Menu Region

Rumunia otrzyma finansowe wsparcie z Unii Europejskiej

Rumunia otrzyma finansowe wsparcie z Unii Europejskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Po Węgrzech i Łotwie teraz Rumunia otrzyma finansowe wsparcie, by poradzić sobie z kryzysem. O wspólnej pomocy udzielonej przez Unię i Międzynarodowy Fundusz Walutowy poinformowała Komisja Europejska. Do ustalenia pozostaje jeszcze wysokość pożyczki.
To nie są fundusze z unijnego budżetu, bo tych Wspólnota nie może przeznaczać na doraźną pomoc. Te pieniądze Unia Europejska pożyczyła na międzynarodowym rynku i objęła je swoimi gwarancjami. Otrzymane wsparcie finansowe Bukareszt będzie musiał zwrócić, ale jest ono niskooprocentowane i bez dodatkowych opłat. Rumunia poprosiła o pomoc, by złagodzić negatywne skutki kryzysu, który może okazać się jeszcze bardziej dotkliwy.

Zgodnie z unijnymi przepisami, takie wsparcie finansowe nie może przekraczać 25 miliardów euro. Łotwa otrzymała w ubiegłym roku od Unii i Międzynarodowego Funduszu Walutowego 7,5 miliarda euro pomocy, natomiast Węgry prawie 20 miliardów euro. W przeszłości Wspólnota pomagała w ten sposób jeszcze Włochom - 16 lat temu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się