Menu Region

Tusk: Nie byliśmy przygotowani na taki zalew migrantów....

Tusk: Nie byliśmy przygotowani na taki zalew migrantów. Grozi nam upadek strefy Schengen

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak (AIP)

11Komentarzy Prześlij Drukuj
- Mamy dwa miesiące na to, aby zapanować w końcu nad kryzysem migracyjnym w Europie. Jeśli Unia Europejska zawiedzie, grozi nam rozpad strefy Schengen – ostrzegał we wtorek w europarlamencie w Strasburgu szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
1/2

Donald Tusk

(© Virginia Mayo)Według Tuska to krytyczny moment dla Unii Europejskiej. - Jeśli nie poradzimy sobie z kryzysem imigracyjnym, grozi nam upadek strefy Schengen. Jeśli nie ochronimy naszej granicy zewnętrznej, jako wspólnota poniesiemy porażkę – przekonywał szef Rady Europejskiej. Jak dodał, marcowy szczyt UE będzie ostatnim momentem, w którym liderzy przekonają się, czy przyjęta przez nich strategia ma szansę zdać egzamin.

Polityk przypomniał, że do Europy przybywa dziennie ponad dwa tysiące osób. - Nie byliśmy przygotowani na tak wielki zalew cudzoziemców, ale jestem optymistą. Dla wszystkich przywódców jest jasne, że naszym priorytetem jest ochrona strefy Schengen. Wszyscy jesteśmy tego samego zdania, że należy zastanowić się nad propozycją Komisji Europejskiej, by utworzyć wspólną straż graniczną i przybrzeżną. Cieszy mnie, że Grecja wyraziła zgodę na rozmieszczenie zespołów szybkiej interwencji na granicach – ciągnął Tusk.

Nawiązując do zaplanowanego referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, Tusk mówił, że jeszcze przed lutowym szczytem przedstawi projekt porozumienia. Podkreślał , że nie zgodzi się na żadne ustępstwa w fundamentalnych kwestiach, ale jednocześnie zrobi wszystko, aby znaleźć rozwiązanie zadowalające obie strony.

Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej dodawał z kolei, że winni powstałej sytuacji są także kraje członkowskie, które nie działały zgodnie ze strategią Brukseli.
11

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

TO TEN Z TYCH CO KRAJ sPReDALI DLA DOBRA LUDU DOTACJE PIESSEL I SWEJ CARieRY

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777 WIERZA BABEL A PRafo JAK SMOLYNSKO MGŁA PO PÓTINIE I FUN AFIE DONKOBRUNKU (gość)  •

OBSADZILI PÓł JEWRIOPY MAFIOM S TARGOAFICY ZA KASA BANKSTERKI GRONKOFCA I BALCCERKA a RE PRzentUJOm INTERESY NIEMIEC I LUDOFCUF LIBEER elit CO BIYEDA I WIEŚ NA OBRAZKU WIDZIELI.
A NAlePSIO duPOkracjA ELIT PO PET,ru A FOLNE MENDja TO TEWAŁen I LISY W KURNIKU PRoPAGAŃBY POLACKI.LIBERaf.POprAFność POliTRUCZNA BACHORUF RESORTU PO pzPR.A BULl Z BULINKOm POłac MIAŁ ZOOrezeRWOWANY DORZYWOTNIO.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Unia sama sie zlikwiduje

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krzychu (gość)  •

Prawda jest taka, ze zarowno jak Niemcy byli jednym z glownych pomyslodawcow utworzenia niejakiej Unii Europejskiej tak zarowno sami ja sobie pozamykaja. Z besporednim badz posrednim wplywem Pani Merkek, zeby byla jasnosc, to nie obywatele na przyklad Niemieccy decydowali o tym, co sie teraz dzieje ani prawdopodobnie obywatele zadnych innych Panstw. To politykow wina, rzadzacych. NIech wiec teraz sami sprzataja ten syf, a jak przyjdzie do mnie dzikus z grozba to odstrzele mu leb. Krotka pilka.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Niech coś odpali na emigrantów ze swojej kilkuset tysięcznej pensyjki, pajacyk!

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:) (gość)  •

Wtedy będziemy lepiej przygotowani.

odpowiedzi (0)

skomentuj

...Dla wszystkich przywódców jest

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kultowy miś (gość)  •

jasne, że naszym priorytetem jest ochrona strefy Schengen... Banda idiotów!

odpowiedzi (0)

skomentuj

wnuczek dziadka z wermachtu odktył amerykę!!!!!

+9 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

syf (gość)  •

takie miernoty rządzą Europą,to musi skończyć się katastrofą!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tuske, milcz błaźnie!

+11 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sceptyk (gość)  •

Poczekaj co twoja chlebodawczyni każe ci jutro szczekać.
Co szczekałeś 3 miesiące temu to juz nie pamiętasz.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Do Polaków. Dajmy sobie spokój z tym gadem.

+12 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Osądzić kanalię i wyrzucić na śmietnik, (gość)  •

tej niechlebnej części naszej historii.
Tam gdzie leżą zdrajcy, folksdojcze oraz inne gnidy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jednak 3 m-ce wstecz Mr Tusk żądał od lady Kopacz całkiem co innego

+10 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Lady mową Tuska tak się przejęła, że w jednej transzy przyjęłaby i z 50 tys imigrantów (gość)  •

I bez wątpienia tak by było, gdyby nie jednak znana odpowiedzialność Mr Kaczyńskiego. Oto statement Mr Kaczyńskiego w Sejmie i jeszcze w czasie dalekim od obecnego chaosu, bo dn. 16.09.2015 roku.

(...) Pani Marszałek, Wysoka Izbo... Tak naprawdę ważne jest pytanie: czy, mianowicie, rząd ma prawo pod obcym naciskiem, zewnętrznym naciskiem i bez wyraźnie wyrażonej woli narodu podejmować decyzje, które z wysokim stopniem prawdopodobieństwa mogą mieć negatywny wpływ na nasze życie, codzienność, przestrzeń publiczną, na naszą realną sferę wolności. Wreszcie, co tutaj podnoszono, na nasze bezpieczeństwo. Chcę powiedzieć jasno: PiS uważa, że rząd nie ma prawda do podejmowania takiej decyzji. (...)

(...) Co więcej, uważa, że podejmowanie tego typu decyzji bez wyraźnej zgody społeczeństwa jest łamaniem konstytucji, łamaniem zasady suwerenności narodu i praw obywatelskich. Nie ma tutaj naszej zgody. Nie chodzi tutaj o przyjęcie tej czy innej liczby cudzoziemców. Chodzi o to, że istnieje poważne niebezpieczeństwo, że zostanie uruchomiony proces, który będzie wyglądał tak: najpierw liczba cudzoziemców gwałtownie się zwiększa, później nie przestrzegają oni naszego prawa i obyczajów, a później narzucają swoją wrażliwość i swoje wymogi w przestrzeni publicznej w różnych dziedzinach życia. I to w sposób bardzo agresywny i gwałtowny. Jeśli ktoś mówi, że to nieprawda, to niech się rozejrzy po Europie... Czy chcecie państwo, żeby to pojawiło się także w Polsce? Żebyśmy przestali być gospodarzami w swoim kraju? Polacy tego nie chcą i nie chce tego Prawo i Sprawiedliwość! (...)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tusek mówi w imieniu swojej pani Angeli?

+18 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krakus (gość)  •

No ale przecież jak pisze gazieta wyborcza, seria gwałtów dokonanych przez muzułmańskich bandziorów to 'incydent',
podczas gdy wybór sędziów TK przez obecny parlament to 'zamach" i faszyzm'.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kpisz Pan panie Tusk czy o drogę pytasz ?

+13 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marcos (gość)  •

Nie byliście przygotowani ? To na jakiego licha jesteście potrzebni obywatelom Unii ?Wy tłusto opłacani urzędnicy unijnej wierchuszki? Toż to kpina? Nie macie wywiadu nie macie źródeł informacji ? Czy może polityczna poprawność zatkała Wam słuch i wzrok ? Teraz rozwiążcie problem który stworzyliście a którego skutków nie doświadczacie oddzieleni od europejskiej gawiedzi kordonami ochrony. Rozwiążcie problem zamiast nim zarządzać.....A tak na koniec argument ad personam . Jaki premier taki przewodniczący .....

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »