Menu Region

Górniczy telefon zaufania działa: Zgłoszeń i próśb o...

Górniczy telefon zaufania działa: Zgłoszeń i próśb o interwencję jest nadal wiele

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni Zdjęcie autora materiału

Kamila Rożnowska

2Komentarze Prześlij Drukuj
Praca górników w zagrożeniu klimatycznym, szkodliwymi pyłami albo metanowym. Właśnie takie zgłoszenia najczęściej były odbierane przez górniczy telefon zaufania, który działa przy WUG od 2011 roku. Zgłoszenia można przesyłać również mejlowo. W 2015 roku próśb o interwencję było mniej niż w 2014 roku.
1/6

Górniczy telefon zaufania przy Wyższym Urzędzie Górniczym został uruchony w 2011 r. po serii wypadków

(© arc)

  • Górniczy telefon zaufania przy Wyższym Urzędzie Górniczym został uruchony w 2011 r. po serii wypadków
Górniczy telefon zaufania przy Wyższym Urzędzie Górniczym działa od 2011 roku. Powstał po serii wypadków, do których doszło w krótkich odstępach czasu. Górnicy, dzwoniąc pod nr tel. 32 736-19-47 mogą zgłaszać zdarzenia, które budzą ich zastrzeżenia, a które mogą zagrażać ich zdrowiu i życiu. Informacje można przesyłać również mejlowo (bhp.uwagi@wug.gov.pl) albo za pośrednictwie poczty tradycyjnej (WUG, ul. Poniatowskiego 31, 40-053 Katowice). Dodajmy, że telefon zaufania działa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Informacje o nieprawidłowościach można przekazywać anonimowo.

Mniej zgłoszeń niż przed rokiemW zeszłym roku WUG n górniczy telfon zaufania odebrał 87 zgłoszeń, większość została przekazana telefonicznie i anonimowo. Było to dokładnie o 12 skarg mniej niż w roku 2014. Jednak po ich zweryfikowaniu, większość okazała się bezzasadna.

- Zasadność 78 ubiegłorocznych zgłoszeń badały urzędy górnicze, cztery zostały przekazane kierownikom ruchu zakładu górniczego, a pięć do Państwowej Inspekcji Pracy. Nie wszystkie zgłoszenia rozpoznawane przez nadzór górniczych okazały się zasadne. W trakcie przeprowadzonych kontroli potwierdzono 30, czyli 34 proc. - informuje Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy WUG.

Najwięcej interwencji w 2015 roku dotyczyło pracy górników w zagrożeniu klimatycznym (25 zgłoszeń, w tym uzasadnionych 6), zagrożeniu metanowym (10 zgłoszeń, potwierdzonych 1), zagrożeniu pyłami szkodliwymi ( 6 zgłoszeń, potwierdzonych 2) oraz ukrywania wypadków (6 zgłoszeń, żaden nie potwierdzony w kontroli).
1 »
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

w KOpUTOLIZMIE HAMMERyki WOLNOSCI CYNI SIE CFANIAJKA I BONKSTERA i CIELEbRATa

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KALI z POssPOlssTWA 777 (gość)  •

A PRACA FIZOLA YEBIE BO TO NIEWOLNICTWO ZA GROSZE PLEBEUSZY SKAZA NYCH NA wyKLuczenie POlackie liberWAR HOŁO UJUF.z elYT

odpowiedzi (0)

skomentuj

UNTERMENSCH

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

RYL (gość)  •

2007 WOŁALI NA MNIE TY SWINO NIEMIECKO -TY CIARACHU --
POLECAM P.I.P W WARSZAWIE --NIE KATOWICE
p.s gosciu dostał paragraf 52 -Dyscyplinarke

odpowiedzi (0)

skomentuj