Menu Region

Ataki na kobiety w Kolonii. Szef policji został zwolniony ze...

Ataki na kobiety w Kolonii. Szef policji został zwolniony ze stanowiska [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aleksandra Gersz AIP

2Komentarze Prześlij Drukuj
Ataki na kobiety w Kolonii. Szef policji został zwolniony ze stanowiska [VIDEO] Ataki na kobiety w Kolonii. Szef policji został zwolniony ze stanowiska [VIDEO]

(© Rolf Vennenbernd/AP Photo)

Szef policji w kolonii, Wolfgang Albers, został w piątek zwolniony ze stanowiska. Powodem jest nieudolność lokalnej policji w związku z sylwestrowymi atakami grup mężczyzn arabskiego i północno-afrykańskiego pochodzenia na kobiety. Poszkodowanych jest co najmniej 170 osób.

DE RTL TV/x-news


Decyzję o dymisji Albersa podjął Ralf Jaeger, minister spraw wewnętrznych landu Północna Nadrenia-Westfalia. Zapewnił jednak, że zwolnienie ze stanowiska szefa policji w Kolonii, nie przeszkodzi śledztwu w sprawie ataków. - Ludzie mają prawo wiedzieć co wydarzyło się w Sylwestra, kim byli napastnicy i jak można zapobiec takim incydentom w przyszłości - mówił Jaeger w piątek.

NIEMCY: NAGI PROTEST PO ATAKACH NA KOBIETY W KOLONII. "SZANUJCIE NAS NAWET GDY JESTEŚMY NAGIE" [18+]


Wolfgang Albers był oskarżany przez media i mieszkańców Kolonii o nieudolne kierowanie śledztwem, a także o zatajanie informacji o atakach i ukrywanie tożsamości sprawców. Informacja o incydentach dotarła bowiem do mediów dopiero kilka dni później. Mimo krytyki, m.in. ze strony szefa MSW Niemiec Thomasa de Maiziere'a czy burmistrz Kolonii Henriette Reker, Albers zapewniał, że nie podda się do dymisji i kontroluje napiętą sytuację w mieście.

NIEMIECKIE MSW O ATAKACH W KOLONII: EWENTUALNY UDZIAŁ UCHODŹCÓW NIE MOŻE BYĆ TEMATEM TABU [VIDEO]

Do ataków doszło w Sylwestra, w okolicy oraz wewnątrz dworca kolejowego w zachodniej części Kolonii. Jak podaje BBC, blisko tysiąc mężczyzn, głównie arabskiego i północno-afrykańskiego pochodzenia, zebrało się w grupy i obrzucało petardami ludzi bawiących się na ulicach miasta oraz napastowało kobiety. Łącznie 170 poszkodowanych osób zgłosiło się potem na policję - 117 przypadków dotyczyło molestowania seksualnego, a dwa - gwałtu. Wiele osób zostało także okradzionych. Ofiary skarżyły się, że na incydenty nie zareagowała na czas policja.

Dotychczas policja zatrzymała 31 podejrzanych. Wśród nich jest 18 mężczyzn, którzy ubiegają się w Niemczech o azyl: dziewięciu Algierczyków, ośmiu Marokańczyków, czterech Syryjczyków, pięciu obywateli Iranu, dwóch Niemców, a także Irakijczyk, Serb oraz Amerykanin. Śledczy w Kolonii przesłuchują także obecnie 21 osób powiązanych z atakami, jednak nie wiadomo nic o ich tożsamości.

KORWIN-MIKKE: NIEMCY NIE RADZĄ SOBIE Z IMIGRANTAMI. POLSKA POWINNA WYSŁAĆ FUNKCJONARIUSZY NA POMOC


Do podobnych ataków w Sylwestra doszło także w Hamburgu, gdzie na policję zgłosiło się sto osób. Ataki, za którymi najprawdopodobniej stoją grupy imigrantów, obudziły w Niemczech falę niechęci wobec uchodźców. Ataki potępiła już kanclerz Angela Merkel, która zapewniła, że napastnicy poniosą daleko idące konsekwencje.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Urzędnik w Niemczech to zarazem, luksus dla urzędnika, szacunek i fachowość dla petenta

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

różowy tulipan, czekoladowe z Wedel, wciskane urz. niem., są wykroczeniem (gość)  •

I rzeczywiście, niem. urzędnik takich gratyfikacyj nie oczekuje! Legitymacja partyjna petenta, koneksje partyjne petenta, status telewizyjności petenta, etc. ... nie są dla niem. urzędnika żadnymi wartościami do "posunięcia" sprawy naprzód czy z pominięciem prawa. Inaczej mówiąc, kiedy przepis zezwala, urzędnik sprawę załatwia i także w terminie.

Z kolei bycie w Niemczech emerytem, to nie emerycka głodówka. I stąd, oddelegowany naczelny policjant landu na emeryturę, 60-latek, zapewne wcale z tego powodu nie rozpacza iż będzie miał relaks i święty spokój. Natomiast samo oddelegowanie z urzędu zaświadcza, że niem. policja poradzi sobie i z tym kłopotem.

Abstrahując, jest widocznym, że również za Odrą, i to na zachód, funkcjonuje znana filozofia PiS: jakżeś niekompetentnym... jakżeś do bajzlu się przyczynił - wówczas nie wpychaj się przed nos na Króla Europy, wówczas zapomnij o funkcji CEO w każdej firmie. Czyli, PiS swój urząd ma na lata zapewniony. Jego jedyna afera "dorszowa" za 6,75 złotych, wykryta z pompą przez nijaką Pitera z PO, nigdzie nie zaświadcza o kryminogenności organizacji PiS i 30 tysięcznej. Więc PiS ma de facto walory niem. urzędników: jednoznaczne i solidne moralnie.

Jednak znacznie gorzej jest już z niem. mediami. I które sprawę gwałtów, i nie tylko jedyną sprawę, przykryły na znany PO-ski model, całość zaciemniły kilimami. Jest też wielce ciekawym, gdzie akurat w tym czasie były i wścibskie media polsko-niemieckie... One w swym nadawaniu miały aż cztery dni wolnego... Jeden na sylwestra i trzy na kaca?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nadal poprawnie politycznie

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

POdPIS (gość)  •

Z wypowiedzi różnych oficjeli wynika, że idą w zaparte a poprawność ma się dobrze. Niewinni uciekinierzy z pod bomb pokazali, że na rozkaż mogą upokorzyć i kraje i tamtejszych ludzi. To nie o paniach, które od czasu szarogęszenia się feministek usilnie pracują na coraz mniejszy szacunek. Jestem pewien, że obecnie całe stada Niemek, Finek, Szwedek, Angielek, Polek zabawia się na afrykańskich lazurach z tamtejszymi kochasiami. Imigranci zaledwie po kilku dniach pobytu pokazali, że w razie czego można się spodziewać i innych atrakcji. A bezsilny, całkowicie bezsilny euroland może im skoczyć. Jak podają, przez granicę z Niemcami już zapuszczają się imigranckie wycieczki. Polki już czekają na egzotycznych kochasiów ? A potem jak zwykle jak teraz będą panie obwiniać wszystkich facetów ! Zapakować wszystkich imigrantów oprócz dzieci, rodzin i wysłać z powrotem, natychmiast !

odpowiedzi (0)

skomentuj