Menu Region

Rzym: zasłonili nagie rzeźby przed prezydentem Iranu

Rzym: zasłonili nagie rzeźby przed prezydentem Iranu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Kazimierz Sikorski AIP

1Komentarz Prześlij Drukuj
Nadzwyczajne środki … przyzwoitości towarzyszyły wizycie irańskiego prezydenta Hasana Rowhaniego w Rzymie. Podczas zwiedzania przez gościa Muzeów Kapitolińskich zasłonięto rzeźby z elementami nagości. Zrobiono tak, by uszanować uczucia prezydenta, mówili włoscy politycy towarzyszący irańskiemu gościowi.
Kolejnym wyrazem takiej troski była kolacja na Kapitolu wydana na cześć prezydenta przez włoskiego premiera Mateo Renziego. Nie podano do posiłku wina. Miejscowi dziennikarze zauważają, że przyjazd prezydenta Iranu do Italii zaowocuje licznymi kontraktami, co może pomóc miejscowej gospodarce i trzeba było zrobić wszystko, by gość nie poczuł się w żaden sposób dotknięty, tym co zobaczy w kraju.

Stąd białe parawany, które pojawiły się na korytarzach pałacu, który zwiedził Rowhani oprowadzany przez premiera Włoch. Te zastawki skutecznie zasłoniły antyczne figury nagich kobiet i mężczyzn.

Jest to pierwsza podróż irańskiego prezydenta do Europy od momentu zawarcia porozumienia Teheranu z Zachodem o ograniczeniu programu nuklearnego i odwołania sankcji nałożonych przez Zachód na Teheran. Przywódcy irańskiemu towarzyszy w sumie 200-osobowa delegacja, kilku ministrów oraz wielu biznesmenów.

Trzydniowa wizyta Rowhaniego rozpoczęta w poniedziałek ma zaowocować porozumieniami handlowymi na 17 mld euro. We wtorek prezydent Iranu spotka się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Kolejnym punktem jego zagranicznej podróży będzie Francja. Tam oczekuje się podpisania kontraktu na dostawę Airbusów.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Hipokryci EU - laczcie sie!

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bec-Walski (gość)  •

To jest wlasnie ta Europa, ktora podoba sie premierowi Wloch i ktora chce narzucic innym krajom, czlonkowskim. Wlochy od lat robia wszystko aby podobac sie Putinowi, Kadafiemu a ostatnio-Iranowi, w sposob jawnie sprzeczny z fundamentalnymi wartosciami, ktore przypominane sa innym krajom UE na kazdym kroku przez tego lewackiego hipokryte. Wlochy wlasciwie nie robia nic aby zmniejszyc potok imigrantow docierajacych do Wloch. Na odwrot-wiekszosc dzialan wloskiej floty sprowadza sie do podbierania tzw uciekinierow z plaz libijskich i dostarczania ich do Wloch, za co zreszta obficie doja UE. Teraz przy oczekiwanym przyhamowaniu na trasie Turcja-Grecja glowna nawalnica tranzytu bedzie przez Wlochy a ci zrobia wszystko aby imigranci dostali sie przez Francje, Austrie do Niemiec i dalej na polnoc.

odpowiedzi (0)

skomentuj