Menu Region

Owsiak: Finał WOŚP w miesięcznicę smoleńską w niczym nam nie...

Owsiak: Finał WOŚP w miesięcznicę smoleńską w niczym nam nie przeszkadza

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Ola Szatan

14Komentarzy Prześlij Drukuj
Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki której udało się wyposażyć polskie szpitale w sprzęt za 650 milionów złotych, mówi Dziennikowi Zachodniemu o pośle Pięcie, który go krytykuje, kontrolach w fundacji, szpitalach, którym WOŚP pomaga i o nartach prezydenta Dudy. - W poniedziałek pan prezydent Andrzej Duda przekazał na aukcję swoje narty, na których zjeżdżał ostatnio w waszych okolicach. Mamy w tym roku gadżety na licytację od wszystkich czterech żyjących prezydentów: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisława Komorowskiego i teraz Andrzeja Dudy. I jest to podtrzymanie bardzo dobrej, już narodowej tradycji. To buduje - mówi Jurek Owsiak z Wiekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
1/5

Jurek Owsiak po raz 24. poprowadzi Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

(© szymon starnawski / polska press)

Przed nami 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ty nadal masz taką samą „parę” jak przed pierwszym finałem?
Teraz mam nawet większą, bo wtedy, gdy zaczynaliśmy, to inaczej patrzyliśmy na świat. Sam świat był też inny. Kiedyś była to tylko zbiórka pieniędzy na zakup tylko jednego urządzenia. Dzisiaj myślimy, aby dzięki zbliżającemu się 24.
finałowi załatwić dosłownie całą pediatrię, a to jest ponad 300 oddziałów. Poprzedni finał to było kilkadziesiąt oddziałów, bardzo wyspecjalizowanych. Teraz sięgamy bardzo daleko. I zaangażowanie wielu ludzi jest bardzo duże. Mamy 1600 sztabów, tam już wszystko wrze. Przed chwilą pakowałem paczki z gadżetami do Nowego Jorku, Chicago, Vancouver... One wszystkie będą licytowane na ich finałach. W każdym takim małym fakcie jest energia. Nawet ci, którzy nie lubią Orkiestry, dodają nam najwięcej energii. Bo jeśli ktoś mówi, że nie podoba mu się WOŚP - a ma oczywiście prawo tak twierdzić - to nagle odzywa się tłum głosów nie tylko nas popierających, ale dających konkretne przykłady: „Moja córka, mój syn, korzystali z tych sprzętów”. Same te dyskusje są najbardziej energetyczne, bo wyrosły na tradycji minionych lat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZOBACZ KONIECZNIE
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY NA ŻYWO + ZDJĘCIA + WIDEO


„Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby” - tak pod koniec grudnia na Twitterze napisał Stanisław Pięta, poseł PiS z Bielska-Białej. Jak na to zareagowałeś?
Sformułowania wszelkiego rodzaju pod naszym adresem od ludzi z kręgów polityki są bardzo mocno odbierane przez społeczeństwo i opinię publiczną. Tu bym tylko zasugerował, że zanim coś powiemy, warto zastanowić się cztery razy, czy w tych słowach jest sens i co chcemy dzięki nim przekazać. Słowa pana posła z Bielska-Białej były skrajną wypowiedzią, która ostatecznie okazała się nieprawdziwa, bo nie jest umocowana w żadnym systemie. Mówią o tym wiceminister spraw wewnętrznych, także bardzo ważni posłowie PiS, którzy po raz kolejny podkreślają, że nikt nikomu nie zabrania zbierać pieniędzy, a służby, zwłaszcza mundurowe, są od tego, aby pilnować porządku przy każdej tego rodzaju imprezie. Ja skomentuję słowa pana posła Pięty tak: oby pan poseł był zdrowy, oby nigdy nie musiał korzystać ze służby zdrowia i martwić się, czy w jego ośrodku zdrowia będą urządzenia, które mu pomogą, gdy będzie tej pomocy potrzebował.

Chcę też zwrócić się w inną stronę i z tego miejsca podziękować wszystkim urzędnikom sektorów publicznych, którzy są z nami od lat. Bez prezydentów, wojewodów, burmistrzów, wójtów, sołtysów wiele z tych imprez po prostu by się nie odbyło. Otrzymaliśmy ogromną ilość mejli, wręcz w postaci deklaracji typu: „jestem urzędnikiem państwowym, zbierałem i będę zbierać dla Orkiestry, nikt nie może mi tego zabronić”. Na końcu się wyjaśniło, że słowa pana posła były jego prywatną opinią na temat WOŚP. Opinię każdy ma prawo mieć. Tylko za daleko pan poseł poszedł w konsekwencjach, które planował odnieść w stosunku do zbierających. Nic takiego nie będzie miało miejsca i dziękujemy wszystkim mundurowym, że grają z nami.

Oby pan poseł był zdrowy, oby nigdy nie musiał korzystać ze służby zdrowia i martwić się, czy w jego ośrodku zdrowia będą urządzenia, które mu pomogą, gdy będzie tej pomocy potrzebował.Na portalach społecznościowych pojawiło się sporo komentarzy osób, które zadeklarowały, że w proteście przeciwko wypowiedzi posła Pięty wrzucą do puszki WOŚP więcej pieniędzy niż dotychczas, lub wezmą udział w zbiórce, choć wcześniej tego nie robili.
Okazuje się, że pomagają nam takie sytuacje, kiedy politycy czy ludzie publiczni wyrażają niechęć do Orkiestry. Bo nie pierwszy raz ma to odwrotny skutek. 24 lat grania WOŚP nie można ocenić jednym słowem - tylko niechęci, często opierając się na zarzutach wziętych z pogranicza fantazji. Gdyby Orkiestra była źle prowadzona, to nie powstałby ani jeden sztab i żadna osoba nie chciałaby brać udziału w imprezie. Bo nie przynosiłaby ona efektów.

A działa już od ponad dwóch dekad.
Dwudziestu czterech lat nie da się schować pod kołdrę, nakryć czapką, zasypać piaskiem i powiedzieć, że czegoś takiego nie było. Krytycy Orkiestry mówią: „z moich podatków powinno robić to państwo”. Zgadzam się z tym w 100 procentach. Ale przez 24 lata to państwo, które rządzone było przez lewicę, prawicę, liberałów, obecnie znów prawicę - nigdy nie dało sobie rady z zaopatrzeniem szpitali w sprzęt wysokospecjalistyczny. Standardy ustalone przez NFZ są utrzymane, ale w tych standardach inkubator powinien pracować nie 10, a 20 lat. Same badania prowadzone przez Fundację WOŚP: badanie słuchu, nauka pierwszej pomocy, nasze oddziały intensywnej terapii noworodka, gdzie naklejone jest nasze czerwone serduszko - to dowód na intensywną pracę WOŚP.
1 »
14

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Warto pomagać!

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Inga (gość)  •

Podziwiam ludzi, którzy pomagają i zajmują się orgaznizacją wsparcia dla ludzi chorych. Moja mała kuzynka po wypadku samochodowym, nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Gdyby nie pomoc Fundacji Razem, nie wiem jak rodzina poradziłaby sobie z tą sytuacją. Dostała wózek inwalicki, aby ułatwić jej i rodzicom życie codziennie. Jest to nieoceniona pomoc!

odpowiedzi (0)

skomentuj

woŚp

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Beata (gość)  •

Owsiak to naprawdę wyjątkowo mądry człowiek.Wymyślił wprost genialny biznes!!! Naród zrobił z niego ,jego dzieci , wnuków a nawet prawnuków multi milionerów i jeszcze okrzykują go bohaterem
Naprawdę gratuluję pomysłu

odpowiedzi (0)

skomentuj

dla tych

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

którzy używają głowy do myślenia (gość)  •

http://www.kontrowersje.net/kompendium_wielkiej_ciemy_13_groszy_do_puszki_24_fina_u_wo_p_i_portfela_jerzego_o

odpowiedzi (0)

skomentuj

!!!

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

natomiast jarosław kaczyński, bliźniak Lecha Prezydenta zamknie się w grocie Smoka Wawelskiego (gość)  •

na czas WOŚP, zamknie też dziób i nie będzie się w ogóle pokazywał!

i krzyż mu ... na drogę!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kto

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pszczyniok (gość)  •

kupi narty Pana Prezidenta,ten się okaże największym koniem polskim (trojańskim ?).

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pajacu O . o ..ooo..wsiak ! Im bardziej drwisz sobie z ludzkiej tragedii,

+7 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tym bardziej pokazujesz jaka jesteś lewacką świnią. (gość)  •

Zajmij się swoja żebraniną.
Sprawy Polaków, pozostaw Polakom.

skomentuj

Dołączyłeś

+6 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

debilku do pięty (gość)  •

Też nie skorzystasz z aparatury oklejonej SERCEM?

odpowiedzi (0)

skomentuj

odp

+7 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mm (gość)  •

Niezależnie od tego czy ktoś jest fanem Owsiaka i Orkiestry czy nie - cel jest szczytny. Inna sprawa, że poza WOŚP nie istnieje druga taka fundacja która mogłaby liczyć na tak wsparcie ze strony mediów oraz państwa dla swojej działalności. No cóż sam Owsiak jest strażnikiem swojego sumienia - jeśli chciałby wykorzystać działalność WOSP do swoich celów i kręcic cos na boku no to musi miec swiadomosc, ze z pewnoscia kiedys by to wyszło. Nie chodzi o to, zeby dawac na te czy inna fundacje kazdy moze wybrac przeciez cos dla siebie, WSOP, Caritas, Szlachetna Paczka czy inne. Liczy sie tak naprawde sam fakt, ze sie pomoga.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Owsiak pokaż księgi rachunkowe

+11 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

albo słoik (gość)  •

i mordy sobie miesięcznica smoleńska nie wycieraj, wycieruchu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

konkurencja

+12 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rebeliant (gość)  •

Owsiak nie daj sie bo podobno PiS szykuje na 10.01.wiele atrakcji...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nienawidzę pisu

+14 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ANTypis (gość)  •

Na złość pis-owi daj piątaka Owsiakowi

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »