Menu Region

Poseł Nowoczesnej też nie skończył studiów. A przed wyborami...

Poseł Nowoczesnej też nie skończył studiów. A przed wyborami mówili inaczej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska Zdjęcie autora materiału

Malwina Gadawa

223Komentarze Prześlij Drukuj
Choć przed wyborami Nowoczesna zapewniała, że jej wrocławski lider - Krzysztof Mieszkowski - skończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, teraz wyszło na jaw, że w rzeczywistości jest jedynie absolwentem liceum. To już kolejny podobny przypadek. Kilka dni temu ujawniliśmy, że przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi wyborców w błąd wprowadzała też liderka Prawa i Sprawiedliwości Mirosława Stachowiak-Różecka. Ona też zapewniała, że ma wyższe wykształcenie, a tak naprawdę skończyła tylko liceum.
1/5

Krzysztof Mieszkowski był wrocławskim liderem Nowoczesnej w wyborach w 2015 roku. Zdobył mandat posła

(© Pawel Relikowski / Polska Press)

Informacja o tym, że Krzysztof Mieszkowski, dyrektor Teatru Polskiego, ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim wielokrotnie w oficjalnych materiałach podawała Nowoczesna, której liderem był Mieszkowski. Takie informacje można znaleźć m.in. na oficjalnej stronie ugrupowania, jak i na profilu Nowoczesnej na Facebooku. Mieszkowski nigdy dotąd tej informacji nie prostował.

Dopiero teraz, gdy został posłem, na oficjalnej stronie Sejmu podał, że w rzeczywistości ma wykształcenie średnie-ogólne. W 1976 roku skończył jedynie XIV Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu.

- Nie skończyłem studiów - przyznaje Mieszkowski w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl. - Nigdzie takich informacji nie podawałem. Nie wiem, skąd wzięły się w materiałach Nowoczesnej. To jest jakieś nieporozumienie - zarzeka się.
- Studiowałem kulturoznawstwo, ale nie napisałem pracy magisterskiej, więc nie skończyłem studiów - przyznaje dyrektor Teatru Polskiego. - Od 10 lat jestem dyrektorem teatru i tam wszystkim doskonale jest znane moje wykształcenie. Nie wiem skąd informacja na stronie Nowoczesnej o ukończeniu studiów - mówi poseł. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Mieszkowski informuje o tym, że "studiował kulturoznawstwo w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego", ale nie pisze, że skończył studia.

Skąd więc informacja o wyższym wykształceniu w oficjalnych materiałach Nowoczesnej? - Nie wiem - przyznaje szczerze Waldemar Olik, ówczesny pełnomocnik Nowoczesnej na Dolnym Śląsku. - Działaliśmy zbiorowo. Ja nie wiem, jakie wykształcenie ma pan Krzysztof Mieszkowski, trudno teraz odpowiedzieć na pytania kto to wpisał i dlaczego - dodaje Waldemar Olik.

To już drugi ujawniony przez nas w ostatnim czasie przypadek wprowadzania wyborców w błąd w kwestii wykształcenia kandydatów. Niedawno ujawniliśmy, że wbrew zapewnieniom składanym zarówno przed wyborami prezydenta Wrocławia w 2014 roku, jak i wyborami parlamentarnymi w 2015 roku, studiów nie ukończyła też posłanka PiS, Mirosława Stachowiak-Różecka. Ta w rozmowie z nami przekonywała, że była przekonana iż nie broniąc pracy dyplomowej ale zdając pozostałe egzaminy mogła mówić o wyższym wykształceniu. Kliknij i przeczytaj więcej na ten temat


223

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Zapracowany

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Hania (gość)  •

Dyrektor Mieszkowski był tak zapracowany , że nie miał czasu sprostować nieprawdziwych informacji na temat swego wykształcenia , a raczej jego braku.
Protestującym niektórym aktorom przypomnę sentencję dyrektora Dejmka: aktorzy są od grania , jak d... od s....ia

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ile studiował?

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

K111 (gość)  •

Studiował, ale jak daleko zaszedł? Kwaśniewski twierdził, że ma tytuł mgr, a nie miał absolutorium. Posłanka "była przekonana iż nie broniąc pracy dyplomowej ale zdając pozostałe egzaminy mogła mówić o wyższym wykształceniu" i dobrze myślała - jest uchwała Sądu Najwyższego na ten temat (absolutorium=wyższe wykształcenie), powoływała się na nie p. Waniek jako szefowa kampanii Kwaśniewskiego, ale wtedy na Uniwersytecie Gdańskim sprawdzili, że nie zaliczył ostatniego roku i nie ma absolutorium.

odpowiedzi (0)

skomentuj

tytuł nie czyni człowiekiem

+1 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Człowiek (gość)  •

Tytuł nie ma żadnego znaczenia. Nie jeden profesor jest gamoniem. Odczepcie się od ludzi bez tytułu. Ważna jest wiedza, profesjonalizm i doświadczenie. Pan Mieszkowski jest na pewno odpowiednim człowiekiem na stanowisko dyrektora. Pewnie mu zazdrościcie nieudaczniki.

skomentuj

tytuł nie ale kłamstwo sporo mówi

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

O pośle

odpowiedzi (0)

skomentuj

do gamonia bez tytułu

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wrocek (gość)  •

w hierarchii zawodowej "gamoniu" tytuł ma znaczenie a jeszcze jak za tym idzie ogromna wiedza to tym bardziej. Natomiast przy obsadzaniu stanowisk opłacanych z podatków trudno sobie wyobrazić aby osoby bez wykształcenia z synekurą li tylko partyjną czy kolesiowską obejmowały tak ważne stanowiska jak dyrektor teatru w mieście wojewódzkim. Jeżeli pan Mieszkowski jest taki dobry w swoim fachu niech założy teatr swój prywatny, finansuje go z własnej kieszeni i sam nim zarządza. Wówczas nie powiem ani słowa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nasz lokalny talent.

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lukiz (gość)  •

Nasz wrocławski Manzoni. Jak ten włoski artysta, ma podobny związek z kulturą i sztuką.

odpowiedzi (0)

skomentuj

mam kolegów w SLD na MATEJKI

+12 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tajemnica sukcesu (gość)  •

Maja zawsze darmowe bilety od Mieszkowskiego. Zaloze sie ze takich jest znacznie więcej. Potem mu pisza niziemski recenzje

odpowiedzi (0)

skomentuj

cieszmy się

+13 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gandolph (gość)  •

gdyby miernota skończyła studia, to zamiast pornografii mielibyśmy orgię Ramzesa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Z teatru chciał zrobić burdel ! Stosownie do posiadanego wykształcenia !

+17 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Dewaret (gość)  •

Jeszcze gamoń bierze forsę za dyrektorowanie ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

kłamstwa przedwyborcze

+11 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wrocek (gość)  •

Już po wyborach więc i nie ma o co robić halo a do następnych ludzie zapomną niektórzy zrobią jakiś fakultet.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dyrektor teatru ze średnim?

+16 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Student (gość)  •

Więc po co ja studiuję jak dyrektorem państwowego teatru może stać chłop po zwykłym LO...

skomentuj

niestety, ja lubię go.

0 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

PsedSkołą - tez byłam Carodziejką (gość)  •

ty studiujesz coś po to abyś nie był aż tak głupi jak jesteś bez studiowania tego co studiujesz. chłop, jak sam wiesz, po liceum ani be ani me, musowo mu na studia iść, to może kiedyś przewodniczącym gminnym zostanie.
A niektórzy juź od przed-szkola... i pewnie Pan Mieszkowski właśnie tym się różni od ciebie. I może to jakieś własne zaniedbania kulturalne nie pozwalają ci tego zrozumieć, dlaczego ty bez studiowania...eee tam nic wielkiego ...tylko ani be ani me!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Malwina Gadawa

+6 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krasnal Wyjebgałek (gość)  •

No no, Pani Malwino, cóż za śledztwo dziennikarskie - Marcin Kącki byłby z Pani prze dumny.
A tak na poważnie, to mam wrażenie, że musi Pani zrobić bardzo poważny reality check,
na Pani miejscu bym się wstydził. Czy tak według Pani wygląda "dziennikarstwo" ?
Proszę zerknąć na komentarze poniżej, następnie zastanowić się czy taki efekt miała Pani na myśli ? Hejt, jad, klikanie, komentarze, 5 zablokowanych reklam przez ABP ? Tego Panią nauczono na studiach wyższych czy też ma Pani tylko licencjat, a może tylko wykształcenie średnie ?
Proszę zerknąć w lustro i odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące sensu pracy jako dziennikarka
Gazety Wrocławskiej.

skomentuj

..

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jamci (gość)  •

Jeśli napisałaby o jakimś pośle pis, to zesrałbyś się ze szczęścia jaki super artykuł.

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Peryskop Krakowski (gość)  •

To się najpierw zdarzyło Kwaśniewskiemu "dyplom sryplom" gozrzej że jego żona Jolanta i on sam twierdzili że dyplom Kwaśniewski ma...Dziś to już normalka wieliu ministrów studiów nie ma ale ego nie ukrywają, mają średnie wykształcenie i doświadczenie w polityce -:)Ale jeśli dyplomu nie ma minister prezydencki W. Kolarski - prezydent z doktoratem i bez zarzutu. No cóż każdy chyba musi mieć swoją szarą eminencję(mierny ale wierny! I muszą sie pogodzić wyborcy prezydenta choć szkoda Polski.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 15 »