Menu Region

PiS nie popuści

PiS nie popuści radnemu z Bytowa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Leszek Literski

Prześlij Drukuj
Komitet polityczny PiS zdecyduje o dalszych losach powiatowego radnego z Bytowa na Pomorzu, który sprzeniewierzył się partyjnej ideologii.
Chodzi członka lokalnej koalicji PO-PiS Henryka Wiczkowskiego, bo podniósł rękę za przekształceniem miejscowego szpitala w spółkę prawa handlowego.

Sprawę wyciągnęła posłanka Jolanta Szczypińska i nie ma zamiaru przebaczyć Wiczkowskiemu. Podczas wczorajszego zebrania gdyńsko-słupskiego zarządu okręgowego PiS przygotowano stosowną uchwałę, którą przekazano komitetowi politycznemu, by podjął ostateczną decyzję. - Henrykowi Wiczkowskiemu grozi wydalenie z partii - mówi posłanka Jolanta Szczypińska.

Uchwała komitetu politycznego zabrania członkom PiS popierania przedsięwzięć zmierzających do prywatyzacji szpitali. Za takie uznano uchwałę rady powiatu bytowskiego o przekształceniu miejscowego szpitala w spółkę prawa handlowego.

- Nie otrzymaliśmy jeszcze uchwały zarządu okręgu, więc na razie nie mogę wyrokować, jakie będzie nasze stanowisko w sprawie radnego Wiczkowskiego - zastrzega Joachim Brudziński, przewodniczący zarządu głównego PiS.

Henryk Wiczkowski, który zasiada w lokalnej koalicji PO-PiS, nie widzi nic złego w poparciu dla szpitalnej spółki, która liczy na 7 mln zł dotacji od rządu. - Głosowałem za komercjalizacją, a nie za prywatyzacją - podkreśla.

- Ale komercjalizacja to bezpośrednia droga do oddania szpitala w prywatne ręce. Nasi członkowie nie powinni brać udziału w takich przedsięwzięciach - upiera się posłanka Szczypińska.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się