Menu Region

Wypadek autokaru z dziećmi w Lejkowie. Osiem osób trafiło do...

Wypadek autokaru z dziećmi w Lejkowie. Osiem osób trafiło do szpitala

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Tomasz Turczyn

3Komentarze Prześlij Drukuj
Autokar dowożący dzieci do szkoły w okolicach Lejkowa miał wypadek. Busem podróżowało 40 dzieci. Do szpitala trafiło osiem osób.
1/6

(© NM)

Opis: W Lejkowie autobus uderzył w drzewo
Przejdź do galerii
  • W Lejkowie autobus uderzył w drzewo

TVN24/x-news

Aktualizacja, godz. 9.30

Piotr Chylarecki, dyrektor gimnazjum w Malechowie tłumaczy, że autokarem jechały dzieci, które uczęszczają do SP w Lejkowie i do placówki gimnazjalnej w Malechowie. Do wypadku doszło na śliskiej nawierzchni, która nie była posypana. - Byłem już na miejscu zdarzenia.

Urząd Gminy w Malechowie poinformował, że w ostatnich dniach kilkakrotnie apelowano w starostwie w Sławnie, by odśnieżyć drogę do Lejkowa.

Wojciech Wiśniowski, starosta sławieński wyjaśnia, że wypadek rzeczywiście wydarzył się na drodze powiatowej. Starostwo ma podpisaną umowę z prywatną firma, która ma zadbać o odśnieżanie.

- Jesteśmy w trakcie wyjaśnień, dlaczego nawierzchnia była w takim stanie, od jak dawna nie była odśnieżana. Na pewno zostaną wyciągnięte konsekwencje - przyznaje Wiśniowski.


Aktualizacja, godz. 9.20

Jak poinformował nas st. sierż. Maciej Świętosławski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, na drodze w Lejkowie panowały trudne warunki pogodowe. Jak wstępnie ustalili policjanci ciężarówka miała problem, by podjechać pod górę. Kierowca TIR-a stanął w poprzek drogi. Z naprzeciwka jechała autobus z dziećmi. Kierowca busa chcąc zapobiec zderzeniu, odbił w bok, by wjechać w polną drogę, ale manewr się nie powiódł i samochód uderzył w drzewo. Z ustaleń policji wynika, że autokar jechał powoli.


Aktualizacja, godz. 9

Łącznie do szpitala trafiło 8 osób. Sześć z nich uczęszcza do szkoły podstawowej, dwójka to uczniowie gimnazjum.


***
W środę, 20 stycznia tuż przed godziną 8 autokar, którym podróżowało około 40 dzieci miał wypadek.

- Wstępnie poinformowano mnie, że na trasie z Darstkowa do Lejkowa autobus szkolny uderzył w przydrożne drzewo - wójt gm. Malechowo Radosław Nowakowski.

Służby dojechały na miejsce zdarzenia. Są trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej, trzy karetki i zastęp OSP.

- Wstępnie wiemy, że autobus jechał powoli i uderzył w przydrożne drzewo - relacjonuje st. kpt. Piotr Słupski, oficer prasowy powiatowego komendanta policji w Sławnie. - W autokarze było około 40 dzieci, które jechały do szkoły w Lejkowie. Nic poważnego się im nie stało, ale dwójka została zabrana do szpitala na obserwację.

Więcej informacji z regionu na slawno.naszemiasto.pl


tomasz.turczyn@polskapress.pl

3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

odszkodowanie

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

compensation (gość)  •

Witam serdecznie, jeżeli są Państwo zainteresowani odszkodowaniem za uszczerbek na zdrowiu dzieci, proszę o kontakt compensation@wp.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj

BUSOMAT PL

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

BUSOMAT PL (gość)  •

Wyrazy współczucia. Na drodze trzeba być zawsze bardzo czujnym.

odpowiedzi (0)

skomentuj

szkoła w lejkowie

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

obywatelka (gość)  •

Takimi rzeczami się zajmujecie, ale dyrektorem szkoly Buczkowskim nikt nie miał ochoty się zająć. Dopiero prokurator! Malwersant finansowy, tyran, złodziej i oszust, podrabial podpisy nauczycieli jako żyrantow. Macie temat!

odpowiedzi (0)

skomentuj