Menu Region

Mężydło: Zamach na media publiczne to demonstracja. Na...

Mężydło: Zamach na media publiczne to demonstracja. Na szczęście mamy też media prywatne

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Czupryn

20Komentarzy Prześlij Drukuj
Mężydło: Zamach na media publiczne to demonstracja. Na szczęście mamy też media prywatne Mężydło: Zamach na media publiczne to demonstracja. Na szczęście mamy też media prywatne

(© Fot. Bartek Syta)

O przyszłości Platformy Obywatelskiej, Jarosławie Kaczyńskim, publicznych mediach i zachwianych filarach demokracji mówi poseł PO Antoni Mężydło, w rozmowie z Anitą Czupryn.
Pan Grzegorz Schetyna będzie dobrym przywódcą Platformy?
Tak. Polityka jest dziedziną praktyczną, a on ma duże doświadczenie. Wydaje mi się, że lepszego kandydata w tej chwili Platforma Obywatelska nie ma.

On jest jedynym kandydatem.
Pozostali wycofali się zapewne ze względu na to, że nie widzieli większych szans na sprawne przeprowadzenie Platformy w tym trudnym okresie. A Grzegorz Schetyna brał czynny udział w tworzeniu Platformy Obywatelskiej i kiedy odnosiliśmy sukcesy. Pełnił różne funkcje: był skutecznym szefem klubu, marszałkiem Sejmu i ministrem. Był także bardzo sprawnym sekretarzem generalnym partii.

Ale czy to jest człowiek, który ma pomysł na Platformę, człowiek idei, który roznieci płomień i przyciągnie wyborców, bo o to chyba chodzi?
Na pewno o to chodzi, ale Grzegorz Schetyna znalazł się w sytuacji trudnej: PiS wygrało wybory i będzie nadawało ton polskiej polityce. Natomiast większość opozycji jest nieskażona władzą, co szczególnie podkreślają, no bo każdy, kto rządzi podejmuje często trudne, ale konieczne decyzje, ale także popełnia błędy. Bezwzględnie trzeba jednak powiedzieć, że naszymi sukcesami ekonomicznymi chwalić się nie możemy, chociaż autostrady zaczęły się budować dopiero za Platformy, w sposób tak widoczny. Trzeba znaleźć inny sposób dotarcia do wyborców.

Podobno pan Siemoniak nie miał dużego wsparcia. Podobno i pan Donald Tusk mu tego wsparcia nie udzielił. Teraz zostanie pierwszym wiceprzewodniczącym?
Nie wiem. Siemoniak reprezentował poważną część Platformy. Wiadomo, jakie postacie go popierały, więc myślę, że już dzięki temu zasługuje na to, by mieć wysoką pozycję w strukturze organizacyjnej i stanowisko. Teraz Grzegorz Schetyna musi utrzymać jedność Platformy. To jest najważniejsze. Zresztą często jest tak w polityce, że ze względu na wyzwania stojące przed nami zapomina się o niektórych sprawach z przeszłości i to powinno Schetynę cechować, jako zwycięzcę wyborów na przewodniczącego.

A pani Ewa Kopacz? Wzięła na siebie odpowiedzialność za przegrane wybory i nie ona będzie pierwszą wiceprzewodniczącą w partii. To jej kolejna porażka?
Nie wiem, czy Ewa Kopacz wciąż będzie pierwszą wiceprzewodniczącą PO. Po przegranych wyborach na szefa klubu zrezygnowała z wszystkich ofert, jakie zostały jej w klubie złożone.

A jakieś oferty były składane?
Na pewno miała ofertę przejścia do komisji zdrowia, Platforma chciała ją tam wysunąć, do prezydium komisji. Zrezygnowała.

Po byciu premierem taka oferta nie jest zbyt atrakcyjna, musi Pan przyznać. Część polityków w samej PO mówi, że pani Ewa Kopacz sama się trochę do tej swojej klęski przyczyniła. Zawaliła kampanię, popełniła błędy przy układaniu list wyborczych.
Ja bym już nie rozliczał. Dzisiaj powinniśmy patrzeć w przyszłość. Oczywiście, wiadomo, dlaczego przegraliśmy, ale...

No, właśnie, dlaczego?
Przecież my te wybory mogliśmy wygrać łatwiej niż drugą kadencję ze względu na to, że świetnie układał się kalendarz - mieliśmy wybory prezydenckie. Ale stało się inaczej. Wybory prezydenckie przyczyniły się do tego, że nie wygraliśmy parlamentarnych. Łatwiej byłoby nam wygrać tą trzecią kadencję ze względu na to, że Bronisław Komorowski miał dużą szansę wygrać wybory prezydenckie. To byłby dla nas bonus w kampanii parlamentarnej.
1 3 4 »
20

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

777

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777że kupa ludzi na świecie nie ma wypasionego smartfona ani BRYKI ZE SKURY LEMINGA (gość)  •

W roku 1791 gdy obóz patriotyczny chcąc ratować Rzeczpospolitą uchwalił Konstytucję 3 MAJA koalicja zdrady narodowej powołując się na łamanie praw wolności szlacheckiej zwrócił się do Prusaków i Moskali o pomoc w obaleniu nowych praw. Zakończyło się to 123-letnią niewolą. Dzisiaj koalicja zdrady narodowej PO-PSL-Nowoczesna-KOD postępuje tak samo. Chcąc obalić demokratycznie wybrane władze i zablokować zmiany służące naprawie RP zwraca się do swoich panów z UE o interwencję i pomoc

Polacy przejrzeli na oczy i zobaczyli, że PO to partia karierowiczów, celebrytów, lawirantów i lobbystów. PO nigdy nie myślało o Polsce jak o ojczyźnie a o Polakach jak o rodakach. Wy pogardliwie patrzycie na Polskę i Polaków jako na łatwy łup na którym można szybko się wzbogacić i tanią siłą roboczą na karkach której robi się karierę w Brukseli.

Do niektórych, nawet dostaną po łbie tą kupą kamieni, nie dociera do czego doprowadzili. Kapitaliści ze świata zrobili niewolniczy grajdołek w którym Państwa padają w kolejności zależnie od "zaangażowania" w "zbawienną" giełdę. Poprawnie polityczne feministycznodewianckie lewactwo zaś stworzyło w dużej części europy feministyczny dewiancki i afromuzułmański kołchoz. PO i reszta oświeconego towarzystwa usilnie pracuje by i w Polsce zagosciła na stałe przewodnia rola jedynej właściwej władzy z jedynym właściwym światopoglądem. Obywatele europejskich krajów chowają sie po domach, siedzą niczym w więzieniu. Po ulicach biegają, rozwydrzeni biedni uchodźcy napadając i grabiąc od czasu do czasu podkładając bombki pod choinkę a jedyna właściwa władza staje twardo w obronie zdobyczy demokracji, czyli ośmiorniczek i zabawia się nowymi procedurami, jak wynika z wypowiedzi bez zebranej wiedzy i demokratycznie, publicznie gnoi kraj, któremu nie odpowiadają wiernopoddańcze pokłony. Im wolno pohukiwać, wolno robić z Polski "kryminalistów" . My nie mamy żadnego prawa poza przytakiwaniem inaczej wprowadzą nowe, kolejne procedury. P...dolę taką władzę i taką praworządność !

Dorobek

Już oceniłeś tę opinię. +2 / 0
Autor komentarza nie dodał zdjęcia

matejek (gość) • 14.01.16, 04:28:07

''Z oburzeniem i żalem patrzę, jak PiS niszczy dorobek ostatnich dziesięcioleci''
bez przesady panie Cimosjewicz
przecież wszyscy* wiedzą, że już mniej niż 10% zostało do rozkradzenia i rozpiep...
więc odpuśćcie już te pare procent
a jeśli boicie się o tył, to macie przecież tyle z tego dorobku, że ...
pssss
umawiamy się, że o bogactwach naturalnych nic nie wiemy;)
no bo z czegoś trzeba będzie tę 'kamieni kupe' postawić na nowo
/tylko k...a kto nam pozwoli! - jak 'dorobek' tak wielki?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Andrzejej na pierwszym planie

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gzk (gość)  •

Oto KOD https://youtu.be/L47J4I522og

odpowiedzi (0)

skomentuj

Mężydło

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

STRACIŁ NIE TYLKO WŁOSY (gość)  •

ale i rozum będąc w bliskim kontakcie z PO przez 8 lat. Zdradki tak mają.
Demokracja kojarzy mu się z rządem PO-Psl.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Szczególny nadzór KE jest konieczny nad organem łącznym "PZPR-KOD" i niewątpliwie nad "GW"

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

i zanim piśmidło nie odsprzeda się "Der Spiegel" i w niego przepoczwarzy (gość)  •

W istocie jest istną grandą zaistniała sytuacja, ażeby niszowe piśmidło, wraz z kilkoma zausznikami z PO, stawiało cały polski rząd do raportu przed jakimiś komisarzami. I rząd wybrany przez społeczeństwo demokratycznie i to w XXI wieku.

50 lat polskie rządy musiały na kolanach do komisarzy z gwiazdkami na pagonach w Moskwie. Obecnie, kolejne 50 lat mają do duo komisarzy Bieńkowska & Tusk w Brukseli... Czy to jest właściwa swoboda i demokracja, panie Mężydło?

Pod link o tym, jak to niektórzy Polskę opluwają, przesiadując w TVP na etatach za pieniądze podatników. Aby móc video link obejrzeć należy wśród materiału video przesunąć się na tytuł "Umstrittene Reformem in Polen". Następnie, kliknąć na pozycję i odczekać reklamę. www.rtl.de/cms/news/rtl-nachtjournal.html

Natomiast w niedzielnym papierowym wydaniu niem. „Welt am Sonntag” było tak: (...) Dziennikarka TVP Info Karolina Lewicka żali się w niemieckim dzienniku na nowy rząd PiS … Jestem atakowana za swoją niezłomna postawę ... Nie chce tu mówić o sobie i swoich uczuciach. Przecież chodzi o sytuację polityczną w kraju ... Prawicowe media zrobiły ze mnie główny przedmiot hejtu … Nie zmienię jednak sposobu w jaki wykonuje swój zawód (... )

Czyli co, panie Mężydło, tak ma wyglądać, bo i wygląda, lojalny wobec swojego kraju obywatel? To jest granda, a nie lojalny obywatel!

A zresztą, panie Mężydło, o co ten cały jazgot jest? Czyż tylko o to, że nowa TVP będzie emitowała na Europę prawdziwe informacje? I znacznie ich więcej niż czynią to inne stacje. I przecież są nad Wisłą media niemieckie, i to licznie. Więc o co chodzi?

Jak nowa TVP zejdzie w końcu z partyjnej propagandy, tudzież z lewicowej myśli Michnika - mawia się iż jedynej właściwej, bo lewackiej - wówczas również i media prywatne skończą ze swoją lewicową partyjną propagandą. Widz będzie i od tych mediów oczekiwał jakości i prawdy! Więc wszystko jest na właściwej drodze, panie Mężydło. I mało takich, co uważają przeciwnie!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jaki zamach co ten typ bredzi ?!

+10 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Każda władza układa media pod siebie (gość)  •

Tak było ,jest i będzie . Platfusy nie tylko zawłaszczyły media ,ale są popierane w mediach swoich berlinskich mocodawców .Nie ma większego zamachu od szkodników z platformy ,donoszących na własny kraj ,bo przegrali wybory

skomentuj

skoczek

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

b4 (gość)  •

Przecież ten Mężydło to "skoczek'' przeszedł onegdaj z PiS-u do Platformy aby sobie życiowo polepszyć. A tu masz ... nici z tego.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie wstyd?

+12 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sten (gość)  •

Jak PO i Komorowski robili zamach na media publiczne, to Panu nie przeszkadzało? Komorowski wymienił po śmierci L. Kaczyńskiego całą KRRiTV. Po cichu. Zwolnili też z pracy kilkunastu niewygodnych dziennikarzy. A teraz lament, że PiS robi to samo? Nie wstyd Panu?

odpowiedzi (0)

skomentuj

ja swoje mężydło

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kroton  •

mam zawsze pod kontrolą ,wyciągam w wyjątkowych sytuacjach ,,a tu patrzajcie narody Platforma obnosi się i pokazuje.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Te panie od "mgły medialnej"?

+14 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gyros (gość)  •

Gdzie pan był jak podsłuchiwali dziennikarzy i ich rodziny? Demokrata się znalazł. Idź Pan na szczaw... Z Andrzejkiem H. ( ztym ze zdjęcia). Nawet pasujecie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

dobrze powiedziane: macie media prywatne i od publicznych wam wara!

+14 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

precz z propagandą (gość)  •

media publiczne? zostawcie społeczeństwu.

skomentuj

szkoda

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

że sam tego nie stosował (gość)  •

hipokryta do kwadratu

odpowiedzi (0)

skomentuj

Na szczęście !

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lakimen (gość)  •

Na szczęście, też tak myśleli Niemcy. Jesteśmy w ogóle szczęściarzami. Praworządna unia wyjatkowo praworządnie zamiast sprawdzić zarzuty i jeśli wyjdą nieprawidłowości dopiero alarmować, urządziła wrzask na cały świat gnojąc Polskę wizerunkowo i pewnie materialnie też. I to całkowicie bezkarnie ! To sa profesjonalne, demokratyczne i wszystkie och i ach procedury cywilizowanej unii. A kiedy dotrze do tych brukselskich kołchoźników jak pogwałcili praworządność to nie będzie miejsca na przyznanie sie do błędu ale będziemy oskarzeni o byle co aby ich było na wierzchu. Jakże szczesliwy opozycjonisto .nowoczesny peło z zawsze i wszedzie pls-em.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »