Menu Region

Paweł Piskorski: Nie ma jednoznacznego lidera opozycji....

Paweł Piskorski: Nie ma jednoznacznego lidera opozycji. Wciąż trwa rywalizacja o to miano

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agaton Koziński

7Komentarzy Prześlij Drukuj
Piskorski: Podejrzewam, że lidera opozycji poznamy najwcześniej za dwa lata, dziś możemy mówić o przymiarkach do tej funkcji Piskorski: Podejrzewam, że lidera opozycji poznamy najwcześniej za dwa lata, dziś możemy mówić o przymiarkach do tej funkcji

Piskorski: Podejrzewam, że lidera opozycji poznamy najwcześniej za dwa lata, dziś możemy mówić o przymiarkach do tej funkcji (© Bartek Syta)

Grzegorz Schetyna najpierw umocni swą władzę w Platformie. Dopiero potem zacznie umacniać pozycję polityczną partii. Na razie PO wciąż tkwi w sporze personalnym - mówi Paweł Piskorski.
Kto jest dziś liderem opozycji?
Nie ma jednoznacznego lidera, trwa rywalizacja o to miano.

Kto o nie walczy?
Dziś widać, że prowadzi Ryszard Petru - ale przede wszystkim dlatego, że Platforma ciągle tkwi w sporze personalnym o przywództwo w partii i jest bardzo podzielona.

Ten spór w PO właśnie się zakończył - nowym szefem partii zostanie Grzegorz Schetyna.

Wiemy to - ale Schetyna ciągle tym przywódcą nie jest, dopiero nim zostanie. Cały czas nie ma tytułu do zwoływania konferencji prasowych, nie prowadzi posiedzeń zarządu partii, nie jest w stanie nadać dynamiki jej działaniom. Poza tym proszę pamiętać, że nowy przewodniczący będzie musiał pracować ze starym zarządem - w którym on nawet nie zasiadał. Nie ma komfortu polegającego na swobodzie doboru sobie współpracowników. Musi kooperować z grupą osób, które wcześniej starały się go wyeliminować.

Pewnie dość szybko wypracuje z nimi zasady współpracy.
Ale jeszcze przynajmniej przez chwilę sytuacja będzie się tasowała, co z kolei sprzyja Petru. Jest mu tym łatwiej, gdyż jego partia nie jest obciążona zarzutami, które spadają pod adresem Platformy, także - przynajmniej na razie - jest górą. Ale na pewno nie jest to finał wyścigu.

NOWOCZESNA „ZJADA” PLATFORMĘ [WIDEO]


Tylko co właściwie takiego robi Petru, by prowadzić? Przecież poza krytyką PiS-u on nie zrobił nic. Aż się prosi, by krzyknąć o nim: lider jest nagi.
Petru ma mnóstwo ograniczeń, a głównym jest mały klub poselski. Ale dziś wyznacznikiem pozycji politycznej nie jest liczba składanych projektów, gdyż parlament i tak obraduje tylko nad projektami PiS-u. Liczy się co innego.

Dobrze skadrowane ujęcie w telewizji?
Wiarygodność w wytykaniu PiS-owi jego uchybień. Platforma nie ma do tego mandatu, gdyż sama wcześniej robiła to, co teraz PiS - sprawa z powołanymi nadwyżkowo sędziami Trybunału Konstytucyjnego jest tego najlepszym dowodem. Jeśli PO rozwalała system OFE, to trudno teraz uznać ją za wiarygodnego obrońcę tych jego resztek, gdy PiS będzie próbował je przejąć.

Takie odium będzie Platformie ciążyć jeszcze bardzo długo.
Ale jest też dużo czasu. Przede wszystkim nie spodziewam się, aby doszło do przedterminowych wyborów - a więc skład nowego Sejmu poznamy za prawie cztery lata.

Podejrzewam, że lidera opozycji poznamy najwcześniej za dwa lata, dziś możemy co najwyżej mówić o przymiarkach do tej funkcji. W tym okresie wiele się może zmienić.
1 »
7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

porada darmowa

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kroton  •

o przywództwo niech zagrają w ruletkę ,ten kto wygra 200razy zostanie wodzem.Widzę przed panem Piskorskim wielką przyszłość.

odpowiedzi (0)

skomentuj

panie Piskorski, trzeba być wyjątkowym żonglerem, ażeby tak móc przez 25 lat pływać z organem SD

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

I który nigdy na zewnątrz nie widocznym, i oprócz pana masywnej postaci (gość)  •

Ale pływanie nie przychodzi przecież bez sprytu i inteligencji pływaka. I dlatego, naprawdę nie można zrozumieć pana zmartwień stricto nad rolą PO i nad osobnikiem, który PO ma poprowadzić. Jednak PO ma poprowadzić ku czemu, kiedy PiSu rządzenie skończy się nie prędzej, jak za dwie kadencje, i co w rewanżu kadencji PO. Czyli PO jest przez kolejne lata całkowicie zbyteczną, i naturalnie, oprócz towarzystwu w niej nagromadzonemu. PO, po 8 latach własnego rozgardiaszu i chaosu, musi udać się na skuteczną resocjalizację. Natomiast co do samego Petru, to i wtedy, PZPR jest i było jedno! Jak zresztą, jedno SD przy PZPR. Jednak PO chyba w tymże organie jeszcze nie jest, a jeśli, to na pewno nie w całości.

odpowiedzi (0)

skomentuj

on wazy chyba ze 200 kg

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wa (gość)  •

Bieda i glod w tej opozycji

odpowiedzi (0)

skomentuj

niech żyje!

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Prokurator (gość)  •

Ten gość powinien zostać jednocześnie królem Polski, jej prezydentem i premierem. Po prostu jak ktoś ma takie szczęście wygrać 200 razy pod rząd w ruletkę za max stawkę, to zasługuje na takie zaszczyty.

odpowiedzi (0)

skomentuj

?

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

121 (gość)  •

TVPetru twierdzi, że nie ma w Polsce medialnego pluralizmu...

odpowiedzi (0)

skomentuj

a kto to Piskorski?

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

widać, że gruby (gość)  •

i pamietam, że była afera finansowa w Warszawie z tym osobnikiem. W polityce lata świetlne poza partiami, które mają choc cień wpływu na rzadzenie Polską.
Jan Maria "Niemcy mnie biją" już się znudził?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pytanie

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Władysław (gość)  •

Czy Agata to żeńska forma Agatona?

odpowiedzi (0)

skomentuj