Menu Region

Andrzej Duda o sprawie internetowego żartownisia:...

Andrzej Duda o sprawie internetowego żartownisia: Prokuratura? Dajcie spokój

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

WR (AIP)

24Komentarze Prześlij Drukuj
Andrzej Duda Andrzej Duda

Andrzej Duda (© Francois Lenoir)

Andrzej Duda zareagował na przeszukanie mieszkania internauty, który opublikował w sieci filmik kpiący z prezydenta. "Gość sobie odkręcił filmik, dla jednego śmieszny, dla innego złośliwy ale w sumie bez znaczenia bo "odkręcony". Prokuratura? Dajcie spokój:/" - napisał prezydent na Twitterze.Chodziło o film zatytułowany "Pijany prezydent kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego". Jest to puszczony od tyłu film przedstawiający moment składania kwiatów przed pomnikiem przez prezydenta, który lekko się skłania przed monumentem.

W środę na wniosek prokuratury przeszukano mieszkanie i przejrzano komputer mieszkańca Nowego Sącza, który opublikował filmik. Za znieważanie głowy państwa groziły mu zarzuty prokuratorskie.

CZYTAJ TAKŻE: Prokuratura bada żart z prezydenta Dudy

Wczoraj również rzecznik prezydenta Marek Magierowski tonował emocje: - "Andrzej Duda sam śmieje się z memów i klipów na swój temat. Żarty: proszę bardzo. KPRP nie ma wpływu na działania prokuratury." - napisał na Twitterze.

Nadgorliwe działania służb były wyraźnie nie na rękę prezydentowi i nowej władzy, którą niektórzy zaczęli już oskarżać o zamordyzm. Z kolei politycy PiS twierdzili, że nadgorliwość prokuratury to jeszcze efekt tego, iż nie panuje nad nią prokurator generalny Andrzej Seremet.
24

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

język godny

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

głowy państwa (gość)  •

"Gość sobie odkręcił filmik"
szkoda komentować....

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie odpusczać

+7 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ania (gość)  •

Szanowny i Czcigodny Panie Prezydencie. Jest Pan wspaniałym Człowiekiem o dobrym i wielkim Sercu.. Zarówn Pan jak i wspaniała Pana małżonka Jesteście wspaniałą Parą Prezydencką. Nigdy nie pisałam żadnych e-mali. Tego jednak już nie mogę wytrzymać. Proszę nie pozwalać na obrażanie Głowy Państwa. Tego w internecie jest już za dużo. Nie można dawać poniżać Panią Premier Beatę Szydło. Zarówno Pan Panie Prezydencie ,Pana małżonka i Pani Premier godnie reprezentujecie nasz Kraj , nasz Wspólny Dom który nazywa się Polska.. Dosyć gadania bzdur ze strony opozycji. Cieszyła bym się wielce aby Pan Prezydent zabrał głos w Sejmie i wreszcie przemówił wszystkim co są w opzycji o zaprzestanie tych praktyk rujnowania Polski. Bo tylko ten co brak mu rozumu nie zrozumie że to Oni doprowadzają do rozkładu Polski. I jeszcze głupsi to popierają i wypisyją bzdury/. Naprawdę dość manipulowania ludzmi. . Nawet takich młodocianych trzeba nauczyć szacunku do osób pelniących wysokie stanowiska państwowe. Ja chcę żyć w spokojnym kraju. W kraju gdzie Prezydent tak jak Pan Panie Prezydencie i Pani Premier wkładacie całe serce w wypełnianiu przez Was obowiążków. Chcecie to dalej czynić. Dlatego nie odpuszczać. Uchwalać uchwały , które obiecaliście. Ja wiem ż e nie jest łatwo ale nikt nie mówił że będzie łatwo, Smieszy mnie to jak Opozycja wygarnia gdzie są realizację obietnic PIS. Na miłość boską Ja nie mam zamiaru się poniżać do wymieniania nazwisk osób z opozycji. Powiem tylko jedno niech dadzą Rządowi pracować. .Bałagan sprzątnąć to nich to musi potrwać .Marzeniem moim ujrzeć Pana Prezydenta w Sejmie i niech to idzie na cały świat jak udziela im Pan Panie Prezydencie ostrej repremendy. Bo tego już z ich strony jest za wiele. Przekroczyli wszystkie normy jako Polacy skarżąc się Unii ,ciągle wetująć ustawy PIS. Naprawdę dość , dość. Na koniec życzę Panu Panie Prezydencie ,Pana wspaniałej małżonce i Cudownej Pani PRemier siły i wytrwałości róbcie tak dalej aby Polska była Polską Polacy wszyscy Polakami nie sprzedawczykami Polski. Z całego serca pozdrawiam

skomentuj

co za przepiękny adres!

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

antek (gość)  •

ale lepiej aby wiceprezydent nie kłamał i nie manipulował ludźmi (sprawa wieku emerytalnego) i nie mówił bredni (sprawa TK)

Wrzucenie do Sejmu nieprzemyślanej ustawy o wieku emerytalnym, na kilka tygodni przed wyborami to manipulowanie ludźmi, a mówienie że wierzy że ten Sejm (mowa o poprzednim) może przyjąć tę ustawę to kłamstwo (chyba że pan Andrzej D. jest kompletnym durniem)
Mówienie o pluralizmie politycznym w TK to brednia, podobnie jak byłoby mówienie o konieczności pluralizmy politycznego komisji sprawdzającej poprawność rozwiązania zadań konkursu matematycznego. Jeżeli pluralizm polityczny byłby ważny to TK mogłoby z powodzeniem zastąpić prezydium sejmu.

Inna sprawa, że chorą sytuacją jest ta, że w ogóle potrzebny jest TK, że potrzebne jest specjalne gremium do zastanawiania się i orzekania co też stanowi konstytucja.
Konstytucja powinna być w pełni zrozumiała do przeciętnego obywatela (może nawet dla większości tych "poniżej"). To odnosi się również do wszystkich innych ustaw i przepisów dotyczących większości obywateli.
W konstytucji oprócz preambuły powinien być dział deklaracji do którego powinno się przenieś wiele zapisów z obecnej konstytucji, które są bardzo ogólne i rooooozciągliwe. Deklaracje rodziły by tylko moralne zobowiązania bez skutków prawnych. I wtedy też zniknęła by znaczna część pola działania obecnego TK.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Błogosławione łono i pierś...

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:-) (gość)  •

Zapomniałeś dodać.

odpowiedzi (0)

skomentuj

osmarkałem

0 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

monitor (gość)  •

:)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zakazany, ukrywany 27 lat film Jak Bolek Walesa zniszczyl Solidarnosc1 cz

+8 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

https://www.youtube.com/watch?v=-0-N3AyeQV0 (gość)  •

Zdrajco i kapusiu. Za jajca powinieneś wisieć nad okrągłym stołem zamiast żyrandola.

odpowiedzi (0)

skomentuj

hm

+9 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gmbh (gość)  •

Kwaśniewski na pewno sie nie śmiał.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Moim skromnym zdaniem, należy wywalić z roboty "nadgorliwych prokuratorów"

+12 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

z nadania Tuska i Kopacz. (gość)  •

Tak z 50-ciu. Kilku w każdym województwie, dla przykładu.
Jak chcą się dowcipnisie bawić w politykę, będą mieli okazję na marszach zaKODowanych
umysłowo lewaków i sowieciarzy.
Funkcjonariusze Tuska i Kopacz zaczną się bać i będzie spokój.
Uczciwi prokuratorzy nie muszą obawiać się niczego. PiS za uczciwość i rzetelność w pracy
nie zamierza karać nikogo.

skomentuj

" Ministerstwo sprawiedliwości chce wyjaśnień ws. przeszukania domu internauty "

+12 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

telewizja republika (gość)  •

"– Chcemy wyjaśnienia w sprawie przeszukania domu internauty. Nie godzimy się na takie działanie prokuratury. My chcemy ją tak zmienić, aby takie sytuacje się nie zdarzały – zapowiedział wiceminister sprawiedliwości. Patryk Jaki zapewnił, że zarówno wolność w internecie, jak i wolność w ogóle ma dla Prawa i Sprawiedliwości znaczenie fundamentalne. "

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kontekst „prezydent kradnie kwiaty” można uznać za żart, bo przecież żaden prezydent nie kradnie!

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kontekst "pijany prezydent” jest pewnego rodzaju zniewagą (gość)  •

Jednak do oceny językoznawców należy czy konteksty są rzędu błachego czy istotnego... Natomiast do policji, czy były pisane na szczególne zamówienie, np. Petru-PO-KOD....
W minionym państwie PO, takie słowo „cham” i cała masa innych wulgarnych epitetów - używanych na codzień wobec poprzedniego prezydenta i innych osób z PiS - były przecież wyłącznie wyrazem sztuki i humoru walniętych twórców.
To z jakiej racji jest obecnie ten dywanowy nalot i medialna akcja na walniętego autora?

Naturalnie, cały spektakl jest typową prowokacją wobec prezydenta jak i rządu.
Jedynym celem - aranżujących i wykonujących nalot na jakiegoś walniętego sprzed kompa - było zamierzone wskazanie odbiorcom internetu, że oni właśnie żyją niby w państwie reżimowym i mają się bać prześladowań. I w dodatku prześladowań V RP czy już VI RP.

Gdyby w mediach nie nastąpiło odniesienie prezydenta i ministra sprawiedliwości do tej prowokacji, wówczas już dzisiaj europejska nawałnica medialna - połączona z sobą skrupulatnie w węzeł KOD & GW - mieliłaby na całą parę zagadnienie pt.:
„Popatrzcie ludziska – w ukochanej Unii, litościwej Unii bo dającej rocznie Polakom za fryko setki miliardów euro - kogo Polacy wybrali sobie za prezydenta i na władzę... No i popatrzcie, ludziska Europy i świata, jak to Polacy depczą po chamsku zdobyte przez nich kanony demokracji... I te wszystkie wolności słowa... I te wzniosłe idee solidarności Europy z Polską i Polakami, etc.”

Dlaczego nikomu nie przeszkada geriatria KOD z typowymi chamskimi hasłami i generowania nienawiści?
Dlaczego nikomu nie zawadzają profesorki, robiące w sztabie propagandy TVN & Co za demagogów?
Dlaczego nikomu nie przeszkadzają zastępy partyjne i prasowe jeżdżące po Europie z licznymi paszkilami?
Dlaczego nikomu nie przeszkadzają korespondenci obcych organów prasowych... i którzy wprost z Polski roznoszą po Europie i do USA rozliczne paszkile, tudzeiż teki infantylnych zabobonów wraz z zapowiedziami tragedii których nie ma, ale które na pewno będą bo jest PiS przy władzy, etc?

odpowiedzi (0)

skomentuj

"Dobrze już było"

+25 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Obiektyw PL (gość)  •

Najlepiej to było za Komorka jak o 6 rano antyterroryści pacyfikowali mieszkanie internauty który pozwolił sobie na żarty z ówczesnej "głowy państwa"! Wtedy to była demokracja, nie to co teraz!

skomentuj

odp

+7 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mm (gość)  •

Dokładnie tak było. Komorowski tak sobie stołki upodobał, że nawet w Japonii na jeden wlazł. A jak na swoim wiecu przedwyborczym jeden obywatel mu taki stołek pokazał to obywatel trafił do więzienia. Z Komorem nie ma żartów. Demokracja demokracja ale prawda musi byc po ich stronie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ułaskawca

+8 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sort (gość)  •

Maliniak łaskawca - proponuję postawić mu pomnik za tak niebywały akt łaski, tylko gdzie by tu było najodpowiedniejsze miejsce aby nie urazić błogosławionego łona które go nosiło.

skomentuj

A fe

+17 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gdzie kindersztuba? (gość)  •

Od razu widac, żeś "sort", bo zachowujesz się po chamsku.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Brawo Panie Prezydencie

+26 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tez sie usmiałam , tak trzymać Prezydencie (gość)  •

Brawo, Panie Prezydencie! :) Ten filmik akurat był śmieszny, tym bardziej, że wszyscy wiedza, że ani pijany, ani kradnie.
Nieśmieszny był natomiast filmik z "trzeźwym" prezydentem z "kontuzją goleni" przed pomnikiem w Charkowie. Tym bardziej, że z realu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

"Car dobry, to urzędnicy są źli"

+9 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:-))) (gość)  •

Ta sztuczka propagandowa jest baaaardzo stara, ale jak widać na ciemny lud nadal działa.

skomentuj

odsunięci od benefitów

+23 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

i (gość)  •

To PO, nadal korzysta z takich sztuczek?

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »