Menu Region

9-letnia Julia z Mikołowa napisała do premier Beaty Szydło....

9-letnia Julia z Mikołowa napisała do premier Beaty Szydło. Dostała już odpowiedź

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Krzysztof Trzosek

8Komentarzy Prześlij Drukuj
9-latka z Mikołowa napisała list do Beaty Szydło. Pyta w nim o sztandarowy program rządu "Rodzina 500+". Nie rozumie, dlaczego tylko jej młodsza siostra dostanie pieniądze. Premier wątpliwości dziewczynki postanowiła rozwiać. Beata Szydło odpisała na list oraz nagrała film w którym zaprasza Julię na spotkanie. Jeśli autorka nie będzie mogła przyjechać, premier rządu przyjedzie do niej osobiście.
1/6

Premier Beata Szydło odpowiedziała na list 9-letniej Julii z Mikołowa

(© mat.pras.)

  • List 9-letniej Julii z Mikołowa
Do tej pory pisała szkolne wypracowania czy listy do Świętego Mikołaja. Teraz 9-letnia Julia z Mikołowa zaskoczyła całą Polskę bardzo nietypowym pismem. Jego adresatem jest Beata Szydło. Sztandarowy program PIS "Rodzina 500+" dziewczynka komentuje krótko - przyznawanie 500 złotych na drugie dziecko, z pominięciem pierwszego, jest niesprawiedliwe. Przy okazji pyta premier, dlaczego tylko jej młodsza siostra dostanie pół tysiąca złotych.


- Córka o programie "Rodzina 500+" dowiedziała się z telewizji. Często oglądamy wiadomości i wtedy padło pytanie czy ona również dostanie pieniądze. Ją to zaintrygowało, że urodziła się pierwsza, a nie dostanie pieniędzy - wyjaśnia Wiesław Dziemiańczyk, tata Juli.

Julia bardzo szybko przystąpiła do działania. Zapytała rodziców, do kogo może się zwrócić. Odpowiedz była oczywista. W końcu kto odpowie lepiej niż sami autorzy projektu "Rodzina 500+" Dziewczynka od razu chwyciła za długopis. - My wiedzieliśmy, że córka przystępuje do pisania. Ja tylko technicznie wskazałem w jaki sposób powinna wyglądać forma, resztą zrobiła Julia - dodaje tata 9-latki.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. - Jest mi bardzo przykro, że moja młodsza siostra dostanie pięćset złotych, a ja nie. Dlaczego pierwsze dziecko nie dostanie pięciuset złotych? Pierwsze dziecko też powinno mieć do tego prawo. Bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego - napisała Julia w liście do Beaty Szydło.

Pismo otrzymał również Rzecznik Praw Dziecka. Marek Michalak opublikował go na jednym z portali społecznościowych i wtedy o Julce zrobiło się głośno. Na tyle, że wątpliwości dziewczynki postanowił rozwiać sam adresat. Beata Szydło odpisała na list oraz nagrała film w którym zaprasza Julię na spotkanie. - Właśnie dlatego, by w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci, by w polskich rodzinach było coraz więcej braci i sióstr, chcemy wprowadzić ten rządowy program. 500 zł miesięcznie ma być wsparciem dla całej waszej rodziny. To są pieniądze również dla Ciebie. Z całą pewnością będziecie potrafili je wykorzystać tak, aby służyły zarówno Tobie, jak i Twojej siostrze - napisała Beata Szydło.

Beata Szydło w liście zaprosiła Julię oraz jej rodziców na spotkanie w Kancelarii Rady Ministrów. -Jeśli nie będziesz mogła mnie odwiedzić, to ja chętnie przyjadę do Ciebie. Już teraz bardzo się cieszę na nasze spotkanie - napisała Beata Szydło.

Rodzice dziewczynki czekają teraz na dostarczenie listu, ale już teraz zapewniają, że spotkają się z Beatą Szydło. To być może pierwsze kroki Juli w wielkiej polityce. Jej tata na razie jest jednak bardzo ostrożny. - To jest dopiero dziecko ,które się kształtuje. Zobaczymy co będzie za kilka lat- dodaje Wiesław Dziemiańczyk, tata Juli.

Na razie Julia lubi czytać, malować, a jej największą pasją jest plastyka. Być może za kilka lat znowu będzie o niej głośno. Kto wie, czy na takie pytania nie będzie odpowiadała wtedy sama.


*Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy NA ŻYWO + ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
8

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

pffff akurat dziecko by napisało taki list

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

fazi (gość)  •

Chyba sama sobie go napisała

odpowiedzi (0)

skomentuj

Żałosne...

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sant (gość)  •

Gdy rodziny dostawały od OPSów 70 zł na dziecko wszystkim najwyraźniej pasowało - bo teraz dostając pomoc od państwa 500 zł dla rodziny z dwojgiem dzieci ruszyła lawina oburzenia
Nie wiem czy komuś w tym państwie brakuje inteligencji, czy to zwyczajne manipulowanie mediami przez PO , ale 500 zł jest to pomoc dla rodziny z dwojgiem dzieci , a nie wyprawka na słodycze dla drugiego dziecka! A mieszanie w to 9-letniej dziewczynki i wymysły ,że "czuje się gorsza" to już totalne dno. Dzięki temu,że mama i tata dostaną 500 zł pomocy ,gdy posiadają drugie dziecko, "pierwszemu" dziecku będzie zdecydowanie lżej i choć trochę lepiej w życiu - będą to bowiem pieniądze nie obciążające budżetu domowego ,a dodatkowe środki dla całej rodziny!!! Ludzie co z Wami??!!! ....ile wam nie dać, to zawsze mało...szkoda słów

skomentuj

a komu te 70zł było wypłacane? Bo raczej nie mnie!

0 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ewa (gość)  •

Mam jedno dziecko i jak mają płacić 500zł, to na każde, a nie na drugie itd. Ten projekt to wymysł pis, więc niech płacą jak chcieli!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kolejny podział Polaków

+2 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jestemprzeciw (gość)  •

Pan prezes dzieli Polaków , tym razem chce podzielić całe pokolenie najmłodszych Polaków na 500+ i 500-.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gomulkowszczyzna

+11 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pyjter (gość)  •

Jakbym czytal gazety z czasow sw pamieci Tow. Wieslawa...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie ma żadnej Julii!to Michnik!

+15 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Oszołom z radia maryja (gość)  •

to jego robota i prowokacja szczegóły na portalu fronda.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj

Droga Julio! Zawsze możesz poprosić tatusia o 500 zł.

+19 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bodzio (gość)  •

To jego obowiązkiem jest zadbanie o Ciebie.

skomentuj

A jak nie to z jakiego trzosa / trzoska wysupłać

+10 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Observer (gość)  •

Redaktorze nie jest to forma pedofilii ,przeglądanie korespondencji 9-letniej Julii ? W jakim celu i kto za tym stoi , oraz komu na tym zależy ?

odpowiedzi (0)

skomentuj