Menu Region

Szydło przed debatą w PE: Sprawy w Polsce idą w dobrym...

Szydło przed debatą w PE: Sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku. Nie ma powodu do niepokoju [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Plaskota (AIP)/TVN 24/X-News

3Komentarze Prześlij Drukuj
- Nie ma powodu, by oceniać Polskę - mówiła premier Beata Szydło, przed wylotem do Strasburga, gdzie dziś odbędzie się debata na temat aktualnej sytuacji naszego kraju. Podkreśliła, że rząd jest gotowy do dialogu na temat wprowadzanych zmian.
1/2

Beata Szydło

(© Piotr Smolinski)


TVN 24/X-News

- Sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku, wspólnie z obywatelami, którzy dali nam mandat do rządzenia, realizujemy program dobrej zmiany. To są zmiany, na które czekają Polacy. Nie zostały przekroczone żadne zasady demokratycznego państwa prawa- powiedziała szefowa rządu.

Premier Szydło podkreśliła, że jesteśmy członkami Unii i jesteśmy z tego dumni, ale chcemy, by Unia zrozumiała, że Polska ma prawo podejmować suwerenne decyzje.

We wtorek, przed debatą w Parlamencie Europejskim premier Szydło spotka się z przewodniczącym PE, Martinem Schulzem, a także z szefem holenderskiego MSZ, ponieważ Holandia w tym półroczu kieruje pracami Unii Europejskiej. Później ma odbyć się spotkanie, na które zaprosiła wszystkich polskich europarlamentarzystów.

- Chcę podkreślić, że zaprosiłam wszystkich przedstawicieli polskiej delegacji w europarlamencie. Mam nadzieję, że będziemy mogli się spotkać - podkreśliła premier.

Beata Szydło zapewniła, że rząd jest gotowy do dialogu. - Jesteśmy otwarci na dialog, będziemy udzielać informacji, zresztą od jakiegoś czasu już to robimy - mówiła premier.

Podczas debaty będzie przekonywać, że Polska jest wspaniałym krajem. - Powiem o tym, że Polska jest wspaniałym państwem, rozwijającym się, że Polacy to ludzie, którzy chcą godnie żyć i mają do tego prawo. I dzisiaj realizujemy wspólnie z obywatelami ten program dobrej zmiany - dodała szefowa rządu.

Podkreśliła, że Europa ma dzisiaj dużo więcej innych problemów niż Polska, wskazała, że najważniejszym są imigranci. - Ale jeżeli UE chce wysłuchać dobrych rzeczy o Polsce, to jestem do tego gotowa - powiedziała Beata Szydło.

Jako pierwszy głos w debacie zabierze przedstawiciel prezydencji holenderskiej, a po nim wystąpi wiceszef Komisji Europejskiej, który powie o pierwszym etapie procedury unijnej ochrony państwa prawnego, który uruchomiono wobec Polski 13 stycznia. W imieniu Komisji Europejskiej będzie przemawiał wiceprzewodniczący Frans Timmermans albo szef KE, Jean-Claude Juncker.

Po nich wystąpienie będzie miała premier Szydło. Później, zgodnie z harmonogramem jutrzejszej debaty przewidziane są wystąpienia przedstawicieli ośmiu frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Liczę na Panią i wierzę, że damy radę lewackiej hołocie.

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Albo my, albo oni. (gość)  •

Innej alternatywy nie ma.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kłamliwa figurantka Szydło !

+2 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

boro (gość)  •

Figurantka Szydło kłamie i oszukuje Polski naród ! Po pierwsze ma przestępców w rządzie ,po drugie kieruje wszystkim wódz Kaczyński a ona wykonuje tylko rozkazy ,po trzecie wszyscy którzy podnosili rękę za ustawami medialnymi,konstytucyjnymi,to przestępcy ! Figurant Duda też do nich należy ! Taka Polska znajdzie się na szarym końcu w Europie !Zresztą PiS też znajdzie się na śmietniku politycznym prędzej czy później !

skomentuj

wolna Polska

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jan (gość)  •

po ipsl zdrajcami Polski odsunięci od koryta powtórnie pokazali swoje oblicze ipomocy od wrednej unii wzywając !!! ACO DOBREGOTA UNIJA ZROBIŁA - KAGANIEC NA PYSK POLAKOM ZAŁOŻYŁA , GOSDPODARKĘ NISZCZY ,NARÓD NISZCZY , ISLAMISTÓW ŚCIĄGA , ŻYDOSTWU HOŁDUJE - TO CO TRO JEST - TO JEST SUWERENNOŚĆ - NIE !!! TO NOWY ATAK JUŻ TERAZ NIE WOJSKOWY ALE POLITYCZNY , GOSPODARCZY , MEDIALNY I KŁAMLIWY ABY PODPORZĄDKOWAĆ SOBIE W OGÓLE PAŃSTWA WYSZECHRADZKIE - TO JAWNA NAPAŚĆ NA SUWERENNOŚĆ TYCH PAŃSTW ! TO OSTATNI DZWONEK , ABY NIE NADSTAWIAĆ GŁOWY GADOWI , TYLKO TEN ŁEB - STRĄCIĆ , BO , ŻE DO TEGO DOJDZIE TOTYLKO KWESTIA CZASU!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj