Menu Region

Dzień Babci i Dzień Dziadka –prezenty, które zostają w...

Dzień Babci i Dzień Dziadka –prezenty, które zostają w pamięci

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Artykuł sponsorowany

Prześlij Drukuj
Zaledwie kilka tygodni temu zakończyliśmy kupowanie upominków gwiazdkowych, a już nadchodzi kolejna okazja na zakupy prezentów. Jak wybrać najlepsze upominki na Dzień Babci i Dzień Dziadka? Czym się inspirować, na co warto zwrócić uwagę?
Prezent dla babci i dziadka: dobre wspomnienia
– Zawsze mam problem z tym świętem – przyznaje Weronika, mama dwójki dzieci. – Moja babcia ma już 85 lat. Jest w całkiem niezłej formie, ale mimo wszystko niełatwo kupić prezent komuś w jej wieku. Kiedy próbuję podpytać ją, co chce dostać, za każdym razem odpowiada, że nic nie potrzebuje, liczy się tylko pamięć. Postanowiłam pójść więc tym tropemi poszukać prezentów,których motywem przewodnim jest pamięć.

– Babcia zawsze była sentymentalna. Lubi zbierać pamiątki, zdjęcia, ślady przeszłości. Uwielbia też polskie piosenki z lat swojej młodości i klasykę filmową. Od pewnego czasu interesuje się historią naszej rodziny. Zastanawiam się nad zrobieniem dla niej kalendarza ze starych, czarno-białych fotografii rodzinnych. Na początek roku pasuje idealnie. Musiałabym wybrać sama te zdjęcia, a to dodatkowa wartość – osobisty wkład w przygotowanie prezentu.
Prezent na dobrą pamięć
– Prezent dla babci to nie wszystko. Myślę jeszcze o moich rodzicach – dziadkach moich synków – mówi Weronika. – Chłopcy są jeszcze za mali, żeby mogli samodzielnie kupować prezenty. Zrobią laurki z życzeniami dla babci i dziadka, to na pewno bardzo ich ucieszy. Pomyśleliśmy jednak z mężem, że kupimy rodzicom jakiś specjalny, wyjątkowy prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Chcemy im w ten sposób podziękować za to, jak wiele pomagają nam w opiece nad dziećmi. Może będzie to coś z elektroniki – tablet albo laptop do wspólnego użytku dla obojga?

Wiele babć i dziadków to wciąż stosunkowo młodzi ludzie, którzy nie zasiadają w fotelu robiąc szal na drutach, ale są aktywni i starają się jak najdłużej zachować sprawność umysłową i fizyczną.Najlepszym sposobem na to są ćwiczenia. Coraz częściej widujemy dziadków i babcie z kijkami do nordicwalkingu albo na plenerowej siłowni, nierzadko ze śpiącym w wózku wnuczkiem. Ćwiczyć trzeba nie tylko ciało, ale i umysł. Naukowcy powtarzają, że najlepszą ochroną przed starzeniem się mózgu jest rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek, granie w gry, czytanie książek, słowem – ciągły trening. Brzmi bardziej przekonująco niż przereklamowane suplementy diety.
Pamięć najlepszym prezentem dla babci i dziadka
– Moja siostra mieszka na drugim końcu Polski – opowiada Weronika. – Przyjeżdża na święta, ale w styczniu zazwyczaj już nie. Prezenty na Dzień Babci i Dziadka to dla niej problem.Zwykle wręcza je z opóźnieniem albo prosi mnie o kupienie czegoś w jej imieniu. Powiedzenie, że liczy się pamięć, w przypadku mojej siostry się sprawdza. Zawsze pamięta o tym, żeby zadzwonić do babci w dniu jej święta i złożyć życzenia telefoniczne. W tym roku podsunęłam jej pomysł zamówienia kwiatów, które zostaną dostarczone we wskazanym dniu.

Osobisty, trafiony upominek to świetna sprawa, ale czasem wybranie dla kogoś konkretnego prezentu bywa naprawdę trudne. Jeżeli zupełnie nie mamy pomysłu, w przypadku dorosłych,wybawieniem mogą okazać się karty podarunkowe, które dziadek lub babcia mogą wykorzystać w wybranym przez siebie celu. Jeśli wnuczęta są jeszcze małe, przygotowana przez nich laurka, wierszyk na Dzień Babci i Dziadka czy własnoręcznie zrobiony dziecięcą rączką drobiazg ucieszy najbardziej. Pamięć świadczy bowiem o uczuciach.

Przeczytaj także radę od Vivus.pl: Jak oszczędzać na emeryturę?

Podane w artykule ceny mają charakter orientacyjny.
Artykuł powstał we współpracy z vivus.pl – serwisem oferującym pożyczki online
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się