Menu Region

Marcin Gortat daleko od występu w Meczu Gwiazd NBA. Ma...

Marcin Gortat daleko od występu w Meczu Gwiazd NBA. Ma jeszcze szanse w głosowaniu trenerów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Biliński AIP

Prześlij Drukuj
Marcin Gortat ma jeszcze szansę być rezerwowym podczas Meczu Gwiazd Marcin Gortat ma jeszcze szansę być rezerwowym podczas Meczu Gwiazd

Marcin Gortat ma jeszcze szansę być rezerwowym podczas Meczu Gwiazd (© Kathy Willens/AP Photo)

43 496 - tyle głosów w wyborach koszykarzy do Meczu Gwiazd NBA zebrał Marcin Gortat. Gracz Washington Wizards nie zagra 14 lutego w Toronto, chyba że dostanie przepustkę w głosowaniu trenerów. Natomiast najwięcej głosów otrzymał Kobe Bryant - 1 891 614.
Jak zwykle kibice wybierali pierwsze piątki Konferencji Wschodniej i Zachodniej. Do drużyn kwalifikowało się po trzech graczy podkoszowych i dwóch obrońców. Na Wschodzie w swojej kategorii Gortat z 43 496 głosami zajął 14. miejsce. Trzeci Carmelo Anthony z New York Knicks zebrał 567,348 głosów.

Ponadto w drużynie Konferencji Wschodniej zagrają LeBron James (Cleveland Cavaliers, 1 089 206 głosów), Paul George (Indiana Pacers, 711 595), Dwyane Wade (Miami Heat, 941 466) i Kyle Lowry (Toronto Raptors, 646 441).


Głosowanie do tegorocznego Meczu Gwiazd NBA jest mniej udane od poprzedniego. Wtedy Gortat zebrał 570 005 głosów i zajął czwarte miejsce, będąc o krok od debiutu w jednym z największych wydarzeń sezonu.

Wybory do drużyny Zachodu zdominował Kobe Bryant. 37-letni gracz Los Angeles Lakers, który zapowiedział, że po sezonie kończy karierę, otrzymał 1 891 614 głosów. Będzie to dla niego 18. występ w All Star Game. Jeśli zagra, a wszystko na to wskazuje, wyrówna rekord innej legendy Lakers Kareema Abdula-Jabbara (wprawdzie był wybierany 19 razy, ale raz nie zagrał w meczu z powodu kontuzji).

Drugi wśród zawodników podkoszowych - Kevin Durant z Oklahoma City Thunder - zebrał "tylko" 980 787 głosów. Trzeci był Kawhi Leonard z San Antonio Spurs (782 339). Jeśli chodzi o obrońców, w zespole znalazł się też, rzecz jasna, Stephen Curry z Golden State Warriors. Na MVP poprzedniego sezonu oddano 1 604 325 głosów. Ostatnim, który się załapał jest rozgrywający Oklahoma City Thunder, Russell Westbrook (772 009).

Składy obu drużyn o rezerwowych uzuepełnią trenerzy 30 drużyn NBA. Każdy z nich nie będzie mógł głsować na graczy ze swojego zespołu. Wyniki zostaną ogłoszone w czwartek 28 stycznia.

Pierwsze piątki Wschodu i Zachodu
Konferencja Wschodnia: Dwyane Wade (Miami Heat), Kyle Lowry (Toronto Raptors), LeBron James (Cleveland Cavaliers), Paul George (Indiana Pacers), Carmelo Anthony (New York Knicks)
Konferencja Zachodnia: Stephen Curry (Golden State Warriors), Russell Westbrook (Oklahoma City Thunder), Kobe Bryant (Los Angeles Lakers), Kevin Durant (Oklahoma City Thunder), Kawhi Leonard (San Antonio Spurs)
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się