Halicki: Argumentacja prezydenta w sprawie weta jest...

  Halicki: Argumentacja prezydenta w sprawie weta jest niewiarygodna

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki uważa, że argumentacja prezydenta w sprawie weta do ustawy oświatowej jest niewiarygodna. Lech Kaczyński tłumaczył, że kryzys gospodarczy nie jest najlepszym okresem do przeprowadzania reformy oświaty.
  Andrzej Halicki jest zdziwiony taką decyzją. Jak tłumaczy poseł PO Lech Kaczyński jako członek rządu Jerzego Buzka akceptował ówczesną nowelizację ustawy o systemie oświaty, która prowadziła do upowszechnienia średniego szczebla wykształcenia wprowadzając gimnazja. Dlatego i tym razem - według posła Halickiego - powinien popierać objęcie spójnym systemem edukacyjnym również sześciolatki.

  Z kolei Paweł Poncyljusz z PiS podziela wątpliwości prezydenta w sprawie obniżenia obowiązku szkolnego do 6 lat.
  Jego zdaniem, rządowe propozycje nie mają wiele wspólnego z realiami. Widać to doskonale na przykładzie Warszawy, w której wielu rodziców nie ma wyboru, jaki ma gwarantować ustawa, i są zmuszeni posłać już w tym roku swoje sześcioletnie dzieci do szkoły - tłumaczy poseł PiS.

  Szef klubu Lewicy Wojciech Olejniczak już zapowiedział, że jego klub będzie głosował za odrzuceniem weta. Jak podkreślił w czasie kryzysu państwo tym bardziej powinno być aktywne w zakresie edukacji.
  Nowelizacja ustawy o systemie oświaty jest 16 ustawą zawetowaną przez Lecha Kaczyńskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo