznesowym

Waldemar Pawlak o układzie towarzysko-biznesowym

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że w artykuł o towarzysko-biznesowym układzie wokół niego jest pełen przekłamań. Wczoraj prasa poinformowała o tym, że zaufani Pawlaka żyją dostatnio dzięki temu, że mogą pozyskiwać publiczne pieniądze.
Gazety pytały czy to przypadek, że spółka 3i, którą zarządzała konkubina Pawlaka - tworzy strażackie strony internetowe, wgrywa oprogramowanie do strażackich komputerów, a nawet prowadzi portiernię w Domu Strażaka. Waldemar Pawlak jest szefem zarządu głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wicepremier podkreślił w Sygnałach Dnia w Programie 1 Polskiego Radia, że w ZOSP co kilka lat NIK i urzędy skarbowe przeprowadzają dokładne kontrole, które nie wykazały żadnych nadużyć. Dodał, że wszystkie firmy świadczące usługi na rzecz ochotniczych straży pożarnych obowiązują określone ustawami procedury przetargowe.

Minister gospodarki odniósł się także do doniesień, że przekazał swoje udziały w firmach osobom ze swojego środowiska. Ponoć udziały w Fundacji Partnerstwo dla Rozwoju Pawlak przekazał matce - szefowej fundacji - ale środków za transakcję Pawlak nie ujawnił w oświadczeniu podatkowym. Wicepremier przyznał, że po powrocie do polityki pozbył się udziałów w spółkach, a pieniądze za transakcję ma otrzymywać ratami. Dlatego też uwzględni je dopiero w najbliższym oświadczeniu majątkowym.

Waldemar Pawlak zapewnił, że będzie rozmawiał o całej sprawie z premierem Tuskiem. Gość Sygnałów Dnia podkreślił, że koalicja rządząca "jest na tyle rozsądna", by nie bazować na tego typu doniesieniach, a wyłącznie na ważnych dla kraju kwestiach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Żenada

+6 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Milli (gość)  •

Jak zwykle "wyjaśnienia" działaczy PSL, który otwarcie stosuje na szeroką skalę nepotyzm w działaniu, sprowadzają się do wiary i apelu, by skupić się na ważnych dla kraju kwestiach.
A więc nepotyzm PSL< w tej odsłonie dotyczy wicepremiera, JEST WAŻNĄ dla kraju kwestią. Zgodnie z apelem wicepremiera - zajmujmy się nią do wyjaśnienia faktów tego stylu działania koalicjanta PO.
Za zmiatanie pod dywan faktów dzielności gospodarczej chłop/c/ów z PSL zapłaci PO. I słusznie, bo to zapłata za koalicję, a za to się płaci. Popatrzcie na PiS.

odpowiedzi (0)

skomentuj