Menu Region

Nie żyje Alan Rickman. Aktor zmarł w wieku 69 lat [VIDEO]

Nie żyje Alan Rickman. Aktor zmarł w wieku 69 lat [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aleksandra Gersz AIP

3Komentarze Prześlij Drukuj
Nie żyje słynny brytyjski aktor Alan Rickman, znany m.in. z filmowej serii o Harrym Potterze czy "Szklanej pułapki". 69-latek przegrał walkę z rakiem.

Cover Video/x-news


Alan Rickman zmarł w czwartek w Londynie. Informację o jego śmierci podała w czwartek jego rodzina. - Aktor i reżyser Alan Rickman zmarł na raka w wieku 69 lat. Był otoczony przez rodzinę i przyjaciół - napisali bliscy słynnego Brytyjczyka w oficjalnym oświadczeniu. Rickman był jednym z najsłynniejszych brytyjskich aktorów filmowych i teatralnych.

Największą światową popularność aktor zdobył dzięki roli profesora Snape'a w filmowych adaptacjach serii książek o Harrym Potterze J.K. Rowling. Rickman zagrał we wszystkich filmach o brytyjskim czarodzieju, które są jedną z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych serii filmowych w historii. Brytyjczyk wcielił się w także w Hansa Grubera w "Szklanej pułapce" w 1988 r. czy szeryfa Nottingham w "Robin Hoodzie: księciu złodziei" z 1991 r.

Zagrał także m.in. w adaptacji słynnej powieści Jane Austen "Rozważna i romantyczna", popularnej świątecznej komedii romantycznej "To właśnie miłość" czy mrocznym "Pachnidle: historii mordercy". Jedną z jego ostatnich ról był francuski król Ludwik XIV w "Odrobinie chaosu" z 2014 r.Rickman ma na koncie wiele nagród: m.in. Złoty Glob za tytułową rolę w filmie telewizyjnym "Rasputin", nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji za "Zimowego Człowieka" czy Baftę za Robin Hooda. Aktor był także aktorem teatralnym i członkiem prestiżowej Rolay Shakespeare Company.

Jedną z jego najsłynniejszych ról na deskach teatru, za którą był nominowany do nagrody Tony, był hrabia de Valmont w "Niebezpiecznych związkach" w 1988 r. Aktor był także właścicielem jednej z najsłynniejszych barw głosu w świecie kina.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Niezapomniany...

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Akka (gość)  •

Wielki żal, wielki szok i zaskoczenie...że odszedł akurat Alan Rickman, wspaniały aktor, którego role zawsze zapadały w pamięć, dobry człowiek i właściciel niezwykłego głosu.
Nigdy Pana nie zapomnę, dziękuję za wszystkie chwile wzruszenia.

odpowiedzi (0)

skomentuj

NIEZAPOMNIANY I PERFEKCYJNY

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777{*}{*}{*} (gość)  •

[*](*)(*)[*] .R.I.P {*}

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rak nie oszczędza nikogo.

+15 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Łezka się w oku kręci, a na co dzień twardy ze mnie facet. Głos tego gościa powodował gęsią skórkę i talent aktorski miał niebywały. Wielka szkoda.
W krótkim czasie to kolejny wielki artysta odchodzący zbyt wcześnie z powodu raka.
Zastanawiam się kto ma w tym interes, żeby nie doprowadzić do znalezienia skutecznej metody leczenia - i co ważne dla przyszłych pokoleń - ograniczyć tę dżumę XXI wieku. Ktoś kiedyś podał ile dla firm farmaceutycznych "warte" jest leczenie nowotworów. Niewyobrażalne pieniądze. Jestem w stanie uwierzyć, że szybkie i skuteczne leczenie ludzi chorych na nowotwory a także zmniejszenie ich powszechności byłoby możliwe, gdyby nie absurdalne pieniądze, jakie zarabia się na tym "biznesie".

odpowiedzi (0)

skomentuj