Menu Region

Morawiecki: Nasz wewnętrzny spór nikogo nie upoważnia do...

Morawiecki: Nasz wewnętrzny spór nikogo nie upoważnia do tego, żeby kwestionować polską demokrację

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Czupryn

19Komentarzy Prześlij Drukuj
Kornel Morawiecki: Nie dziwię się, że tak późno wchodzę na scenę polityczną. Można powiedzieć, że sam tego chciałem Kornel Morawiecki: Nie dziwię się, że tak późno wchodzę na scenę polityczną. Można powiedzieć, że sam tego chciałem

Kornel Morawiecki: Nie dziwię się, że tak późno wchodzę na scenę polityczną. Można powiedzieć, że sam tego chciałem (© Grzegorz Jakubowski)

Znam Jacka Kurskiego. Nie mogę powiedzieć, żeby Kurski był gwarancją pluralizmu w TVP - mówi Kornel Morawiecki, poseł z klubu parlamentarnego Kukiz’15.
Tempo pracy w Sejmie tak się dało Panu we znaki?
Po prostu mam chore serce, by-passy, lekarze mówią, że trzeba się oszczędzać, ale, mam też swoje lata. Nie ma chyba jednego powodu, że znalazłem się w szpitalu. Tempo pracy w Sejmie w tych pierwszych miesiącach było rzeczywiście wyczerpujące, wcześniej upadłem z wysokości, na konwencji u Kukiza. Pewnie wiele czynników się na to złożyło. Ale nie dramatyzowałbym.


Bo najważniejsze, że Pan już ze szpitala wrócił i czuje się dobrze.
Czuję się lepiej, choć lekarze w szpitalu, jak to lekarze, zaczęli mnie mitygować i straszyć (śmiech). Ale zdrowie mi poprawili. Dyrektor tego szpitala, a był to Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu, profesor Waldemar Banasiak, mówił mi, że polska kardiochirurgia jest jedną z najlepszych na świecie. Wykonują operacje rotablacji, czyli wiercenia w tętnicy. Obroty120 - 140 tysięcy razy na minutę.

Ten właśnie szpital pod względem tegorocznej liczby tych zabiegów jest rekordzistą świata! Ja byłem ich szóstym pacjentem. To pocieszające dla nas Polaków, że nasi lekarze, dają sobie radę z konkurencją na całym świecie. Przed wojną tak się mówiło o polskiej matematyce, słyszała pani?

KAMIŃSKI: EWA KOPACZ NIE POWIEDZIAŁA OSTATNIEGO SŁOWA. USUNIĘCIE JEJ NA BOCZNY TOR BYŁO BŁĘDEM


Słynna szkoła lwowska, a w niej Stefan Banach, geniusz samouk.
Właśnie, teraz można tak mówić o naszych kardiochirurgach.

Miał Pan możliwość oglądania w szpitalu debaty, jaka odbywała się we wtorek w Parlamencie Europejskim?
Nie oglądałem, ale rozmawiałem z kolegami, no i śledzę w prasie sprawę tych absurdalnych zarzutów wobec Polski. Pani premier dobrze wybrnęła z tej sytuacji, dała sobie radę i bardzo się z tego cieszę.

O wystąpieniu Janusza Korwina-Mikkego też relacjonowali?
Być może zdania, jakie wypowiedział, podobają się młodym, ale cóż. Boleję nad tym, że znaczna część młodego pokolenia została wychowana w duchu liberalizmu, indywidualizmu. To osłabia nasze szanse w konkurencji i współpracy z innymi krajami. Nie tylko chcemy być w Unii, bo dostajemy środki pomocowe, z których korzystamy. Świat jest tak skonstruowany, że układy ekonomiczno-finansowo-cywilizacyjne tylko wtedy mogą konkurować, jeżeli naprawdę będą wielkie. Nie jest tak, że Niemcy pomagają Polsce. Jesteśmy im potrzebni, aby poszerzona Unia mogła być poważnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych, Chin, Indii, innych potęg, które teraz na świecie rosną. Nie widzę poważnej alternatywy dla UE, choć pewne rzeczy też mi się w niej nie podobają, jak właśnie oskarżenia wobec Polski. Ale mówić o tym, że wyjdziemy z Unii? Głupota.

Jaki Pan ma ogląd na te zarzuty? Na zamieszanie trwające wokół Trybunału Konstytucyjnego, czy to jest podstawą do tego, aby mówić, że w Polsce chwieje się demokracja?
Ze strony naszych zachodnich kolegów to wielka przesada, powiedziałbym nawet, że hucpa. Tak nie wolno. W niektórych państwach Trybunały są słabiej umocowane, w niektórych ich nie ma. Nasz wewnętrzny spór nikogo z zewnątrz nie upoważnia do tego, żeby kwestionować polską demokrację, wolność. To jest niepoważne.

Widzi Pan jakieś rozwiązanie? Zewsząd słyszę głosy że najlepszym byłoby, aby trójka tych sędziów, o których toczy się spór sama zrezygnowała.
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia mówiłem, że najprościej byłoby właśnie, gdyby wśród tej osiemnastki, potencjalnych i faktycznych nominatów do TK, znalazło się trzech szlachetnych sędziów i którzy by sami ustąpili. Pan prezes Rzepliński zachowuje się trochę tak, jak dawniej zachowywali się warchoły na sejmikach, którzy wołali: „liberum veto - nie pozwalam!”. Nie chcę nikogo oskarżać o złe intencje. Ale w ten sposób nie można traktować demokracji, wyborów parlamentarnych i uważać, że władza sędziowska ma stać ponad strukturami państwa, bo jest umocowana w Konstytucji. To prawda, ale to moim zdaniem zaburza miarę rzeczy. Doprowadza do sądu nad Polską. Agencje obniżają nam rating (wiarygodność kredytową - red.). To jest skandaliczne. W ten sposób odpowiedzialni polscy politycy i sędziowie nie powinni się zachowywać.
1 3 4 »
19

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

sojusze i siła obronna

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

spokojny  •

Za chwilę polskie „narodnoje media” ogłoszą, że „Obama, Bruksela, Merkel i cały Zachód się mylą”
a kto jest przeciwny „jedynie słusznym poglądom” ten godzi w sojusze i siłę obronną niezłomnej przyjaźni z potężnym imperium węgierskim.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Awanturnikom chodzi o utrzymanie obecnego , prywatnego "Trybunału" z Rzeplińskim na czele

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777 (gość)  •

Mesjasz

Już oceniłeś tę opinię. +1 / 0
Autor komentarza nie dodał zdjęcia

obluda, fayzeizm sędziów, uczonych w prawie, prawnikow (gość) • 21.01.16, 19:31:34

Sędziowie, uczeni w prawie, prawnicy domagają się prawa, a sami stale popełniają przestępstwa, bezprawia, kłamstwa, niemoralność.
Sędziowie, wydziały prawa uniwersytetów, prawnicy żądają prawa, a sami czynią nieopisane, olbrzymie przestępstwa, bezprawia, fałsze, kłamstwa, niemoralność, obłuda faryzejska, widzicie źdźbło w oku brata swego, a belek we własnych oczach nie widzicie, żmije, węże, gady, płazy, wilki, hieny, tchórze, lisy, hieny, padalce. Przykład dla wszystkich zachowanie się żydów, arcykapłanów i kapłanów i członków partii wobec Chrystusa 2 000 lat temu w Izraelu i 2 000 lat potem w Polsce wobec Mnie. Pokażcie im to, wytknijcie im to, tym faryzeuszom, obłudnikom, mordercom, którzy chcą uchodzić za prawych, sprawiedliwych

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ten spór to istota demokracji Panie Marszałku ?

+1 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

GABRIEL (gość)  •

Ten spór toczy się o łamanie demokratycznych zasad Panie Marszałku. I dlatego
jesteśmy uprawnieni do tego aby bronić demokracji, którą łamie w oczywisty sposób partia rządząca.

odpowiedzi (0)

skomentuj

I have dream

+1 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rymera (gość)  •

Marzenia , marzenia i to oderwane od rzeczywistosci , idealista i to w dodadku zly , czlowiek wielki w latach 80 i dalej w nich pozostal , zostanie wykorzystany , wyrzuty i wypluty , szkoda mi go , bo wielki czlowiek.Co dal mu "okragly stol" , nie musial sie ukrywac , nie musial siedziec we wiezieniu , wychowal dzieci , a nawet teraz wicepremiera , ktorym dobrze sie "powodzi" , tylko Polska nie taka jaka sobie wymarzyl , jest tylko pytanie czy to sa marzenia polakow . "dobro narodu wazniejsze niz prawo" , "panstwo polskie niemieckim satelita", " bedziemy dla niemiec powaznym konkuretem" - wiele innych cytatow , ktore uwazam za bezpodstawne , nie realne , a niektore za glupie - proponuje panu Morawieckiemu odrazu wstapienie do PiS-u , bedzie mial blizej do syna ( ktory napewo sie z niektorymi pogladami ojca nie zgadza - a moze i on potrafi zdefinowac "dobro narodu" ktore ma byc wazniejsze jak prawo , bo nawet kacykowie komunistyczni mieli na wzgledzie dobro narodu ktore stalo ponad prawem , a jak bylo wszyjscy wiedza to tez byli polacy Bierut , Gomulka czy Gierek i dla nas wszystkich dobrze , ze bardzo chcieli , ale im sie nie udalo.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Post jest wprost do mister Kukiz, jednak skierowany na ręce pana Marszałka bo w tej samej partii!

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

BiBa (gość)  •

Racja, mister Kukiz sporo walorów ma. Jednak rzeczowych spraw mało doprowadza do finału! Obecnie należy ujarzmić Polish Hurricane Katrina, a którą POPSL wytworzyła w swym 8-letnim panowaniu. I któż taki to ma poczynić... samodzielnie PiS? Owszem, i niewątpliwie ówże poczyni! Ale każdy mało wprawny wie również o tym, że także PiS potrzebuje do współpracy lojalnej i myślącej opozycji.

A przecież nikt nie wmówi idiotyzmów, że do tej współpracy przyczyni się akurat PetruPO z jego frakcją PO. Takt, tak... PO to już prawie frakcja Petru, chociaż sama PO jeszcze zaprzecza. PetruPO ma za zadanie jedno: ma bronić miliardowych przychodów swoich mocodawców. I właśnie został w tymże celu wystawiony, i cóż na 3 m-ce przed wyborami.

Przyłączam się do tych osób którzy temat referendum krytykują. Jest w kraju sprawny rząd, jest sprawna ochrona granic, etc. I co, rząd nie wie zasadniczego, więc jak ma właściwie czynić i postępować? Ten wynik ewentualnego referendum ma powstrzymać ewentualny nawał imigrantów, czy jak ma się uważać? Jakiś zupełnie poroniony pomysł! Gdyż w temacie imigrantów wystarczy darmowa info linia w TVP i wtedy statystyka zaraz powstanie. I notabene, która obecnie jest już znaną, bo ca. 70% społeczeństwa nie chce napływu imigrantów.

A kiedy już mowa o emigrantach, wtedy... Ano wtedy, panie Kukiz, zadbaj pan skutecznie już dzisiaj wyłącznie o konieczną regulację prawną, ażeby właśnie w MSWiA powstała fachowa rządowa komórka. I której wyłącznym zadaniem będzie dyspozycja środków finansowych na utrzymanie ośrodków dla uchodźców. Acha, do tegoż zagadnienia są innego rodzaju ministerstwa... No, wówczas życzę ich właściwej kontroli. I cóż naturalnie przez Sejm, i przez pana, panie pośle Kukiz!

Istnieją już tacy "obrotni" geszefciarze, którzy swoje leciwe pensjonaty - tak są zwane, bo często i typowe budy zapaćkane farbą i gipsem, stojące od lat puste, nigdy dochodowe - zgłaszają na ośrodki uchodźcze i uchodźcy już w nich przebywają!

Pan, panie Kukiz, zapomniałeś o tym najważniejszym, że po setkach wsi i małych mieścinach nadal rządzi tylko pociotkowy POPSL, a przecież nie pana ugrupowanie. I na tych prowincjonalnych mieścinach jest rzeka kasy do roztrwonienia. Gdyż w W-wie jej mniej i która od mieścin PSLu jest bardzo daleko położona!

Z kolei te miliony metrów deweloperskich pustostanów - na które Kowalski nie spogląda i omija z daleka, nabudowane za miastami w lasach i na łąkach, pozlepiane na prędce za wysokie lichwiarskie kredyty - to cóż, panie Kukiz... Deweloperzy je sobie wyburzą... oddadzą sympatycznemu Kowalskiemu za fryko... Lichwiarze pobrane u nich kredyty dobrodusznie deweloperom umorzą, po czym natychmiast wyjadą znad Wisły na powrót do New York City?

Nie, panie Kukiz, lichwiarze nigdy już nie wyjadą! I właśnie pan osobiście z rodziną będziesz nie swoje kredyty im spłacał! I naturalnie, jak się pan w porę nie dobudzisz! A wie pan co, panie Kukiz, ja jestem jegoż wyborczynią! Czy nią dalej będę???

Getta imigrantów są tuż przed nami, deweloperskie mafie się sprytnie przepoczwarzają, a pan Kukiz... No cóż, pan Kukiz referendum ogłasza i będzie latał za nim rok czasu. I w dodatku, za bzdurnym referendum, bo nic nikomu nie dające! Nie wspominając o tym, czy ono nosi znamiona nieskazitelnej moralności.

Znany lewicowy klasyk kiedyś gdzieś powiedział: "Nie idźcie tą drogą!" Czy pan, panie Kukiz, jesteś z tym referendum na właściwej drodze? Czy także z innymi zagadnieniami?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Boleję nad tym, że znaczna część młodego pokolenia została wychowana w duchu liberalizmu

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777 NIC TAK NIE CIESZY JAK CUDZA KRZYWDA A JESZCZE LEPIEY JAK SIE NA NIEY ZAROBI (gość)  •

Boleję nad tym, że znaczna część młodego pokolenia została wychowana w duchu liberalizmu, indywidualizmu. To osłabia nasze szanse w konkurencji i współpracy z innymi krajami.
TAKJAK LIBER LEMINGI i POkroPOki BezzPISków i KOhannek JAK SKRYTY SAMOBUJCA Z KGB co POloniZOOje POloneM. =DWIE TUTKI DO DWUCH KACZORÓW POremoNcie w CCCP I LEPER ZABITY ZA TO RZE WIEDZIAŁ ZA DURZO O TORTURACH TALIBÓW w POLSCE PEŁO ZSL PIESSEL SLD.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Starem u całkiem się już popieprzyło

+1 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

Za dużo kochanek, za dużo spisków.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Już ten czas na stosowną rekonstrukcję rządu i inne kosmetyczne zmiany!

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

władza PiS z Gowinowcami idzie stanowczo za wolno (gość)  •

Dynamiczny program reorganizacji państwa mają dla rządu ustanawiać ministrowie. Natomiast tymi ustanawiającymi nie
mogą być: opozycja PO & Co... "zaprzyjaźnione" z KOD & GW ośrodki propagandy... dyrektywy z komnat UE... finansiści, etc.

Brak reorganizacji rządu, owe zwycięstwo PiS rozmydli na ułamki procentowe. Ministrowie ustawicznie przeglądają się zwycięsko przed kamerami w poszczególnych "szkiełkach", tudzież licznie produkują się przed dziennikarzami z różnego rodzaju opcki, zamiast wskazać ludowi toż wszystko, co już sami poczynili. Komunikacja PiS z ludem jest często dziecinna, a przede wszystkim, za mało dynamiczna.

Poniżej fakultatywny projekt na dynamikę wyborczego zwycięstwa PiS, tudzież optyczności kraju i samych polityków:

• Paweł Kukiz na v-ce premiera, aby w Sejmie całkowicie nie oklapnął i nie zsiwiał

• Jacek Kurski na v-ce premiera i w miejsce... Wiem, ale jest do oceny innych

• Max Kolonko, polski Amerykanin, łebski i lojalny wobec Polski, na prezesa TVP. A co już na pewno tym pożądanym... Max Kolonko z powodzeniem na charyzmatyczną twarz kanału "Polish Today" i którego jakoś ciągle nie ma. Tak, prezes Kurski nie wszystko czyni właściwie. Notabene, megalomanie tak mają!

• Telewizja w tak rozgadanym słowiańskim nie jest światową telewizją, bo tylko dalej prowincjuszem. A jak w świecie, i na okrągłym globie, tegoż prowincjusza znaleźć? Jak widzowi w świecie, a często wyczekującemi inwestorowi z workiem kasy, wskazać, że w Europie jest nowoczesny kraj nad Wisłą? Przecież taki inwestor nie wyczekuje dla siebie umajonej łączki w akompaniamencie skocznej muzyczki "Golec Orchestra & Girl"

• Z uczestnictwa w mediach wycofać takich ministrów, tudzież wielu partyjnych notabli, którym fachowa retoryka i tematyka kojarzy się z nasiadówkami na partyjnych zebraniach w komitecie PZPR, i które odwiecznie w otoczeniu syfonów z Aqua & Soda oraz keksów od lokalnego Wedel

• Wielu partyjnych notabli, często i ministrów, nie ma właściwego pojęcia o tym, jak mają się publicznie i stosownie zaprezentować. Oczętami błądzą po suficie i podłodze studio, gadki rozwlekają, prowadzącym dają się wpuszczać w przysłowiowe maliny, itp. To wówczas takim jednostkom należy wskazać, ażeby sobie włączyli, np. do każdego śniadanka z kubkiem cacao, video-clip np. z mister Czarzasty z SLD. Notabene, który niedługo ponoć tym CEO w SLD. Z kolei te obecnie wyczytywane produkty - np. z zawartością notowań sondażowych i szeroką lewicową myślą z GW & Co - niech partyjni notable i ministrowie PiS potną w równe kwadraciki. Po czym, tak zdobyty materiał higieniczny, zawieszą na gwoździu w obiektach z wyciętym w drzwiach serduszkiem, siusiającego do nocniczka chłopca

• Wielu ministrów, partyjnych notabli, oddelegować na kursy poglądowe odnośnie trafności ubiorów, fryzur, gestykulacji, stania, siedzenia, chodu, itp.. Armani & Chanel wcale nie oznacza że trafne. I nie wspominając już nic o takim operowaniu w językach obcych. I chociaż aby było w tym jednym, jakimś zachodniogermańskim

• Genetycznych flegmatyków, ministrów i partyjnych notabli, przesunąć w ministerstwach z czoła na tyły. W ich miejsce wstawić takie osoby, którym w żyłach płynie krew. I ona nie koniecznie musi być błękitna, gdyż z powodzeniem wystarczy aby nie była anemiczną

• Leni w PiS podczepić karnie do zaciągu PiS i wytyczyć im jedno zadanie: noszenia swojego Prezesa w lektyce i co przez 24h. I może wówczas im wejdzie do świadomości, że właśnie to oni mają pracować za Prezesa i za niego myśleć. Bez niego nigdy nie zasiadaliby w Sejmie, w Senacie, w spółkach SP, itp.

• Premier Szydło, sam Prezes, jak mają w mediach coś ludowi do opowiedzenia i zakomunikowania, wówczas byłoby wyśmienitym, aby swoje zadanie czynili na modłę rześkiego i przyjemnego oficera wojska polskiego. Ludowi, i z każdej klasy społecznej, nie jest do szczęścia potrzebna słowna ekwilibrystyka polityków, lud biletu na naukowe dysertacje nie zakupuje. Powodzenia, i przesłać można do Prezesa PiS!

skomentuj

to nawet jest śmieszne

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:-) (gość)  •

Uśmiałem się.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Hurrraaaa !!! Ten historyczny dzień zapamiętajmy na zawsze !!

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rychu Petru złożył dzisiaj w Sejmie swój ... uwaga, będzie jazda.... (gość)  •

... PIERWSZY PROJEKT USTAWY !!!
Tak, tak. To nie w kij dmuchał.
To historyczne wydarzenie.

Och, jestem dumny i zadowolniony z nasinego Ryśka.
"ZaKODowny".

odpowiedzi (0)

skomentuj

alzheimer to ciezka i powszechna niestety przypadlosc

+3 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wstyd mi za tego Pana (gość)  •

nie oszczedza nawet kiedys rozumnych i godnych szacunku ludzi

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »