Menu Region

Lubelszczyzna: Krasnobród będzie miał monetę

Lubelszczyzna: Krasnobród będzie miał monetę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Po Tomaszowie Lubelskim i Tyszowcach kolejne miasto na Lubelszczyźnie będzie się promować poprzez emisję lokalnej monety.
Tym razem Krasnobród wyda dukata, na którego awersie znajdzie się m.in. herb miasta. Zgodzili się na to podczas wczorajszej sesji radni. Poza herbem moneta będzie nawiązywać do 70. rocznicy zwycięskiej szarży Ułanów Wielkopolskich pod Krasnobrodem i wyróżnienia, jakim było przyznanie miastu w ubiegłym roku statuetki "Perła Lubelszczyzny".

Wyemitowanych ma być 15 tysięcy monet bimetalowych i 500 ze szlachetnego srebra. Dukatem będzie można płacić od lipca do końca września tego roku.

Za tę formę promocji miasto nie zapłaci ani złotówki. Koszty pokryje emitent czyli firma, która już wydała podobne monety m.in. dla Kazimierza Dolnego i Chełmna oraz Gdańska z wizerunkiem Lecha Wałęsy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się