Menu Region

Światowe Dni Młodzieży: Chcesz być wolontariuszem? To płać!

Światowe Dni Młodzieży: Chcesz być wolontariuszem? To płać!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Marcin Szyndrowski

4Komentarze Prześlij Drukuj
Światowe Dni Młodzieży: Chcesz być wolontariuszem? To płać! Światowe Dni Młodzieży: Chcesz być wolontariuszem? To płać!
W tym roku w Krakowie pod koniec lipca odbędą się XXXI Światowe Dni Młodzieży. Ale za nocleg na polu namiotowym muszą płacić nie tylko uczestnicy, ale także wolontariusze.
Lipcowe Światowe Dni Młodzieży w Krakowie wzbudzają coraz więcej kontrowersji w wśród osób, które chciałaby pomagać w ich organizacji. Chodzi o wprowadzenie opłat dla wolontariuszy, którzy aby móc poświęcić swój czas w pracy na rzecz innych będą musieli za to zapłacić.

To nie żaden żart. Na oficjalnej stronie internetowej Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w zakładce „Zostań wolontariuszem” odnajdujemy szczegółowe kwoty, jakie powinien uiścić przyszły wolontariusz. Za otrzymane od organizatorów wyżywienie, nocleg czy transport muszą zapłacić kolejno za wybrany pakiet 50, 100 i 300 złotych.

- Płacę za podstawowe rzeczy, które organizatorzy powinni zapewnić, czyli: nocleg - najczęściej u jakiejś rodziny, w szkole, miasteczku namiotowym; śniadanie, które będzie wydawane na podstawie talonu i ubezpieczenie - tłumaczy Mariusz Kowalski z Kalisza. Kaliszanin nie rozumie, dlaczego ma płacić za coś, co - jego zdaniem- powinno być darmowe, bo w końcu on oferuje także bezpłatnie swoją pracę.

Pan Marcin twierdzi, że w najdroższym pakiecie znajduje się tzw. plecak wolontariusza, który obejmuje - jak informują organizatorzy - „materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnictwie w ŚDM”. - Czy jeśli nie będę w posiadaniu tych materiałów religijno- informacyjnych, to będę uczestniczył w dniach młodzież w niepełny sposób? - pyta Mariusz.

Wprowadzone opłaty dla wolontariuszy budzą zdziwienie, a nawet rozgoryczenie.
1 »
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

WOLONTARIAT

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

przedszkolak (gość)  •

NABIJAJCIE KABZĘ KOMU TRZEBA i już (Facet w sukience TEŻ człowiek) tylko cwańszy

odpowiedzi (0)

skomentuj

Frajerów nam nie brak

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Robert (gość)  •

Niestety

odpowiedzi (0)

skomentuj

Może tak trzeba spojrzeć na sprawę!

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

No cóż, wszystko kiedyś się kończy! Wielka pora skończyć z takim wolontariatem. Ja na pewno nie będę na tej imprezie wolontariuszem. Zawsze organizatorzy sami mogą wziąć się do pracy i wszystkim się zająć, a przy okazji niech zakupią pełne zestawy wyprawek uczestnictwa w imprezie! Zgadzam się ze Zbigniewem z Kobylina - ogromnie dziwna to sprawa. Wręcz skandal! Kto za to odpowiada. Kto ma czelność zbijać kokosy na wolontariuszach? Proponowane rozwiązania są ohydne! Tak nie wolno, nie może tak być!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Inocenty

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

t (gość)  •

Inocenty - patronem dni młodzieży

odpowiedzi (0)

skomentuj