Menu Region

Wyższe zasiłki od 2010 roku

Wyższe zasiłki od 2010 roku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Patora

Prześlij Drukuj
Dopiero od 1 stycznia 2010 roku wejdzie w życie ten przepis nowelizacji ustawy "zatrudnieniowej", który zmienia wysokość zasiłku dla bezrobotnych.
Do końca roku 2009 pozostają niezmienione dotychczasowe stawki zasiłku: podstawowa - w wysokości 551,80 zł, dla osób mających staż pracy co najmniej 5-letni, ale mniejszy niż 20 lat, obniżona - w wysokości 441,50 zł, dla bezrobotnych mających staż pracy mniejszy niż 5 lat i podwyższona - w wysokości 662,20 zł, dla bezrobotnych mających ponad 20-letni staż pracy.

Chociaż nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy już obowiązuje, to przepis zmieniający wysokość zasiłku wejdzie w życie 1 stycznia. Przed tygodniem nowe stawki zasiłku podałem omyłkowo jako już obowiązujące. Przepraszam i informuję, że zasiłek podstawowy w kwocie 717,00 zł przez pierwsze trzy miesiące i 563,00 zł przez następne będzie wypłacany dopiero od przyszłego roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się