Menu Region

Posłowie chcą rejestru pedofilów. Wszystkie kluby...

Posłowie chcą rejestru pedofilów. Wszystkie kluby parlamentarne są zgodne

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Plaskota AIP

9Komentarzy Prześlij Drukuj
Posłowie chcą rejestru pedofilów. Wszystkie kluby parlamentarne są zgodne Posłowie chcą rejestru pedofilów. Wszystkie kluby parlamentarne są zgodne

(© Bartek Syta)

Prace nad rządowym projektem ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym będą trwać dalej. Ustawa wprowadzi m. in. rejestr pedofilów. Dobrze ocenia ją również Rzecznik Praw Dziecka. Opozycja zapowiada poprawki.
Projekt ustawy został przygotowany przez ministerstwo sprawiedliwości. W ocenie resortu nowe warunki, wymagają nowych metod walki z przestępczością seksualną. Patryk Jaki, wiceminister tego resortu przedstawiając projekt w Sejmie, mówił, że w czasach powszechnego dostępu do internetu, państwo potrzebuje nowych narzędzi, które będą chronić przed przestępstwami.
Przedstawiciel Platformy Obywatelskiej mówił, że należy zareagować na wysoką przestępczość seksualną, która jest ważnym problemem społecznym i wielką tragedia małoletnich ofiar.
- Dostrzegamy potrzebę nowego sposobu walki z tego typu przestępczością, ale te sposoby muszą mieć charakter rzeczywisty, nie fasadowy i nie mogą naruszać Konstytucji – ocenił poseł PO, Michał Szczerba.

RZĄD PRZYJĄŁ PROJEKT USTAWY ZAKŁADAJĄCEJ UTWORZENIE JAWNEGO REJESTRU PEDOFILÓW


Zwolennikiem dalszych prac nad projektem jest również klub Nowoczesnej, który ma jednak do niego zastrzeżenia. - Doceniamy dobre intencje, ale zamiast poszukiwać dobrych rozwiązań posługujecie się takimi, które nie sprawdziły się w innych krajach – stwierdziła Joanna Schmidt. Zapowiedziała, że jej klub złoży poprawki do projektu.

- Każda forma walki ze zjawiskiem wykorzystania seksualnego dzieci jest krokiem we właściwym kierunku – ocenił projekt Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

Posłowie nie mają wątpliwości, że dzieci są dobrem, które należy chronić. - Dzieci powinny być objęte największe ochroną prawa. Rejestr będzie je skutecznie chronił, co pokazuje to praktyka w innych krajach, gdzie podobne rozwiązania już wprowadzono. Szkoda, że w naszym kraju jest wprowadzany dopiero teraz – powiedziała Agencji Informacyjnej Polska Press, posłanka Barbara Chrobak, (Kukiz '15).

Wielu przestępców seksualnych po wyjściu z więzienia ponownie popełnia podobne czyny. - Przestępczość seksualna jest specyficzną kategorią przestępstw, w której jak pokazuje praktyka, powrót do tego rodzaju przestępstwa jest wyjątkowo częsty. Monitorowanie sprawców przestępstw seksualnych wobec dzieci jest konieczne, w październiku pedofil kilka godzin po wyjściu z zakładu karnego zgwałcił dziewięcioletniego chłopca.

Internet sprawił, że osoby, które mają takie zaburzenia mają większe możliwości wyszukiwania ofiar. Organy ścigania muszą mieć więc nowe narzędzia do ścigania przestępczości seksualnej, dlatego pojawił się pomysł na wprowadzenie w polskim prawie rejestru pedofilów – powiedziała AIP posłanka Małgorzata Wassermann (PiS).

Projekt przewiduje rejestr publiczny i z ograniczonym dostępem. W obu znalazłyby się dane osób, które zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Sprawcy byliby z niego wykreślani po zatarciu skazania.

POWSTANIE REJESTR PEDOFILÓW. ICH WIZERUNEK MA BYĆ UPUBLICZNIANY


W publicznym rejestrze znalazłyby się dane przestępców seksualnych, którzy popełnili swój czyn wobec nieletnich ze szczególnym okrucieństwem lub recydywistów. Informacja o przestępcy zawierałaby m.in. nazwa miejsca zamieszkania. Dzięki temu zatrudniający opiekunów do dziecka będą wiedzieli, czy dana osoba nie była skazana za pedofilię o czym mówił podczas debaty poseł PSL, Krzysztof Paszyk.

Do rejestru ograniczonego dostęp mają mieć sądy, prokuratura, policja i służby znajdą się m.in. fotografia przestępcy, informacje o podstawie skazania i miejscu odbywania kary więzienia. Projekt przewiduje, że w rejestrze znajdą się również dane ofiar. Mają być od tego wprowadzone wyłączenia.

- Opozycja zarzucała, że może dojść do powtórnej wiktymizacji ofiar, czyli powtórnego stania się ofiarą. Wprowadziliśmy więc mechanizm zabezpieczający przed tym, sąd orzekający wyłączy skutek tej ustawy, np. orzeknie, że sprawca z przyczyn leżących po stronie ofiary albo ze szczególnych przyczyn leżących po stronie sprawcy, nie będzie w tym rejestrze - posłanka PiS, Małgorzata Wasserman.

Podobne rejestry, w różnych formach i o różnym zakresie istnieją w wielu krajach. Najszerszy zakres ma rejestr w Stanach Zjednoczonych. - Pozytywnie oceniam propozycję stworzenia takiego rejestru w naszym kraju, zwłaszcza tajnego rejestru. Będzie dość szeroki, dostęp do niego będą miały wszystkie uprawnionych organów. Jest przewidziana procedura dostępu do niego, która określa, kto może z niego korzystać i jakie informacje uzyskać – stwierdziła Wassermann.

Po pierwszym czytaniu projekt trafił do sejmowej Komisji Sprawiedliwości.
9

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Medialna nagonka, zachęcanie do linczu

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ohyda (gość)  •

Żaden głos rozsądku się nie podniesie, żeby nie wyjść na obrońcę pedofilów.
Tylko że ustawa w takim kształcie jest bez sensu, może służyć jedynie nękaniu i prześladowaniu ludzi, którzy - to ważne - już odbyli swoją karę.

Owszem, jest w tym jakiś cień sensu - do sprawdzanie człowieka przed dopuszczeniem do pracy z dziećmi ma sens. Tylko nawet to jest spieprzone! Kierowca autobusu wycieczkowego nie będzie temu wymogowi podlegał.
Za to publiczny rejestr może służyć wyłącznie temu, żeby jakieś bandy kiboli chodziły takiego prześladować. Powtórzę: chodzi o człowieka, który już odbył karę i nie został uznany za niebezpiecznego (vide Trynkiewicz).

Do tego trzeba pamiętać, że bardzo często sprawcami tego typu czynów nie są zboczeńcy, tylko normalni ludzie. Sztandarowy przykład to młody chłopak np. 18 lat, który poderwie dziewczynę, która jak się później (albo i wcześniej) okaże, że ma poniżej 15 lat. I jest wyrok, i łatka pedofila-gwałciciela. Gwałciciela mimo woli, bo każdy seks z małolatą jest uznawany za gwałt, pomimo zgody małolaty.

Ale najłatwiej pruć mordę i żądać podwyższania kar.

odpowiedzi (0)

skomentuj

rejestr

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lucyper (gość)  •

To się klechy ucieszą

skomentuj

A co na to

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sew (gość)  •

pan Michalik,lgną,siadają na kolanach,chcą głaskania to ich wina a nie duchownych

odpowiedzi (0)

skomentuj

dobrze POwiedziałeś

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Romek P.Olański (gość)  •

wielu Polskich artystów i POlityków broniacych POlańskiego tak właśnie uważa

odpowiedzi (0)

skomentuj

i KODowcy

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

.,., (gość)  •

Po namierzeniu w sieci aresztowano 37 pedofili.
KOD zorganizował demonstracje przeciw inwigilacji internetu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

PO - To demokracja? a...

+5 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gościu (gość)  •

PO ze swoimi- i jej "córka" - tj. Nowoczesna - to demokracja? A podsłuchy /słyszeliscie o aferze podsłuchowej za rządów PO?/, , inwigilacja obywateli, atak na Trybunał K. gdy PO usadowiła tam ośmiu sędziów z PO, na dziewięciu możliwych, zrobiła to szybko , na kolanie, w ostatnich dniach swojej kadencji, budżet państwa na 2016 r, też sporządzała PO- czy ludzie o tym wiedzą , czy nie chca wiedzieć?- PO zadysponowała duże środki finansowe na wypłaty sędziów TK i na spotkanie- jubileusz - na 200 osób, wykwintne dania, w wykwintnych naczyniach, oprócz tego - to tylko niektóre sprawy! - PO przeznaczyła w budżecie państwa znaczące środki finansowe na wykłady tzw. "równościowe" - zmiana płci, tranwescyci, itp. - dla "wykładowców", którzy za te duże pieniadze mieliby na Uniwersytecie Warszawskim ogłupiać potencjalnych chetnych do słuchania tych bredni!
A teraz aktualny rzed, wybrany demokratycznie, wolą narodu i obywateli, jest atakowany przez rząd, który przegrał wybory I NIE CHCE SIE Z TYM POGODZIĆ - tj. . PO- ZE SWOIMI. AKTUALNY RZĄD musi teraz sprostować , naprawić ,usunąć, m. in. skutki ataku Platformy na TK i zaplątania tej całej sprawy, aktualny rząd musi naprawić media, którymi rządził obcy kapitał, głównie niemiecki, media zakłamane, nie przedstawiające prawdy, oszukujące naród tak, jak poprzednia władza, rząd realizujący konstytucyjne zadania oraz te obiecane w wyborach - więc to , co robi aktualny rząd - Poprzedni rząd wraz z Nowoczesną nazywa dyktaturą?! Do tych głosów przyłączaja sie niektórzy obywatele, którzy nie rozumieją niczego - i nie chcą rozumieć! - i w ten sposób niszczą tę demokrację! JAKIS KOMITET OBALANIA DEMOKRACJI ZEBRALI! I TAMUJĄ RUCH NA ULICACH! Całkowite poplątanie z pomieszaniem ! A Polacy czekają na realizacje projektów społecznych, które realizowane są z opóźnieniem, gdyż sparaliżowany przez Po Trybunał K. nie działa - sędziowie ODMÓWILI PRACY! Donosy na Polskę do Brukseli - i tu strata czasu i pieniędzy z powodu działań sprzedawczyków . Rodacy zdradzili Polskę! To haniebne! Oczernili Polske, przedstawiając zupełnie inaczej wydarzenia w Polsce, a te "wydarzenia"- to nic innego , jak wykonywanie normalnych zadań przez aktualny rząd. zadań w granicach prawa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Każdy sposób?

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zen (gość)  •

Czy KAŻDY sposób walki z wykorzystaniem dzieci jest dobry? A Zamordowanie wszystkich przejawiających takie skłonności też?
PiS zaczyna się bawić w Boga. Zabawa o tyle ohydna, że nie widać kiedy przekracza się granicę Zła.
Kiedy nie wiemy o sąsiedzie mającym taką przeszłość, to jednak lepiej, służby na pewno o nim wiedzą a my nie jesteśmy spanikowani i niektórym nie przyjdzie do głowy pisać na jego drzwiach albo murze "ped..". Ustawodawca wyraźnie jest podekscytowany możliwością sterowania ludźmi w takim kierunku, by sami zniszczyli ludzi chorych i słabszych. Potem powie że to "suweren" chce tego czy tamtego.
To rodzący się faszyzm, jeszcze nie do końca sobie to uświadamiamy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

q

+11 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

w (gość)  •

to moze zacznijmy od kurii koscielnej? :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

uważaj pedalocie

+5 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Topik (gość)  •

teraz założą rejetrację pedałom. Następną niebezpieczną grupą, której założą rejestrację będą pedaloty. Za pięć lat wszyscy będziemy mieli rejestrację ppozakładane. Inwigilacja to podstawa w totalitarym państwie. Ciekawe kiedy w Polsce lbbystą zostanie producent chipów? Na pewno ujrzymy ustawę o chipowaniu każdego obywatela.

odpowiedzi (0)

skomentuj