Menu Region

Czego oczekuje Julia Dziemiańczyk? Z wizytą u 9-latki, która...

Czego oczekuje Julia Dziemiańczyk? Z wizytą u 9-latki, która napisała list do premier Szydło [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Dzień Dobry TVN/x-news

13Komentarzy Prześlij Drukuj
Julia Dziemiańczyk napisała list do Premier Beaty Szydło, w którym wyraziła swoje niezadowolenie z programu „Rodzina 500 plus”. Dziewczynka upomniała się o zapomogę również dla pierwszego dziecka. Dziewięciolatka opowiedziała w "Dzień Dobry TVN", jakiego wyjaśnienia oczekuje od Pani Premier. Czy przyjmie zaproszenie od Beaty Szydło i pojedzie spotkać się z nią w Warszawie?
GALERIA | ZOBACZ LIST JULII DZIEMIAŃCZYK I ODPOWIEDŹ PREMIER SZYDŁO --->
1/5

(© Fot. Dzień Dobry TVN/x-news)

Opis: Od lewej: mama Julii Sylwia Dziemiańczyk, autorka listu do premier Szydło Julia Dziemiańczyk, tata Julii Wiesław Dziemiańczyk, siostra Julii Justyna Dziemiańczyk
Przejdź do galerii
9-letnia Julia Dziemiańczyk zdradza, czy przyjmie zaproszenie premier Szydło

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news


CZYTAJ WIĘCEJ | PREMIER SZYDŁO ZAPRASZA 9-LETNIĄ JULIĘ Z MIKOŁOWA. PYTANIE DZIECKA ZASKOCZYŁO POLITYKÓW


CZYTAJ TEŻ | SAMORZĄDY CHCĄ OPÓŹNIENIA WYPŁATY PIENIĘDZY W RAMACH PROGRAMU "500 ZŁ NA DZIECKO". DLACZEGO?


WYWIAD | WICEMINISTER ZIELENIECKI: PIERWSZA DOPŁATA Z PROGRAMU "500 PLUS" NAJPÓŹNIEJ W LIPCU 2016 ROKU
13

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

zet

+6 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zet (gość)  •

Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, od przesylania datkow, ubran, jedzenia dla biednej rodziny Dziemiańczyków, ktorzy pokrzywdzeni przez PiSowski rzad nie dostana po 5oo zl na dwoje dzieci, ale tylko jedno 500 na jedno dziecko. W celu uzyskania szczegolowych informacji prosze sie zglosic pod adres Prima-Dent
Prywatna Poradnia Stomatologiczna
ul. Radockiego 154/1
40-645 Katowice
nr tel 784 519 478 . Prosze prosci o Pania Sylwie Dziemańczyk - wlascicielke prywatnego gabinetu stomatologicznego (to ta Pania, ktora siedzi obok "JUUULIII") i ustalic z nia kwestie przyjecia niezbednej dla ich corki "JUulLLIIi" rzeczy. Szukam obecnie jeszcze miejsca pracy ojca "Juliii" zeby i jego wspomoc w ciezkiej niedoli.

skomentuj

Do ZET

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Enea (gość)  •

Gościu ale obłuda w Tobie siedzi Jak możesz w czyimś imieniu prosić o cokolwiek chyba żal Ci d*** sciska.Jeżeli Masz jakiekolwiek potrzeby udaj sie do MOPS,Caritasu pewnie Ci pomogą.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Trochę z prozy bycia kapitalistą w komunistycznym ustroju

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hippie boy (gość)  •

W tym komunistycznym cud-systemie byłem takim pracowitym żuczkiem i na swoim u siebie, tzw. prywaciarzem. Jednocześnie, stałą zakałą dla ówczesnego wyśmienitego systemu, jak i każdy inny prywaciarz.

Miejscowy organ podatkowy przywalił mojej firmie kilkusettysięczny domiar w jednym roku. W rzeczywistości była to taka grzywna za wygląd człowieka. Jak prywaciarz miał orange fiacika 126p, wtedy komuniści byli spokojni. Jednak jak w takim fiaciku można było wygodnie i co jeszcze bez żadnej wpadki... ostatecznie kawalerem byłem. Dlatego zakupiłem z Pewex dolarowy Polonez, i był wciekły bordowy. Nie dość że wehikuł we wsiowej i partyjnej barwie, to on jeszcze nie pasował miejscowym sekretarzom z komitetu PZPR, no i stąd właśnie powstał ten domiar.

Z mojej strony nastąpiło na domiar odwołanie do sądu adm. w Poznaniu i tam proces został wygrany. Jednak miejscowy naczelnik nie chciał tej grzywny zwracać. No, typ ambitny był, więc co tam dla niego jakiś prywaciarz, kiedy on władza na całego. Kolejne dwołanie poszło wprost do ówczesnego MinFin. No i co, niesłuszna kara została w całości umorzona. Ale miejscowy gagatek kasy dalej nie chciał zwracać, ambitny był bo w PZPR! I wtedy założony został proces sądowy o zwrot z odsetkami tej zakoszonej kasy. Miejscowy gagatek kasę należycie firmie zwrócił, i co z odsetkami. Następnie, nie było w firmie kontroli skarbowej przez dobre 36 m-cy, a wcześniej były po 3 w jednym m-cu. Ambitnego gagatka służbowo przenieśli w teczce do innego województwa.

Z kolei obecny CIT, szkoda tinty i gadki. W tych US, a szczególnie już po prowincjach, są nawet i tacy fachowcy, że oni rachunek z oazy wszelakiej przyjemności w królestwie Tajlandii, i co nawet przyjemności grupowej, potrafią zakwalifikować jako koszty przychodu firmy. A że rachunek kosztów za pobyt m-czny... No cóż, jeden może tylko trzy dni, a inny ma końskie zdrowie. Albo, i zaczął chorym być, np. na katar. Więc jak miał w porę z delegacji powrócić i kiedy samolotu nie było... Czy schorowany miał do firmy powrócić z wirusami?

W Polsce chyba jakieś 6 tys. firm zagranicznych. I cóż, MinFin nie wie jak ma z nich podatki pościągnąć? Więc od samych firm matek... Więc od ich licznych sióstr i córek... Więc od ich lewych umów wszelakiego rodzaju... Więc od przegrupowań właścicielsko-kapitałowych firm... Więc od rodzaju kupna-sprzedaży firm, etc... Czyżby MinFin się TVN & GW obawiał, bo tam jazgotać będą? Następnie, MinFin wędruje po wszystkich ministerstwach i poszukuje w nich jakiegoś dochodu.

Czy akurat poroniony system podatkowy... W każdym bądź razie Kowalski podatków płaci dużo, bo on nigdy do tychże oaz przyjemności w Tajlandii nie lata, więc kosztów nie finguje. Ale jednak latają ci z większego formatu, i to bardzo często. A już niemal zawsze na koszt firmy, więc i braku podatków.

Do wykładni faktur i sytuacji biznesowych rosyjski był fajnym, ale za czasu owego ambitnego partyjnego gagatka, a z którym miałem akurat do czynienia, vide powyżej. Dzisiaj powinni w US, i co do jednego, oprócz generalnej rewolucji podatkowej, jeszcze swoje kadry nauczyć podstawowej matematyki i ekonomii, oraz na pewno jednego anglosaskiego. I dopiero wówczas wymiar i pozysk podatków może być zadawalającym, gdyż do kasy MinFin powrócą czy zostaną miliardy, a często w euro czy dolar.

Nota bene, o cóż dzisiaj jest się w tym skromnym budżecie MinFin kłócić... Zmniejszyć natychmiast o 1/3 stan liczebności urzędników, niektóre spółki SP posprzedawać, Agencje do Agencji polikwidować, Sejm do 220 posłów zredukować, Samorządy miast przeorganizować z towarzystw wzajemnej adoracji na kluby samorządowej racjonalności, zaprzestać opłacać z budżetu fanaberie licznych grup bajeru pod różnymi skocznymi tytułami i wymysłami... etc., etc...

A wówczas kasy starczy na znacznie więcej, i w tym na każde dziecko. I naturalnie, uczęszczające do szkół w Polsce. Te które są na wyjeździe nie muszą nic dostać bo już dostają tam gdzie przebywają.

odpowiedzi (0)

skomentuj

500 -

+9 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

internauta (gość)  •

To już wielka przesada że premier zaprasza na rozmowy Julię.Czy pani premier nie ma co robić żeby zajmować się tak mało istotnymi sprawami?! przecież w mediach o wszystkim informowano na jakich warunkach będzie wypłacane 500 + Chyba rodzice chcą zasłynąć w mediach.Rodzice dość dobrze sytuowani jak widać na zdjęciu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Panie Prezesie, Kaczyński, czy nie nastąpił już ten czas na lekką rekonstrukcję rządu?

+2 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Czy co niektórzy min. nie są jakby tacy zadżumieni? (gość)  •

Dość spore efekty są widoczne u min. Macierewicz, Błaszczak, Waszczykowski. A co jest u reszty? Oto i krótki projekt, fakultatywny, na zdynamizowanie zwycięstwa wyborczego PiS, tudzież optyczności URM:

• Paweł Kukiz na v-ce premiera, aby w Sejmie całkowicie nie oklapnął i nie zsiwiał

• prof . Modzelewski, Witold, na specjalnego ministra ds. reorganizacji systemu podatkowego. I który obecnie jest kpiarstwem, a szczególnie kretynizm CIT. Rodzimi przedsiębiorcy, ci mali i średni, CIT ustawicznie i sporo płacą. Przybyłe z zagranicy giganty są też w ustawicznym cyklu... Ano, one udają że CIT mają płacić. Cóż stało się z tym (3x15)? Jak (3x15) jest dzisiaj za wiele, wtedy niech będzie (3x10). Na te (3x10) spłynie nad Wisłę tyluż inwestorów, że trzeba będzie drugą W-wkę budować. Acha, rzeczony prof. to i specjalny miód na lewicę. Ona w tym KOD zaprzestanie już pie.... od rzeczy!

• jak prof . Modzelewski do widoku w URM nie pasuje, wtedy jest w obiegu jeszcze inny prof. i na wskroś rozwinięty: prof. Rybiński, Krzysztof

• Jacek Kurski wstępny porządek w TVP poczynił, ex gwiazdy już w KOD z chorągiewkami. Jak fachowiec już stosownie rozgrzany to i czas na v-ce premiera. I w miejsce... Wiem, ale nie powiem, bo do oceny innych!

• na wakat prezesa TVP, np. Max Kolonko - polski Amerykanin, który i lojalnym wobec Polski. Jest łebski, więc porządki w TVP zadawalająco dokończy. Jeśli się nie daje, bo w utrzymaniu jest za drogim, wówczas pożądanym i to rozwiązanie... Otóż, Max Kolonko z powodzeniem na charyzmatyczną twarz kanału "Polish Today" w jęz. angielskim, i którego kanału ciągle nie ma. TVP, i w tak rozgadanym słowiańskim, nie jest światową telewizją, bo lokalnym prowincjuszem, i którego na okrągłym globie jest trudno odszukać! Jak wskazać zagr. widzowi w świecie, i często inwestorowi z worem kasy, że w Europie jest taki nowoczesny kraj nad Wisłą? Ten inwestor nie wyczekuje w TVP krajobrazów umajonej łączki, konnej husarii z XX wieku, stad jeleni na rykowiskach w akompaniamencie skocznej muzyczki "Golec Orchestra & Girls"

• Z uczestnictwa w mediach wycofać ministrów, tudzież wielu partyjnych notabli, którym fachowa retoryka i tematyka kojarzy się z nasiadówkami na partyjnych zebraniach w PZPR, i które odwiecznie w otoczeniu syfonów z Aqua & Soda i keksów od lokalnego Wedel

• Wielu ministrów, partyjnych notabli, oddelegować na kursy poglądowe odnośnie trafności ubiorów, fryzur, gestykulacji, stania, siedzenia, itp.. Przecież produkty Armani & Chanel wcale nie oznaczają, że są wyborem trafnym. I tutaj nie wspominając nic o obligatoryjnej potrzebie operowania min. w jęz. obcych. I chociaż oby ona była w tym jednym, zachodniogermańskim

• Genetycznych flegmatyków, ministrów i partyjnych notabli, przesunąć w min. z czoła na dalekie tyły. W ich miejsce wstawić osoby, którym płynie w żyłach krew. I ona niekoniecznie musi być błękitną, gdyż z powodzeniem wystarczy aby nie była anemiczną

• Leniwym w PiS wytyczyć zadanie: noszenia Prezesa w lektyce i przez 24h. Albo, oddelegować wprost do prac społecznych, do opieki nad starcami i inwalidami, itp. I wówczas być może im wejdzie do ich świadomości, że właśnie oni mają za Prezesa pracować i myśleć. Nigdy bez niego nie zasiadaliby w Sejmie, w Senacie, w spółkach SP, itp.

• Prezes PiS, premier Szydło, jak mają ludowi coś do opowiedzenia i zakomunikowania w mediach, a czego nigdy za wiele, wówczas byłoby wyśmienitym, aby myśli przekazywali na modłę rześkiego i przyjemnego oficera wojska, więc krótko i czytelnie. Ludowi, i z każdej społecznej opcji, nie jest potrzebna do szczęścia bogata słowna ekwilibrystyka polityków, gdyż lud biletu na naukowe dysertacje nie zakupuje. Tak, komunikacja PiS z ludem jest często infantylna i za mało dynamiczna

Résumé: Brak reorganizacji rządu, rozmydli zwycięstwo PiS na gowinowskie procentowe ułamki. Ww. koncepcję można śmiało mailem wprost do siedziby Prezesa PiS! Inni osobnicy z PiS tychże treści rzeczonemu nie wskażą! Powodzenia, i nie jestem z KOD!

skomentuj

Gdybyś we wpisie, interesującym, nie wstawił bandy KOD, miałbyś plusów nie mój jeden

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hippie boy (gość)  •

Powinieneś o tym nie zapominać, że forum Times jest lewicowe, jak zresztą i sam organ Times.
A może i powiesz: skądże na nim lewacy są, kiedy swój interes z własnej chciwości ograli i przegrali?!
No, wtedy sobie zerknij na tytuł pozycji: „Joanna Senyszyn: Władza absolutna rozbestwia”. Jak klikniesz na link,
wyskoczy ci inny tytuł: „Joanna Senyszyn: Trzeba usytuować się na lewicy, bo w centrum nie ma już miejsca”
Spytasz dlaczego... A czy na lewicy kiedyś i cokolwiek coś ze sobą współgrało?
Jak i sam widzisz, dama zapomniała pójść na emeryturę. I emerytura dla kobiet od 60-ki gdyż guru tej damy,
Tow. Leszek Miller, za tuskowym 67 nie głosował. Ba, dama nawet zapomniała o tym najistotniejszym, że 45 lat
był totalitaryzm PZPR. Eee, damie wówczas nie zawadzał bo był własnym! Fajne, co nie...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ustawka

+10 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Moribup (gość)  •

Czy prywatne przychodnie stomatologiczne, aż tak cienko przędą, że koniecznie muszą mieć te bonusowe 500 zł? Przecież Ci Państwo prowadzą takową przychodnie --> Google ---> Dziemiańczyk Mikołów.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Refleksja...

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

abcd (gość)  •

Dziewczynko, masz dopiero 9 lat. Kiedy będziesz rodzić swoje pierwsze dziecko, Polska będzie tak bogatym krajem, że dostaniesz na nie 500 zł. Chyba, że przyjmiemy dużo nielegalnych imigrantów. Wtedy możesz swoje pierwsze dziecko urodzić już niedługo, a Polska nie stanie się bogatym krajem, bowiem zostanie wystarczająca ubogacona. Dzielę się z tobą moimi przemyśleniami i proponuję napisać kolejny list do pani premier.

odpowiedzi (0)

skomentuj

dziecko

+11 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

el (gość)  •

ja jestem ciekaw czy to nie nagonka?
jak dziecko by tak pisało przecież wyrażnie widać że im się dobrze wiezie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rodzinie Dziemiańczuków radzę uważać, komu udzielają wywiadów.

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Któregoś dnia możecie doznać szoku, gdy Wy i Wasze dzieci, (gość)  •

zostaniecie propagandowej medialnej obróbce przez funkcjonariuszy III RP.
Zgnoją Was tak, że zapamiętacie to do końca życia.

odpowiedzi (0)

skomentuj

zachodzą propagandowo PiS z obu skrzydeł :)

+12 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ech ta propaganda (gość)  •

z jednej strony krytyka ,że program 500+ jest w ogóle bez sensu ,że za drogi ,że te 20 mld potrzebne na wypłaty zrujnuje budżet , a z drugiej strony ,że to niesprawiedliwe by pieniądze były tylko na drugie dziecko , bo pierwsze jest dyskryminowane :) czyli domaganie się wydania 40 mld zł ? czy wypłacania na dwoje ale po 250 zł ? i potem krzyk ,że miała być 500 a jest 250

skomentuj

..

+3 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

.. (gość)  •

PIS i tak nie ma tych pieniędzy już kombinują żeby ludziom nie dawać tej kasy

odpowiedzi (0)

skomentuj

czego pragnie chłopak

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

chłopek roztropek (gość)  •

Chyba znajdę jakiegoś niezbyt biednego chłopca, który wyśle do rządu i p. Prezydenta list o coraz większej dyskryminacji płci męskiej. Nie dość, że przez rózne zmiany w naborze na studia ( np. subiektywna ocena pacy maturalnej), wręcz uprzywilejowanie ( teraz kobiety) i braku możliwości zatrudnienia po studiach, gdzie niemal wszystko za tzw. biurkiem jest zawłaszczone przez kobiety jako równouprawnieniowy bonus. To jeszcze teraz znów nierówny wiek emerytalny ( jak słychać takze dyskryminujący kobiety ze względu na mniejszą miesieczną wypłatę ). Ciekawe czy pomoże taki liścik od chłopca, bo zdaje się, że reaguje się wyłącznie w przypadku żeńskiej płci tak jak to w Konstytucji przewidziano.

odpowiedzi (0)

skomentuj