Menu Region

Euro 2016. Kibice walczą o bilety na Euro 2016. Polacy w...

Euro 2016. Kibice walczą o bilety na Euro 2016. Polacy w czołówce chętnych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dębek (AIP)

8Komentarzy Prześlij Drukuj
Strade de France Strade de France

Strade de France (© ap photo/paris 2012)

Fani, którzy chcą zobaczyć na żywo mecze Euro 2016, potrzebują sporo szczęścia, bo zainteresowanie jest ogromne. Wnioski o bilety z puli dla wszystkich kibiców można składać tylko do 1 lutego. Ci, którzy złożyli aplikacje o wejściówki przeznaczone dla Polaków (razem 33 tysiące na trzy mecze fazy grupowej) czekają na wyniki losowania.
3,5 miliona zamówień na bilety ze 189 krajów – tak gigantycznym zainteresowaniem cieszą się mecze Euro 2016, które będą rozgrywane od 10 czerwca do 10 lipca na dziesięciu francuskich stadionach. Trzy najbardziej rozchwytywane spotkania to Niemcy – Polska, Irlandia – Szwecja i Portugalia – Austria. Tylko na mecz z Niemcami polscy kibice złożyli wnioski o 120 tysięcy wejściówek. Obok biało-czerwonych najwięcej zamówień na bilety fazy grupowej było ze strony Francuzów, Austriaków, Irlandczyków i Szwajcarów.


Pula biletów dla kibiców reprezentacji Adama Nawałki jest zdecydowanie mniejsza niż liczba zainteresowanych. Polacy mogą liczyć na 33 tysiące biletów – 6 tys. na mecz z Irlandią Północną w Nicei, 15 tys. na spotkanie z Niemcami na Stade de France i 12 tys. na Ukrainę w Marsylii. Zamówień jest dziesięć razy więcej.

O bilety można było aplikować na stronie internetowej UEFAod 14 grudnia do 18 stycznia. Kibice, którym poszczęści się w losowaniu, zostaną o tym poinformowani do 29 lutego. Muszą mieć jednak wtedy wystarczające do pokrycia ceny biletów środki na karcie płatniczej, inaczej wejściówki trafią do kogoś innego.

Pierwszeństwo w przydzielaniu biletów mieli mieć posiadacze kart Łączy Nas Piłka, których jest około 21 tysięcy. PZPN zadecydował jednak, że do tej grupy trafi 20 procent puli wejściówek, pozostałe dostaną osoby bez karty kibica.

– Chcieliśmy uwzględnić interesy wszystkich kibiców, zarówno tych, którzy są członkami Klubu Kibica, jak i wszystkich pozostałych fanów naszej drużyny narodowej. W związku z tym, że liczba zapisów polskich kibiców jest dużo większa od ilości dostępnych wejściówek, polska federacja zgłosiła do UEFA propozycję, aby 20 procent przyznanej puli biletów na dany mecz reprezentacji trafiło do posiadaczy Karty Kibica, a 80 procent biletów zostało przydzielonych do pozostałej grupy kibiców, którzy wyrazili chęć zakupu wejściówek na mecze biało-czerwonych we Francji. Zaproponowany podział jest wynikiem analizy sprzedaży biletów podczas wszystkich meczów eliminacyjnych Euro 2016 – poinformował na oficjalnej stronie PZPN Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny Związku.

Kibice, którzy nie zdążyli złożyć wniosków podczas okienka dedykowanego dla poszczególnych reprezentacji, mogą jeszcze spróbować zdobyć wejściówki na pojedyncze mecze (maksymalnie cztery dla jednej osoby). Do 1 lutego mają możliwość zgłaszania aplikacji na stronie euro2016-public.tickets.uefa.com.

Ceny są różne, w zależności od meczu i kategorii biletu, czyli miejsca na trybunach. Chętni na mecz otwarcia (Francja – Rumunia na Stade de France) muszą liczyć się z wydatkiem 595, 395, 195 lub 75 euro. Pozostałe spotkania fazy grupowej i 1/8 finału są o wiele tańsze – 145, 105, 55 lub 25 euro. Portal informuje, na które mecze chętnych jest mniej, dzięki czemu kibice mają większą szansę na otrzymanie wejściówki (np. Rosja – Słowacja w Lille i Rumunia – Albania w Lyonie). Od ćwierćfinałów ceny biletów rosną: 195, 135, 85 i 45 euro. Półfinały w Lyonie i Marsylii będą kosztować 495, 295, 165 lub 65 euro. Finał na Stade de France – 895, 595, 295 lub 85 euro.
1 »
8

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

bilety polska-ukraina polska-niemcy

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marek (gość)  •

czesc, sprzedaję bilet na mecz Polska-Niemcy, mam jeden, 2 kategoria, cena to 1500zł z dostawą, pozdrawiam misfiolet@interia.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj

ZAMIANA

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KIBIC (gość)  •

Zamienię bilet meczu z Ukrainą na mecz z Irlandią lub Niemcami.
Kontakt mail kocha44@vp.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj

A gdzie jest ten ring

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Na którym walczą kibice o bilety? (gość)  •

Buahahahahahahaha

odpowiedzi (0)

skomentuj

TE EŁRO TO oPOznione ?

+6 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777 (gość)  •

NA STADIONIE ŚLONSKIM.? INO FTO ZA KOruPOcja KASA ZA PL ACI.

odpowiedzi (0)

skomentuj

marianek

+3 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marianek (gość)  •

loćka daje tyłka w cska na posranej , ojszczanej kozecie

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zdziwiony,bo Musioł za podwójną gardą

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kibic Ruchu (gość)  •

Jeśli człowieku prowokujesz,by kibice RUCHU przepraszali,to nie chowaj się za podwójną gardą.
Sposób zabezpieczania na łamach tej gazety,by nie odpowiadać i pana swej dziwnej bezstronności przeraża mnie!
Ale może do Musioła te me słowa dotrą.
Pisał pan,by przeprosić za nieprawdy z racami w Bielsku-Białej na Podbeskidziu.
Przede wszystkim proszę do końca opisać rzeczowo to zdarzenie,a nie pokazywać wycinki.
Chętnie przeproszę,jeśli opisze pan te zdarzenia w Bielsku obiektywnie.
No i jeśli pan przeprosi kibiców RUCHU za stronniczość.

odpowiedzi (0)

skomentuj

bilety dla Widzewiaków!!!

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bn (gość)  •

przynajmniej będą dopingowac!!!!! ŁKSiacy co najwyżej zrobią trzodę albo wstyd gdy będą lecieli w ślinę:( tfu

skomentuj

finał

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tomek krasicki (gość)  •

czy masz bilet mecz uefa 2016

odpowiedzi (0)

skomentuj