Menu Region

Berlin ma być uprzejmym miastem

Berlin ma być uprzejmym miastem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Władze Berlina rozpoczynają kampanię uprzejmości, która ma pomóc w zerwaniu z dotychczasowym wizerunkiem miasta. W całych Niemczech mieszkańcy stolicy często uchodzą bowiem za ludzi niesympatycznych, wręcz gburowatych.
W akcję zaangażowało się dobrowolnie około tysiąca policjantów i dwóch tysięcy pracowników komunikacji miejskiej, a także taksówkarze, kelnerzy i urzędnicy.

Chętni otrzymają znaczek z literą "i", oznaczający, że gotowi są udzielić pomocnych informacji. Policjanta lub kierowcę autobusu będzie można zapytać o drogę, bez narażania się na nieprzyjemności. Berlińczycy są bowiem powszechnie uważani za gburów, a znane w całych Niemczech określenie "berlińska gęba" jest symbolem nieuprzejmości.

Nawiązując do hasła, Senat Berlina nadał swojej akcji motto "Z sercem i z gębą". Kampanii uprzejmości pracowników sektora publicznego mają towarzyszyć plakaty i pocztówki reklamujące Berlin jako miasto przyjazne. Władze stolicy Niemiec chcą wydać 200 milionów euro na poprawę jej wizerunku.

Podobna akcja została przeprowadzona w Berlinie w 2006 roku, podczas mistrzostw świata w piłce nożnej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się