Menu Region

Adamek: Jesienią chcę bronić pasa w Polsce

Adamek: Jesienią chcę bronić pasa w Polsce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Robert Małolepszy

Prześlij Drukuj
Promowani przez niemiecką grupę Sauerlanda Marco Huck i Enad Licina (obaj z byłej Jugosławii) to kolejni chętni do walki z Tomaszem Adamkiem, który po pokonaniu Johnathona Banksa stał się jednym z najbardziej gorących towarów na światowym rynku bokserskim.
Także w Polsce jego status, co oczywiste, zmienił się diametralnie, o czym pięściarz z Gilowic przekonał się podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami. Adamek i jego ludzie wynajęli dwa razy za małą salę na pierwszą od walki z Banksem oficjalną konferencję z polskimi mediami. Do warszawskiego hotelu Marriott przyszła prawie setka dziennikarzy! Adamek niemal wszystkiego musi uczyć się od nowa.

"Góral" przywiózł z USA pasy, jakie teraz do niego należą. Federacji IBF i magazynu "The Ring". Ten drugi przyznawany jest przez "Bilblię zawodowego boksu" wyłącznie najlepszym. W kategorii cruiser jest teraz czterech mistrzów świata. W federacji WBC rządzi Włoch Giacobbe Fragomeni (w kwietniu ma się z nim bić Krzysztof "Diablo" Włodarczyk), w WBA Amerykanin Guillermo Jones, a w WBO Argentyńczyk Victor E. Ramirez.

Dla "The Ring" liczy się tylko Adamek. Redaktor naczelny "Biblii" jeszcze przed starciem z Banksem uhonorował Polaka. Dla wielu fachowców za oceanem, a przede wszystkim dla telewizji, pas "The Ring" jest ważniejszy od tytułów federacji. - Mam też mistrzowski pierścień, który zrobiła dla mnie firma promocyjna Main Events - pochwalił się Adamek, prezentując dziennikarzom gigantyczny sygnet.

Na jeden stronie napis "IBF champion", na drugiej nazwisko i imię pięściarza, na trzeciej logo Main Evenst, której szefowa Kathy Duva wydała na świecidełko osiem tysięcy dolarów.
Duva bardzo liczy, że Adamek pomoże odzyskać jej firmie dawny blask. Przez lata Main Events należała do największych graczy na bokserskim rynku, dziś ma tylko jednego mistrza - Polaka. - Nasz prawnik Pat English jest już po pierwszych rozmowach z prawnikiem Benarda Hopkinsa - zdradził wczoraj menedżer "Górala" Ziggy Rozalski, który przyleciał z nim do Polski. - Myślę, że w ciągu tygodnia, góra dwóch powinniśmy podpisać umowę. Oni chcą dostać więcej kasy, ale to Tomek ma więcej kibiców i jest mistrzem. Hopkins jest sławny, ale nie przyciąga do hali aż tak wielu fanów, a to ważne przy podziale wpływów - dodaje Rozalski.

- Gdybym to ja miał wybierać rywali dla Tomka z tych, o których mówi się w ostatnio, wolałbym Hopkinsa od Evandera Holyfielda. "Holy" jest starszy, ale to jednak waga ciężka. Jest groźniejszy - przyznaje trener Adamka Andrzej Gmitruk. Ziggy Rozalski potwierdził wczoraj, że numerem jeden na liście życzeń "Górala" jest oczywiście Hopkins. Z nim Polak mógłby walczyć w drugi weekend czerwca w Prudential Center w Newark. Evander Holyfield to propozycja dla Polsatu, który bardzo chce zorganizować walkę w Polsce. W tym przypadku wchodzą w grę dwie lokalizacje - Hala 100-lecia we Wrocławiu i nowa hala w Łodzi (może pomieścić 15 tysięcy widzów). Wczoraj rano Adamek i Rozalski spotkali się na śniadaniu z właścicielem Polsatu Zygmuntem Solorzem. Big boss, jak nazywa go Ziggy, potwierdził, że bardzo chciałby zobaczyć walkę Adamka z Gołotą.

- Nie chcę się z nim bić, ale jeśli prezes Solorz ma takie życzenie, a Andrzej się zgodzi, to jesienią możemy boksować. Oczywiście w Polsce - oświadczył Adamek. - Na dziś mogę obiecać kibicom, że moją pierwsza obowiązkową walkę w obronie tytułu [ze Stevem Cunninghamem lub Waynem Braithwaitem - przyp. red] stoczę w Polsce. I że na pewno pokaże ją Polsat - kończy Adamek. W kraju bokser zostanie do przyszłej soboty. W piątek w rodzinnych Gilowicach wyprawia uroczystą kolację dla rodziny i znajomych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się