Menu Region

Adam Olkowicz podzieli wielką kasę z UEFA na Euro 2012

Adam Olkowicz podzieli wielką kasę z UEFA na Euro 2012

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Kmiecik

1Komentarz Prześlij Drukuj
Adam Olkowicz, wiceprezes PZPN do spraw międzynarodowych, został mianowany w miniony czwartek przewodniczącym spółki PZPN zajmującej się przygotowaniami do Euro 2012.
Nominacja została zatwierdzona przez UEFA po ostatniej wizycie w Polsce sekretarza generalnego Europejskiej Unii Piłkarskiej Davida Taylora. PZPN miał wystąpić już o rejestrację spółki do sądu. Wiadomość ta przeszła jakoś bez echa. Nikt specjalnie jej nie nagłaśniał, jakby nie było się czym chwalić.

Michał Listkiewicz, który jeszcze w środę liczył, że otrzyma w spółce eksponowane stanowisko, mocno się przeliczył. Co najwyżej będzie mógł pomagać przy organizacji mistrzostw Europy jako osobisty doradca prezesa PZPN Grzegorza Laty.

Odsunięcie Listkiewicza od kierowania spółką to kara za jego nielojalność wobec środowiska piłkarskiego przed wyborami PZPN i grę na dwa fronty, czyli równoczesne popieranie dwóch kandydatur na prezesa - Grzegorza Laty i namaszczonego przez Ministerstwo Sportu Zbigniewa Bońka. Wyznaczenie Olkowicza na szefa spółki zostało wyjątkowo źle odebrane przez stronę rządową. Nie rokuje to niczego dobrego we współpracy związkowej spółki ze spółką rządową zajmującą się Euro - PL2012. Obie strony muszą ze sobą ściśle kooperować. Inaczej turniej w Polsce się nie uda lub co gorsza w ogóle nie dojdzie do skutku.

Olkowicz jednak nie potrafi znaleźć wspólnego języka z szefem PL2012 Marcinem Herrą. Druga strona nie pozostaje mu dłużna i nie traktuje go jako odpowiedniego partnera.Konflikt między stronami narasta. Gdy Herra zaprosił przedstawicieli PZPN na spotkanie integracyjne do Zakopanego na 14-15 lutego, Olkowicz miał zagrzmieć i zastrzec, że żaden z jego współpracowników nie ma prawa tam jechać.

Dotychczas rolę katalizatora między Olkowiczem a ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim spełniał prezes Lato. Jednak ostatnio i jego stosunek wobec spółki rządowej uległ ochłodzeniu. Irytuje go obcesowe traktowanie jego i Olkowicza przez ministrów gabinetu Tuska przy jednoczesnym hołubieniu ludzi Herry.

- Nas odsyła się w kąt, a ich sadza w pierwszym rzędzie - wściekał się prezes Lato. - Mogą sobie wynajmować helikoptery, żeby z góry oglądać mistrzostwa. Inaczej ich nie zobaczą, bo to my jesteśmy organizatorami i biletów im nie damy - grzmiał po jednym ze spotkań z przedstawicielem rządu szef PZPN.

Kontrowersje budzą też wygórowane zarobki pracowników spółki rządowej. Prezes Herra inkasuje miesięcznie 35 tys. zł, a jego zastępcy po 30 tys. - Biorą tyle i nic nie robią - narzekają w PZPN.
Minister Drzewiecki w sobotę wrócił z Emiratów, gdzie szukał inwestorów na budowę hoteli na Euro 2012. Na razie nie pochwalił się efektami wizyty na Bliskim Wschodzie. Spółka przy PZPN też generować będzie wielkie środki. Pierwsza transza z UEFA ma wynieść aż 5 mln euro. Pieniądze te podzieli Olkowicz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ile weźmie Olkowicz?

+11 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jonasz (gość)  •

Olkowicz wyleciał z funkcji I sekretarza Komitetu Miejskiego PZPR w Białej Podlaskiej za przekręty finansowe, sprawę miała prokuratura, ale odstąpiła od ścigania na życzenie kumpla Olkowicz - I sekretarza KW PZPR w Białej Podl. Czesława Staszczaka. Ciekawe ile teraz przekręci z tych 5 mln euro?

odpowiedzi (0)

skomentuj