Menu Region

Ukraina prosi Rosję o 5 miliardów dolarów kredytu

Ukraina prosi Rosję o 5 miliardów dolarów kredytu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Rosja otrzymała oficjalną prośbę rządu Ukrainy o udzielenie kredytu w wysokości 5 miliardów dolarów. Rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin poinformował, że decyzja odnośnie pożyczki nie została jeszcze podjęta.
Kudrin zaznaczył, że Rosja jest wciąż w dobrej sytuacji, jeśli chodzi o jej rezerwy walutowe, który, według ministra przy obecnej koniunkturze na rynkach światowych wystarczy na 2,5 roku.

Tymczasem Giełda Moskiewska zakończyła dzisiejsze notowanie najwyższym od listopada zeszłego roku wzrostem wartości akcji. Podstawowe indeksy giełdowe RTS i MICEX wzrosły odpowiednio o 10 i 9 procent.

Najwięcej - bo około 25 procent - wzrosły ceny akcji firm chemicznych. Akcje Gazpromu i firmy naftowej Łukoil zdrożały o 10 procent.

Media poinformowały, że na dobrą kondycję moskiewskiej giełdy wpłynęły wzrosty cen ropy na rynkach światowych i umocnienie wartości rosyjskiej waluty. Rubel podrożał wobec euro o 74 kopiejki, zaś wobec dolara o 71 kopiejek, czyli mniej więcej o 7 groszy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Bnkrut

+1 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Niemilec (gość)  •

Gdzie jest nasza dyplomacja, szkoda że nie pamietamy o zasadzie obowiazujacej w pewnym Płacyku co stoi w Londynie, Przyjaciól mamy tam gdzie jest nasz interes.

odpowiedzi (0)

skomentuj