Menu Region

Polska poradzi sobie z kryzysem gospodarczym?

Polska poradzi sobie z kryzysem gospodarczym?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Korzystny dla Polski raport międzynarodowej agencji ratingowej Moody's Investor Services to dobry sygnał dla inwestorów - uważają ekonomiści. W dokumencie jest mowa o dobrych perspektywach polskiej gospodarki w obliczu kryzysu.
Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek podkreśla znaczenie pozytywnej oceny niezależnych instytucji. Jego zdaniem, powtarzanie takich informacji ma większe znaczenie dla inwestorów niż działania podejmowane przez władze państwa.

Główny ekonomista BZ WBK Maciej Reluga jest zadowolony z faktu, że coraz częściej sytuacja państw naszej części Europy jest różnicowana. Tak zamiana jest korzystna po tym, jak jeszcze niedawno byliśmy traktowani tak samo jak państwa, których gospodarka jest w złym stanie.

W opracowaniu dotyczącym krajów Europy Środkowej i Wschodniej, oprócz Polski Moody's wskazuje również na Słowację, Czechy i Słowenię jako na kraje, które poradzą sobie z problemami budżetowymi związanymi ze światową recesją.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się