Menu Region

Policja podsłuchiwała dziennikarzy zajmujących się aferą...

Policja podsłuchiwała dziennikarzy zajmujących się aferą taśmową. Czym jeszcze zajmowało się BSW?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paula Radwanowicz (AIP)/TVN 24/X-News

2Komentarze Prześlij Drukuj
- Policjanci prowadzili czynności operacyjne wobec dziennikarzy - poinformował podczas środowej konferencji prasowej Komendant Główny Policji Zbigniew Maj. W ten sposób odniósł się do kwestii podsłuchiwania dziennikarzy, którzy ujawnili tzw. aferę taśmową w 2014 roku. ZOBACZ VIDEO.
1/2

(© Dariusz Gdesz / Polskapresse)


TVN 24/X-News

Maj poinformował, że na jego polecenie od dwóch tygodni audytorzy prowadzą kontrolę w Komendzie Głównej Policji. Kontrola wykazała, że zostały powołane dwie grupy operacyjne w celu wyjaśnienia tzw. „afery taśmowej”.

Pierwsza z nich, powołana decyzją ówczesnego komendanta głównego policji, powstała w czerwcu 2014 r. i pracowała w ramach struktur Centralnego Biura Śledczego Policji, a w jej skład wchodzili policjanci z CBŚP, Biura Spraw Wewnętrznych i Biura Służby Kryminalnej.

Druga pracowała od lipca 2014 r. i składała się wyłącznie z funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych. Szef Policji zaznaczył, że zakres działania drugiej grupy był dużo większy niż grupy pierwszej przy czym przyczyny jej powołania nie są znane.

Przyznał też, że audyt wykazał wiele uchybień dotyczących dokumentowania pracy operacyjnej, a także błędy w prowadzeniu rejestru kontroli korespondencji.

Wyniki pracy audytorów dały podstawy do wszczęcia postępowań dyscyplinarnych w stosunku do siedmiu policjantów, a także kilku, których nie można już wszcząć w wyniku przedawnienia zarzutów.

KGP stwierdził też, że w stosunku do dziennikarzy były prowadzone czynności operacyjne. - Chcę rozwiać wątpliwości i powiedzieć wyraźnie, że w stosunku do dziennikarzy i ich najbliższych były stosowane formy pracy Policji - zaznaczył.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

a co na to Petru ?

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sowa i przyjaciele (gość)  •

a co na to Petru ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

tak działały ośmiorniczki...

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

a to (gość)  •

dopiero początek końca, 8 lat condominium. gdzie wtedy byli koledzy i reporterzy bez granic?

odpowiedzi (0)

skomentuj