Menu Region

Burkina Faso: Zamach na hotel w Splendid. Zginęło co...

Burkina Faso: Zamach na hotel w Splendid. Zginęło co najmniej 27 osób [VIDEO] [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak AIP

Prześlij Drukuj
Wzrosła liczba ofiar zamachu na hotel w Burkina Faso. Ambasador Francji Gilles Thibault podaje, że zginęło 27 osób. Podczas obławy służby bezpieczeństwa uratowały 150 osób z 18 krajów i zlikwidowały 4 napastników – podaje agencja Reutera.

STORYFUL/x-news


Kilka godzin trwała obława na zamachowców w hotelu Splendid w stolicy Burkina Faso - Wagadugu (Afryka Zachodnia). Podczas szturmu służbom udało się odbić z rąk terrorystów 150 osób, w tym ministra służb cywilnych Clementa Sawadogu. Do przeprowadzenia zamachu przyznała się Al-Kaida Islamskiego Maghrebu. Z rąk terrorystów zginęło 27 osób. Kilkadziesiąt kolejnych ofiar przewieziono do szpitala.

Uzbrojeni napastnicy w piątek zaatakowali popularny wśród obcokrajowców hotel Splendid oraz pobliską popularną kawiarnię w Wagadugu, stolicy Burkina Faso w Afryce Zachodniej. Według BBC zamachowcy użyli do ataku prawdopodobnie samochodów pułapek, wypełnionych ładunkami wybuchowymi, które eksplodowały pod budynkiem. Do budynku miało wejść trzech lub czterech uzbrojonych mężczyzn. Odpowiedzialnością za atak obarcza się lokalną komórkę al-Kaidy.

Czterogwiazdkowy hotel Splendid w stolicy Burkina Faso znajduje się blisko międzynarodowego lotniska i jest popularny wśród obcokrajowców oraz zagranicznych pracowników ONZ. W listopadzie w kraju zostały przeprowadzone pierwsze wybory prezydenckie, a wcześniej, we wrześniu, miał miejsce zamach stanu na prezydenta Michela Kafando, który objął władzę zaledwie rok temu. Wcześniej urząd prezydenta przez 27 lat sprawował Blaise Compaore
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się