Menu Region

Indonezja: Seria eksplozji i strzelanina w Dżakarcie. Jest...

Indonezja: Seria eksplozji i strzelanina w Dżakarcie. Jest kilkanaście ofiar śmiertelnych [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak/RUPTLY/X-News

1Komentarz Prześlij Drukuj
Tragicznie rozpoczął się dzień w stolicy Indonezji, Dżakarcie. W wyniku serii eksplozji bomb w centrum miasta i strzelaniny pomiędzy napastnikami, a policjantami zginęło sześć osób. Śledczy próbują ustalić kto stoi za zamachami – podaje agencja Reutersa. ZOBACZ VIDEO.
  • Strzelanina w Dżakarcie
  • Strzelanina w Dżakarcie
  • Strzelanina w Dżakarcie
  • Strzelanina w Dżakarcie

RUPTLY/X-News

Krwawe wydarzenia rozegrały się w czwartek rano w centrum handlowym, kawiarniach, sklepikach, a także w pobliżu ambasady Turcji i Pakistanu. Na miejsce wysłano setki snajperów i innych oficerów bezpieczeństwa, niektórzy z nich dostali do dyspozycji pojazdy opancerzone.

Łącznie doszło do sześciu eksplozji. Zginęło sześć osób – trzech policjantów i trzech cywilów. Wśród ofiar znajdują się cudzoziemcy m.in. jeden Holender. Nie jest jednak jasne, czy mężczyzna zginął, czy został ranny. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji śmierć poniosło także czterech napastników.

W strzelaninie z funkcjonariuszami brało udział czternastu uzbrojonych napastników. Policja podejrzewa, że za co najmniej jeden z wybuchów odpowiada zamachowiec- samobójca. Media tymczasem podają, że napastników mogło być aż trzech.

Indonezja obawia się zagrożenia ze strony bojowników z Państwa Islamskiego. Antyterroryści aresztowali w ostatnim czasie wiele osób podejrzanych o współpracę z dżihadystami. Jak przyznał w rozmowie z dziennikarzami rzecznik policji Anton Charliyan, islamiści wielokrotnie grozili władzom państwa.

Charliyan podkreślał jednak, że wciąż nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za czwartkowy zamach. Przyznał, że póki co nic nie wskazuje na winę bojowników z Państwa Islamskiego.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Zbrodnia

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

abcd (gość)  •

Wyszukaj w sieci:

"Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

odpowiedzi (0)

skomentuj