Menu Region

Papież Franciszek oferował schronienie bezdomnej, która...

Papież Franciszek oferował schronienie bezdomnej, która urodziła dziecko niedaleko placu Św. Piotra

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aleksandra Gersz (AIP)

3Komentarze Prześlij Drukuj
Papież Franciszek oferował schronienie bezdomnej, która urodziła dziecko niedaleko placu Św. Piotra Papież Franciszek oferował schronienie bezdomnej, która urodziła dziecko niedaleko placu Św. Piotra

(© l'Osservatore Romano/Pool Photo via AP)

Bezdomna kobieta urodziła dziecko na ulicy niedaleko placu św. Piotra w Watykanie. Jak informują media, Papież Franciszek zaoferował świeżo upieczonej matce, aby na rok zatrzymała się w jednej z papieskich rezydencji.
Poród nastąpił w nocy z wtorku na środę, ok. godziny drugiej nad ranem, na kawałku rozłożonego na ulicy kartonu. Jak pisze "Daily Mail", w Rzymie panował wtedy siarczysty mróz. Rodzącej w pobliżu terytorium Watykanu kobiecie pomogli funkcjonariusze rzymskiej policji. - Kiedy podeszłam bliżej, zobaczyłam, że dziecko już się urodziło i wciąż było połączone pępowiną ze swoją matką - relacjonuje jedna z policjantek, Maria Capone, i dodaje: Razem z moimi kolegami próbowaliśmy rozgrzać noworodka i okryliśmy je naszymi mundurami. Policjanci szybko wezwali karetkę, a bezdomna kobieta i jej nowo narodzone dziecko zostali zabrani do szpitala.

Jak relacjonują media, w środę jałmużnik papieski, abp. Konrad Kajewski, odwiedził kobietę w szpitalu i w imieniu fundacji charytatywnej papieża Franciszka zaoferował jej pomoc. Matka otrzymała propozycję, aby na rok zamieszkać w jednej z rezydencji należących do Watykanu. Znajdują w niej schronienie kobiety i dzieci w potrzebie. Papieski rzecznik Federico Lombardi powiedział dziennikarzom, że świeżo upieczona matka rozważa propozycję władz Kościoła katolickiego. Kobieta oraz ojciec dziecka pochodzą z Rzymu, są bezdomni. Oboje są znani watykańskim władzom, ponieważ czasem pojawiają się w przytułku dla bezdomnych niedaleko Placu św. Piotra.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Piękny gest

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ania (gość)  •

To bardzo piękny gest z Jego strony.

odpowiedzi (0)

skomentuj

$$$ https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Organistow-3-1535481450098872/?fref=ts $

0 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

$$$ ASC $$$ (gość)  •

$$$

https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Organistow-3-1535481450098872/?fref=ts

https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Organistow-3-1535481450098872/?fref=ts

odpowiedzi (0)

skomentuj

Paciu daj 80 mln BEZDOMNYM!

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Daj se święty spokój (gość)  •

PAPA pa, pa...

http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/art/9307076,bezdomni-koczuja-nawet-w-pomieszczeniach-bankomatowych-zdjecia,id,t.html

odpowiedzi (0)

skomentuj