Menu Region

Ptasia grypa wróciła do Europy?

Ptasia grypa wróciła do Europy?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Niemczech wykryto pierwszy w tym roku w Unii Europejskiej przypadek ptasiej grypy. Groźną dla człowieka odmianę wirusa H5N1 znaleziono u dzikiej kaczki nad jeziorem Starnberger See w Bawarii.
Wirusem ptasiej grypy zarażona była kaczka, którą zastrzelono podczas polowania. Myśliwi poddali kontroli 35 upolowanych wówczas dzikich kaczek i 4 gęsi kanadyjskie. Badania wykryły u jednej z kaczek wirusa typu H5N1.

Polowanie odbyło się w styczniu tego roku. Dopiero dziś o przypadku poinformowała Komisja Europejska, którą zawiadomiły niemieckie władze weterynaryjne. Ponieważ od zdarzenia minęły prawie dwa miesiące, a wirusa wykryto u dziko żyjącego, a nie hodowanego, ptaka, działania zabezpieczające ograniczyły się do monitoringu okolicy, w której znaleziono zarażoną kaczkę.

Ostatni przypadek ptasiej grypy w Niemczech stwierdzono w październiku ubiegłego roku. W gospodarstwie pod Görlitz w pobliżu w granicy z Polską wykryto u jednej z kaczek wirusa H5N1.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się