Menu Region

Euro 2016: Kibice z całego świata walczą o bilety na turniej...

Euro 2016: Kibice z całego świata walczą o bilety na turniej we Francji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dębek

1Komentarz Prześlij Drukuj
Euro 2016: Kibice z całego świata walczą o bilety na turniej we Francji Euro 2016: Kibice z całego świata walczą o bilety na turniej we Francji

(© Bartek Syta)

Fani, chcący zobaczyć na żywo mecze Euro 2016, potrzebują szczęścia, bo zainteresowanie jest wielkie. Wnioski o bilety można składać do 1 lutego
3,5 mln zamówień na bilety ze 189 krajów - tak gigantycznym zainteresowaniem cieszą się mecze Euro 2016, które będą rozgrywane od 10 czerwca do 10 lipca na dziesięciu francuskich stadionach. Trzy najbardziej rozchwytywane spotkania to Niemcy - Polska, Irlandia - Szwecja i Portugalia - Austria. Tylko na mecz z Niemcami polscy kibice złożyli wnioski o 120 tys. wejściówek. Obok biało-czerwonych najwięcej zamówień na bilety fazy grupowej było ze strony Francuzów, Austriaków, Irlandczyków i Szwajcarów.


Pula biletów dla kibiców reprezentacji Adama Nawałki jest zdecydowanie mniejsza niż liczba zainteresowanych. Polacy mogą liczyć na 33 tys. biletów - 6 tys. na mecz z Irlandią Północną w Nicei, 15 tys. na spotkanie z Niemcami na Stade de France i 12 tys. na Ukrainę w Marsylii. Zamówień jest dziesięć razy więcej.

O bilety można było aplikować na stronie internetowej UEFA od 14 grudnia do 18 stycznia. Kibice, którym poszczęści się w losowaniu, zostaną o tym poinformowani do 29 lutego. Muszą mieć jednak wtedy wystarczające do pokrycia ceny biletów środki na karcie płatniczej, inaczej wejściówki trafią do kogoś innego.

Pierwszeństwo w przydzielaniu biletów mieli mieć posiadacze kart Łączy Nas Piłka, których jest około 21 tys. PZPN zadecydował jednak, że do tej grupy trafi 20 proc. puli wejściówek, pozostałe dostaną osoby bez karty kibica. - Chcieliśmy uwzględnić interesy wszystkich kibiców, zarówno tych, którzy są członkami Klubu Kibica, jak i wszystkich pozostałych fanów naszej drużyny narodowej. W związku z tym, że liczba zapisów polskich kibiców jest dużo większa od liczby dostępnych wejściówek, polska federacja zgłosiła do UEFA propozycję, aby 20 proc. przyznanej puli biletów na dany mecz reprezentacji trafiło do posiadaczy Karty Kibica, a 80 proc. biletów zostało przydzielonych do pozostałej grupy kibiców, którzy wyrazili chęć zakupu wejściówek na mecze biało-czerwonych we Francji. Zaproponowany podział jest wynikiem analizy sprzedaży biletów podczas wszystkich meczów eliminacyjnych Euro 2016 - poinformował na oficjalnej stronie PZPN Maciej Sawicki, sekretarz generalny związku.

Kibice, którzy nie zdążyli złożyć wniosków podczas okienka dedykowanego dla poszczególnych reprezentacji, mogą jeszcze spróbować zdobyć wejściówki na pojedyncze mecze (maksymalnie cztery dla jednej osoby). Do 1 lutego mają możliwość zgłaszania aplikacji na stronie euro2016-public.tickets.uefa.com.

Ceny są różne, w zależności od meczu i kategorii biletu, czyli miejsca na trybunach. Chętni na mecz otwarcia (Francja - Rumunia na Stade de France) muszą się liczyć z wydatkiem 595, 395, 195 lub 75 euro. Pozostałe spotkania fazy grupowej i 1/8 finału są o wiele tańsze - 145, 105, 55 lub 25 euro. Portal informuje, na które mecze chętnych jest mniej, dzięki czemu kibice mają większą szansę na otrzymanie wejściówki (np. Rosja - Słowacja w Lille i Rumunia - Albania w Lyonie). Od ćwierćfinałów ceny biletów rosną: 195, 135, 85 i 45 euro. Półfinały w Lyonie i Marsylii będą kosztować 495, 295, 165 lub 65 euro. Finał na Stade de France - 895, 595, 295 lub 85 euro.

Kibice, którym zostaną przyznane bilety, również zostaną o tym poinformowani pocztą elektroniczną do końca lutego. W marcu UEFA uruchomi giełdę, dzięki której kibice dostaną możliwość kupna i sprzedaży biletów między sobą. Wejściówki zostaną rozesłane wiosną.

Fanom, którym nie poszczęści się w losowaniach, pozostanie też inna możliwość. Wiele biletów będzie można wygrać w konkursach organizowanych przez oficjalnych sponsorów mistrzostw. Na Uefa.com już można wziąć udział w jednym z nich. A przy okazji stać się częścią historii. Autor oficjalnego hymnu Euro 2016, francuski DJ i producent muzyczny David Guetta, zaprasza kibiców do zaśpiewania i przesłania mu krótkiej części utworu. Nagrody to bilety na mecz otwarcia, spotkanie z Guettą i wejściówki na jego koncert w Paryżu. Organizatorzy pokryją koszty podróży i zakwaterowania zwycięzców.

Tymczasem PZPN ogłosił harmonogram sprzedaży biletów na marcowe mecze towarzyskie przed mistrzostwami Europy. 23 marca o 20.45 na Stadionie Poznań kadra Nawałki zmierzy się z Serbią. Trzy dni później o 17.30 biało-czerwoni zagrają na Stadionie Wrocław z Finlandią. Sprzedaż biletów na mecz w Poznaniu ruszy 23 lutego, przez pierwsze sześć dni będzie otwarta tylko dla posiadaczy Karty Kibica. Wejściówki na spotkanie we Wrocławiu będzie można kupić od 24 lutego (z Kartą Kibica). Do otwartej sprzedaży trafią 1 marca. Bilety można kupić tylko przez internet za pośrednictwem portalu Kupbilet.pl. Na oba mecze, zależnie od miejsca na trybunach, wejściówki można nabyć za 50, 70 lub 90 zł.

Przed Euro Polacy zagrają jeszcze dwa mecze. 1 czerwca w Gdańsku z Holandią i 6 czerwca z Litwą w Krakowie.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Kibice z całego świata walczą o bilety na turniej we Francji BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

A gdzie jest ten ring, na którym walczą???????? (gość)  •

BUAHAHAHAHAHAHHA Żałosny tytuł.

odpowiedzi (0)

skomentuj