Menu Region

Lech Kaczyński spotkał się z kobietami wynalazczyniami

Lech Kaczyński spotkał się z kobietami wynalazczyniami

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Według prezydenta, pozyskiwanie i skuteczne wykorzystanie środków unijnych na polskie wynalazki może być jednym ze sposobów polepszenia sytuacji gospodarczej. Lech Kaczyński dodał, że Wspólnota przeznacza na innowacyjne projekty ogromne sumy.
Lech Kaczyński spotkał się w Pałacu Prezydenckim z kobietami - wynalazczyniami. Okazją do spotkania organizowanego przez Biuro Inicjatyw Społecznych KPRP jest Europejski Rok Kreatywności i Innowacji 2009, a także Międzynarodowy Dzień Kobiet. Prezydent podkreślił, że droga do ustanowienia patentów polskich nie jest łatwa, gdyż prym w tej dziedzinie wiodą zamożniejsze kraje.

Polki należą do kobiet niezwykle twórczych - wg danych Urzędu Patentowego stanowią one około 16 proc. wśród ogółu wynalazców w Polsce, którym udzielono patenty, podczas gdy średnia na świecie wynosi około 10-11 proc.

Lech Kaczyński ponadto zaznaczył, że cieszy go, iż coraz wyższe stanowiska w polskich instytucjach zajmują kobiety.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się